اخبار ارز دیجیتال

پزو دیجیتال مکزیک به تعویق افتاد، تاریخ شروع نامشخص است

بانک مرکزی مکزیک در حال حاضر روی الزامات قانونی، اداری و فنی برای نسخه دیجیتالی پزو کار می کند.

توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی مکزیک (CBDC) هنوز در مراحل اولیه است و بعید است که تا قبل از سال 2024 راه اندازی شود.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، بانک مرکزی مکزیک، معروف به Bansico، در حال حاضر روی الزامات قانونی، اداری و فنی برای نسخه دیجیتالی پزو کار می کند. اولین مرحله از سه مرحله برنامه پرتاب پیشنهادی.

در دسامبر 2021، دولت محلی برنامه‌های خود را برای معرفی یک ارز دیجیتال ملی اعلام کرد و در یک پست توییتری گفت که «فناوری‌های جدید و زیرساخت‌های پرداخت نسل بعدی» شمول مالی در مکزیک را بهبود می‌بخشد و تاریخ شروع آن در سال 2024 پیش‌بینی می‌شود. گزارش شده است که مقامات از پیش بینی تاریخ انتشار خودداری کرده اند.

«نتایج این مرحله اولیه، همراه با تهیه بودجه که اکنون مشخص شده است، خواهد بود [CDBC] بانک مرکزی مکزیک گفت: در دسترس خواهد بود.

مربوط: چرا شرکت‌های انتقال پول رمزنگاری به مکزیک هجوم می‌آورند؟

برنامه های اولیه شامل ایجاد یک پلتفرم PagoCel در مرحله اول بود که به کاربران امکان می داد با استفاده از شماره تلفن همراه یا اطلاعات شخصی خود، حواله های بانکی خود را انجام دهند. در مرحله دوم، نهادهای مالی کشور برای صدور کدهای امنیتی برای انتقال ارز دیجیتال از طریق سامانه پرداخت الکترونیک بین بانکی (SPEI) که تحت مالکیت و اداره بانک مرکزی است، مشارکت خواهند داشت.

مرحله نهایی این پروژه به شرکت کنندگان بدون بانک اجازه می دهد تا از ارزهای دیجیتال استفاده کنند و در نتیجه از شمول مالی کشور حمایت می کنند.

بر اساس داده‌های مالکیت ارزهای دیجیتال Triple-A، علاقه به ارزهای دیجیتال در مکزیک در سال 2021 شتاب بیشتری می‌گیرد و 40 درصد از شرکت‌ها در این کشور علاقه‌مند به پذیرش بلاک چین و ارزهای دیجیتال هستند.

به گزارش کوین تلگراف، علاقه روزافزون به بیت کوین در مکزیک منجر به نصب دستگاه خودپرداز بیت کوین در ساختمان سنا شده است که مورد حمایت چندین قانونگذار و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. طبق آمار بانک جهانی، مکزیک دومین دریافت کننده حواله در جهان است که از جولای 2021 تا ژوئیه 2022 به رکورد 5.3 میلیارد دلار حواله رسیده است.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا