اخبار ارز دیجیتال

متاورس دیر نیست، «تحول دیجیتال در حال پیشرفت» است: داووس ۲۰۲۳

رهبران در فضای وب ۳ در مجمع جهانی اقتصاد در داووس گرد هم آمدند تا در مورد اولین نتایج ابتکار “تعریف و ساخت متاورس” بحث کنند.

متاورس در سال گذشته به عنوان یک کلمه کلیدی در داخل و خارج از دنیای وب ۳ بوده است. علاوه بر این، توسعه در متاورژن در مقایسه با هرج و مرج کلی فضاهای غیرمتمرکز قوی باقی می ماند.

مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۳ (WEF) در داووس سوئیس برگزار می شود. WEF، که ابتکار عمل خود را با عنوان “تعریف و ساخت متاورس” در دست اجرا دارد، در ۱۸ ژانویه یک کنفرانس مطبوعاتی با بیش از ۱۲۰ شرکت کننده برگزار کرد.

پانل WEF دو مقاله اول ابتکار را برجسته کرد که قابلیت همکاری، حاکمیت و نقش مصرف کنندگان در متاورس آینده را پوشش می دهد.

هدی الهاشمی، یکی از اعضای میزگرد و معاون وزیر کابینه در امور استراتژیک در امارات متحده عربی، آینده متاورس را به عنوان فضایی برای شکستن موانع اجتماعی و اجتناب از تکرار مشکلات مشابه ترسیم کرد.

“شما باید از خود بپرسید که چرا در دامنه ای می مانید که می خواهید از آن عبور کنید. من معتقدم که پیشرفت ها اتفاق خواهند افتاد.”

هاشمی می‌گوید به‌ویژه وقتی نوبت به سازمان‌های دولتی می‌رسد که در واقعیت دیجیتال حضور پیدا می‌کنند، چشم‌انداز این ابتکار نقش تنظیم‌کننده‌ها را بازاندیشی کرده است.

ما همچنین شاهد هستیم که رگولاتورها بیشتر شبیه داور عمل می کنند تا دروازه بان.

دولت های سراسر جهان در حال بررسی متاورس هستند. امارات متحده عربی، به ویژه، شهر متاورس تحت حمایت دولت خود را به عنوان یکی از بسیاری از ابتکارات در واقعیت دیجیتال در کشور راه اندازی می کند.

یک آژانس دولتی نروژ نیز یک شعبه متاورس برای پشتیبانی از تولید کاربر افتتاح کرده است.

Cathay Li، رئیس شکل‌دهی آینده رسانه‌ها، سرگرمی‌ها و ورزش و عضو ExCom در مجمع جهانی اقتصاد ژنو، گفت که مقررات و ارزش‌آفرینی برای واقعیت دیجیتالی سودمند برای کاربران باید درک شوند. من گفتم دو موضوع کلیدی وجود دارد.

این امر ارزش اقتصادی و اجتماعی فوق‌العاده‌ای دارد، اما اگر تنظیم نشود، می‌تواند نگرانی‌هایی را در مورد حریم خصوصی، ایمنی و امنیت ایجاد کند.»

لی گفت که با همه کارها و توسعه های در حال انجام، متاورس نباید یک “وضعیت نهایی” در نظر گرفته شود. بلکه باید به عنوان یک “تحول دیجیتالی مداوم” تجربه انسان در واقعیت دیجیتال تلقی شود.

علاوه بر ایده‌های حاکمیتی، اعضای پانل روی قابلیت همکاری و تولید داده‌های کاربر در متاورس نیز بحث کردند.

مربوط: شهر سئول پروژه متاورس شهر را فاش می کند

Siu Yat، یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی Animoca Brands، گفت که حقوق مالکیت دیجیتال کلید قابلیت همکاری مورد نیاز برای تکامل بعدی Metaverse است. او گفت :

“حتی اگر شما حقوق مالکیت قضایی نداشته باشید، در واقع آزادی دیجیتالی به دست می آورید. آزادی تجارت زیرا همیشه مجاز است. من فکر می کنم این پایه و اساس را برای ما ایجاد می کند که از آن بهره مند شویم.”

هر سه شرکت کننده در پانل یک چشم انداز پنج ساله از Metaverse داشتند که بیشتر با زندگی روزمره اکثر مردم ادغام شده بود و ساختار حاکمیتی واضح تری داشت. هاشمی گفت: «متاورس، چه بخواهیم و چه نخواهیم بخشی از زندگی ما خواهد شد.

یات در پایان تاکید کرد که در آینده نزدیک، متاورس می تواند اقتصاد جدیدی را ایجاد کند که می تواند در سراسر کشور گسترش یابد.

«اقتصاد ملی جدید مانند یک جامعه مجازی واقعی برای همه ارزش‌های مبادله‌ای و همه تجارتی که در آنجا اتفاق می‌افتد، از Metaverse بیرون می‌آید».

او به طور خاص تأکید کرد که دارایی های دیجیتال قوی تر، کاربران را قادر می سازد تا در این اقتصادهای دیجیتال جدید مشارکت کنند. مک کینزی اخیرا گزارش داد که متاورس می تواند در طول هفت سال آینده ۵ تریلیون دلار ارزش تولید کند.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا