اخبار ارز دیجیتال

گزارش مک کینزی: Metaverse می تواند تا سال ۲۰۳۰ ارزش ۵ تریلیون دلاری ایجاد کند

موفقیت Metaverse به تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی با هدف ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان بستگی دارد.

بازار نزولی ۲۰۲۲ هیجان مربوط به اکوسیستم‌های فرعی ارزهای دیجیتال مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را از بین برده است، اما متاورس همچنان در موقعیت مناسبی برای آشفتگی سکولار قرار دارد. با توجه به موارد مصرف بی‌شماری مصرف‌کننده و کسب‌وکار محوری که Metaverse می‌تواند به آنها رسیدگی کند، گزارش McKinsey & Company پتانسیل این فناوری را برای ایجاد ارزش تا ۵ تریلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ برجسته می‌کند.

برای اینکه متاورس به پتانسیل کامل خود برسد، به چهار عامل توانمند فناوری نیاز دارد: دستگاه‌ها (AR/VR، حسگرها، لمسی، تجهیزات جانبی)، قابلیت همکاری و استانداردهای باز، و پلتفرم‌های تسهیل‌کننده و ابزارهای توسعه. با این حال، موفقیت Metaverse به تمرکز آن بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی بستگی دارد که هدف آن ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان است.

پیامدهای متاورژن تا سال ۲۰۳۰ منبع: McKinsey & Company

تا به امروز، تلاش های متاورس در بازاریابی، یادگیری و جلسات مجازی بالاترین سطوح پذیرش را در بین صنایع داشته است. با این حال، طبق نظرسنجی McKinsey در آوریل ۲۰۲۲ از مدیران ارشد، اکثر ابتکارات Metaverse شاهد پذیرش کم تا متوسط ​​بوده اند.

توصیه هایی برای پیاده سازی متاورسمنبع: McKinsey & Company

این گزارش با تاکید بر تأثیری که بر زندگی تجاری و شخصی ما می گذارد، بسیار بزرگ است و نمی توان آن را نادیده گرفت.

مربوط: هدف جدیدترین شراکت LG Electronics برای آوردن پلتفرم های متاورس قابل همکاری به تلویزیون ها

Metaverse موقعیت خوبی برای میزبانی از رمانتیک های مدرن دارد، زیرا یک سوم مجردهای مورد بررسی علاقه خود را به دوستیابی در دنیای مجازی ابراز کردند. طبق یک مطالعه اخیر که توسط پلتفرم همسریابی آنلاین Dating.com انجام شده است:

“فناوری برنامه های دوستیابی و پیشرفت در متاورژن، افراد بیشتری را برای برقراری ارتباط در شهرها، کشورها و حتی قاره های مختلف باز می کند.”

با در نظر گرفتن Metaverse به عنوان مثال، افراد مجرد می توانند با افرادی که در مکان های جغرافیایی مختلف زندگی می کنند قرار ملاقات بگذارند.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا