اخبار ارز دیجیتال

Metaverse «بهره‌وری واقعی» را به محیط‌های صنعتی می‌آورد: داووس ۲۰۲۳

یک پانل متخصص در مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۳ نشان داد که چگونه متاورس می تواند موارد استفاده عملی را برای صنایع بزرگ مقیاس مانند مراقبت های بهداشتی و خرده فروشی ارائه دهد.

متاورس همچنان موضوع اصلی بحث در بین رهبران صنعت جهانی و تصمیم گیرندگان است. برای بسیاری، چشم انداز آینده Metaverse به نسخه های بازی سازی شده واقعیت محدود نمی شود.

در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) 2023 در داووس، سوئیس، گروهی از کارشناسان گرد هم آمدند تا درباره ایده‌های جهانی برای یک متاورس صنعتی بحث کنند. با تکرار انقلاب صنعتی، متاورس صنعتی فراتر از فناوری Web3 را به صنایعی می‌آورد که زندگی روزمره ما را تقویت می‌کنند.

«استقرار در متاورس صنعتی» با عبدالله السواح، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان سعودی آغاز شد، که گفت واقعیت کنونی تعامل دیجیتال با پتانسیل آن مطابقت ندارد.

دنیای دیجیتالی که ما امروز در آن زندگی می کنیم برای قرن بیست و یکم مناسب نیست.

درعوض، ممکن است بتوانیم ارتباطات دیجیتال فعلی خود را در شرایطی مانند دورکاری، و شاید حتی بهتر، ارتقا دهیم. السوها ادامه داد:

“من طرفدار بزرگی هستم که Metaverse موج بعدی نحوه عملکرد تجربیات همهجانبه برای مصرف کنندگان، مشاغل و صنایع است.”

پگی جانسون، مدیر عامل شرکت AR Magic Leap، می‌گوید که متاورز صنعتی تنها زمانی ظهور می‌کند که دنیای دیجیتال و فیزیکی شروع به همگرایی کنند.

این زمانی است که واقعاً زنده می شود و بهره وری واقعی را در این محیط های صنعتی به ارمغان می آورد.»

Åsa Tamsons، معاون ارشد و رئیس فناوری حوزه کسب و کار در اریکسون، گفت که این فناوری در حال حاضر در موارد استفاده گسترده در صنایع مراقبت های بهداشتی، خودرو و لوازم الکترونیکی مصرفی مورد استفاده قرار گرفته است.

مثال دیگر، استفاده از فروشگاه های خرده فروشی است.

شرکت‌های بزرگ خرده‌فروشی و کالاهای مصرفی در حال کار بر روی راه‌هایی برای بهبود و کاهش زمان حضور و آموزش کارکنان با استفاده از این فناوری متاورس هستند.

وقتی از دکتر برند مونتاگ، مدیرعامل زیمنس هلث‌اینرز به طور خاص در مورد فناوری Metaverse در زمینه صنعت مراقبت‌های بهداشتی سؤال شد، گفت که در حالی که موارد استفاده وجود دارد، مراقبت‌های بهداشتی به زمان بیشتری برای درک نیاز دارد.

او فاش کرد که چرا صنعت مراقبت های بهداشتی از دیجیتالی شدن عقب مانده است.

“این در مورد خواستن امنیت نهایی است. شما اعتماد نهایی را می خواهید.”

اما او گفت که تغییر به سمت تقویت سه بعدی، البته “بسیار تدریجی” اتفاق می افتد.

مربوط: گزارش مک کینزی: Metaverse می تواند تا سال ۲۰۳۰ ارزش ۵ تریلیون دلاری ایجاد کند

هر دو تامسون و جانسون بر لزوم مشارکت دولت در انتشار فناوری جدید در صنایع بزرگ تأکید کردند. این به موارد زیادی از جمله ایمنی و حریم خصوصی مربوط می شود.

او ادامه داد که باید مرزی بین قانون‌گذاری کمتر و بیش از حد قانون‌گذاری وجود داشته باشد.

“من فکر می کنم این راه درستی برای معرفی فناوری جدید است. شما نمی خواهید نوآوری را خفه کنید، اما نمی خواهید اجازه دهید. [it] بدون محدودیت های مناسب محیط اطراف خود به طبیعت بروید. “

نمایشگاه اخیر Consumer Electronics (CES) 2023 فناوری های جدید Metaverse را به نمایش گذاشت که می تواند حس لامسه و بویایی را به واقعیت دیجیتال بیاورد. این پتانسیل افزایش تعاملات در هر دو کاربرد متوسط ​​و صنعتی در آینده نزدیک را دارد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا