اخبار ارز دیجیتال

خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت می تواند منجر به متافورس های بیشتر در دفتر و ارزهای مجازی بیشتر در بازی ها شود.

با صحبت‌های مدیرعامل نادلا درباره بهره‌وری و خروج Kotick از علاقه‌مندان به Metaverse، نشانه‌های فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این خرید به جای بازی، برنامه‌های Metaverse را در تجارت تقویت می‌کند.

زمانی که قرارداد مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد در ژانویه ۲۰۲۲ اعلام شد، در مورد متاورس بسیار صحبت شد. تمرکز در درجه اول بر ارتباطات تجاری به جای بازی ها بود. اگر بیانیه های عمومی و اسناد فاش شده راهنما باشند، معامله با اکتیویژن می تواند حتی از متاورس برای آینده ارزهای دیجیتال امیدوارکننده تر باشد.

متاورس در ژانویه ۲۰۰۲ زمانی که مایکروسافت همکاری خود را با Activision اعلام کرد مورد توجه قرار گرفت. این خرید رشد تجارت بازی مایکروسافت را تسریع خواهد کرد. […] مایکروسافت در اولین پاراگراف گفت: “بلوک های سازنده Metaverse را فراهم می کند.” ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت گفت: […] شما نقش کلیدی در توسعه پلتفرم Metaverse ایفا خواهید کرد. ” چند پاراگراف بعد.

نادلا چشم انداز خود را برای توسعه متاورس در مصاحبه ای در ماه بعد شرح داد. آقای نادلا به فایننشال تایمز گفت:

صادقانه بگویم، ما در حال ساخت چیزی هستیم که من آن را اپلیکیشن‌های متاورس، یا برنامه‌های کاربردی تجاری، ابزارهای بهره‌وری، جلسات و تجربه‌های بازی، هر سه روی یک پلتفرم مشترک می‌سازیم.

تمرکز آقای نادلا روی کار گویای این موضوع است. او چهار چیز را فهرست کرد و آنها را “هر سه” نامید، اما ظاهرا “جلسات و بازی ها” نیز یکی به حساب می آمد. پلتفرم Metaverse مایکروسافت Mesh که پیش نمایش آن در ماه جاری آغاز شد، به عنوان مکمل پلتفرم ارتباطات تجاری Teams قرار گرفته است.

مش همچنین شامل یک جزء بازی است. او وعده داد: «این می تواند جلسات دو بعدی (۲ بعدی) را به تجربیات همه جانبه سه بعدی تبدیل کند.

“بازی‌های تعاملی داخلی را انجام دهید تا پیوند تیمی خود را در فضایی غوطه‌ور تقویت کنید. با مناطق تعیین‌شده برای برشته کردن گل ختمی، پرتاب کردن کیسه‌های لوبیا و پاسخ دادن به سوالات سرگرم‌کننده یخ‌شکن شروع کنید. چندین مورد وجود دارد.”

متاورس در اظهارات مایکروسافت گیمینگ در شروع و بسته شدن قرارداد در ۱۳ اکتبر ذکر نشده بود و فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ فاش کرد که اشتیاق برای متاورس در اواخر سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: FTC با خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت با تمرکز بر Metaverse مخالف است

اسپنسر در مصاحبه ای با بلومبرگ در ماه آگوست پرسید که متاورس چیست؟ او گفت: «تصور من از متاورس این است که گیمرها ۳۰ سال است که در متاورس بوده اند. او در مورد متاورژن Web3 کمی صحبت کرد، به جز اینکه گفت که در مورد Play-to-Earn “احتیاط” می کند. او بعداً متاورس را یک «بازی ویدیویی ضعیف» نامید و گفت: «من دارم یک متاورس می‌سازم که شبیه اتاق کنفرانس است و معلوم شد که اینجا جایی نیست که می‌خواهم بیشتر وقتم را صرف کنم.» گفته اند.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن، مشتاق متاورس است. او در سال ۲۰۲۱ گفت. “ما به جایی خواهیم رسید که در آن دیدگاه اصلی نیل استیونسون برای “سقوط برفی” یا آنچه در “سقوط برفی” دیده بود را درک می کنیم. [Ernest Cline’s] Player One آماده به روشی بسیار واقعی شروع به تحقق خواهد کرد. ”

روزی که قرارداد Activision اعلام شد، کوتیک و اسپنسر با هم در CNBC در مصاحبه ای در CNBC ظاهر شدند. کوتیک گفت: «ما شروع به دیدن این متاورس کرده‌ایم که قرار است چگونه به نظر برسد، و کم کم مشخص شده است که به منابع و افراد مختلفی در رقابت برای متاورس نیاز خواهیم داشت. اسپنسر به متاورس اشاره ای نکرد.

Kotick تا پایان سال با Activision باقی خواهد ماند.

با این حال، اسپنسر ممکن است موضع صعودی تری در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کند. اسناد داخلی فاش شده نشان می دهد که مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای ادغام یک کیف پول رمزنگاری شده در ایکس باکس است.اسپنسر بی احترامی شده افشاکننده گفت “خیلی چیزها تغییر کرده اند” اما هیچ یک از اطلاعات را رد نکرد. اگر برنامه‌هایی برای ترکیب ارزهای دیجیتال بدون تغییر باقی بماند، می‌توان آن‌ها را در سراسر هلدینگ‌های بازی جدید مایکروسافت گسترش داد.

مجله: Minecraft بیت کوین P2E، آیفون ۱۵ و بازی های رمزنگاری را ممنوع کرد، Formula E: Web3 Gamer


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا