اخبار ارز دیجیتال

MiCA از قبل پذیرش استیبل کوین در اتحادیه اروپا را محدود کرده است

چارچوب Markets in Crypto-Assets سد راه سکه یورو Circle و سایر دارایی های دیجیتال است. سیاستگذاران باید در پیشنهادات خود تجدید نظر کنند.

چشم‌انداز دارایی‌های دیجیتال در اتحادیه اروپا پیش از تصویب چارچوب نظارتی بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) با هدف القای وضوح نظارتی در مورد دارایی‌های کریپتو در حال تغییر است. ساختار فعلی MiCA اگرچه نیت خوبی دارد، اما می تواند نوآوری را خفه کند. با این حال، در صورت تصویب نسخه اصلاح شده این سیاست، اتحادیه اروپا می تواند به یکی از رهبران فضای پرداخت دیجیتال تبدیل شود. در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که قاره عقب بماند.

هدف MiCA تنظیم چارچوب نظارتی برای صنعت کریپتو در اتحادیه اروپا است. هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که باید در این مرحله مدون و روشن شود، اما ما جریان کلی را می دانیم.

در همان زمان، شرکت فناوری مالی Circle یک استیبل کوین به نام یورو کوین (EUROC) راه اندازی کرد. یورو کوین همان مدل ذخیره کامل را به عنوان کوین USD موجود خود (USDC) پیاده سازی می کند. این ارز دیجیتال قابل اعتماد دلار آمریکا توسط صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز استفاده می شود و در حال حاضر بیش از 55 میلیارد دلار در گردش است. بنابراین، EUROC، که برای ثبات طراحی شده است، 100٪ توسط یورو در اختیار بانک های یورو قرار می گیرد و می تواند 1:1 با یورو بازخرید شود.

مربوط: بایدن 87000 کارمند جدید IRS را استخدام می کند.

در حالی که به نظر می رسد این دو خبر در ظاهر پیشرفت های مثبتی برای ارزهای دیجیتال در اروپا هستند، اما همیشه اینطور نیست. چارچوب MiCA پرداخت های استیبل کوین را به 200 میلیون دلار در روز محدود می کند. این یک حد بالایی برای سنجش موفقیت آن بسیار پایین است. در نهایت، این فقط به خفه کردن نوآوری و جلوگیری از آنچه این دارایی ها می توانند ارائه دهند، کمک می کند. بلژیک از همه تاجران می‌خواهد که حداقل یک راه‌حل پرداخت دیجیتالی را از اول جولای ۲۰۲۲ ارائه دهند. اما در اینجا یک مشکل وجود دارد – ارزهای رمزپایه و استیبل کوین‌ها به عنوان اشکال معتبر پرداخت دیجیتالی تحت این ماده شناخته نمی‌شوند.

محدودیت های MiCA مانع از پتانسیل EUROC و سایر دارایی های دیجیتال می شود. و اگر این مانع برطرف نشود، اتحادیه اروپا ممکن است نوع پذیرش مورد نیاز برای رهبری نوآوری ارزهای دیجیتال در مقیاس بین‌المللی را نبیند. و این خطر وجود دارد که نقش یورو به عنوان یک ارز بین المللی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

ارز دیجیتال، اتحادیه اروپا، اروپا، قانون، دولت، مقررات بیت کوین، استیبل کوین، دایره

موضع غیردوستانه یا شاید بیش از حد محتاطانه MiCA در مورد دارایی های دیجیتال، بدون شک پیامدهای جدی برای پروژه های رمزنگاری که به دنبال راه اندازی در اتحادیه اروپا هستند، و همچنین پروژه هایی که قبلاً تأسیس شده اند، خواهد داشت. بازاریابی EUROC در حوزه های قضایی تا زمانی که وضوح بیشتری در مورد چارچوب وجود داشته باشد.

این فرصت بزرگی را برای بازار اتحادیه اروپا برای رهبری نوآوری در دارایی های دیجیتال از دست می دهد. با رویکرد «دوستانه نوآوری» که MiCA به دنبال آن است، محدودیت‌های اعمال‌شده توسط این چارچوب می‌تواند جذابیت اتحادیه اروپا را کاملاً کم‌تر کند و کسب‌وکارهای بزرگ ارزهای دیجیتال را از اروپا خارج کند.

از طرف دیگر، استقبال و استفاده از EUROC و سایر استیبل کوین‌ها به‌عنوان شکل پذیرفته‌شده پرداخت دیجیتال از سوی صادرکنندگان اثبات‌شده برای ساده‌سازی فرآیندهای پرداخت، کاهش هزینه‌ها و افزایش حمایت از مصرف‌کننده می‌تواند ابزاری برای با این حال، اگر حجم معاملات قانونی به طور خودسرانه در سقف 200 میلیون دلار باقی بماند، ممکن است پذیرش نیز محدود شود.

مربوط: چارچوب ضعیف رمزارز بایدن چیز جدیدی به ما ارائه نکرد

دسترسی بیشتر به استیبل کوین های یورو برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) نیز یک راه عالی برای انعطاف پذیرتر کردن صنعت و محافظت بهتر از مشتریان است. در واقع، در اروپا، زمانی که مشتری از نگهبان کریپتو استفاده می کند، طلبکاران در صورت ورشکستگی نمی توانند دارایی های کریپتو را مصادره کنند، اما می توانند دارایی های فیات را مصادره کنند. اینها “پیش پرداخت” در نظر گرفته می شوند. بنابراین دسترسی اضافی به استیبل کوین یورو به معنای صنعت VASP امن تر است.

در نهایت، MiCA می تواند یک گام مهم رو به جلو برای مقررات ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا باشد. با این حال، اطمینان از اینکه مقررات سازگار با نوآوری و فناوری خنثی است، ضروری است، بنابراین درخواست کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا برای چارچوب MiCA II ممکن است موجه باشد. ما ممکن است به طور کامل با او در مورد آنچه باید گنجانده شود موافق نباشیم.

این باید شامل برداشتن سقف‌های حجم استیبل کوین‌ها و اطمینان از شناسایی و تشویق ارزهای دیجیتال، به‌ویژه استیبل کوین‌ها، به‌عنوان وسیله پرداخت در اتحادیه اروپا باشد. در زیر آن، صادرکنندگان و نوآوران به دنبال حوزه های قضایی پیشرفته تر دیگری خواهند بود.

متیو هاردی مدیر ارشد توسعه مالی OSOM. او که علاقه مند به اینکه چگونه قلمرو دیجیتال زمین بازی جدیدی را برای علوم اجتماعی ارائه می دهد، قبل از اینکه به مدل های کسب و کار دیجیتالی نوآورانه روی آورد، حرفه ای را در مدیریت تغییر فناوری اطلاعات آغاز کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Mathieu Hardy

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا