اخبار ارز دیجیتال

پروژه بلاک چین نیل استفنسون میزبان ماه اکتشاف است زیرا تبلیغات Metaverse کمرنگ می شود

ربکا بارکین، مدیر عامل Lamina1 به کوین تلگراف گفت که تا زمانی که مردم به سرمایه گذاری زمان و پول در تجربیات دیجیتالی ادامه دهند، متاورس به حیات خود ادامه خواهد داد.

پروژه‌های بلاک چین که توسط نیل استیونسون، که اصطلاح متاورس را در کتابش در سال 1992 به نام Snow Crash ابداع کرد، بنیان‌گذاری شد، علاقه چندانی به متاورس نداشته است و برخی آن را «مرده» اعلام کرده‌اند.

بر اساس داده‌های Google Trends، علاقه جستجو به Metaverse در سال 2023 در مقایسه با اوج‌گیری در سال‌های 2021 و 2022 کاهش یافته است. کاهش علاقه به Metaverse باعث شده است که برخی اعلام کنند که تبلیغات Metaverse به پایان رسیده است.

علاقه جستجوی جهانی برای کلمه کلیدی “metaverse”.منبع: گوگل ترندز

علیرغم کاهش علاقه و اعلام پایان یافتن آن، برخی سرشان را پایین نگه داشته و به ساخت و ساز ادامه می دهند. Lamina1، پروژه بلاک چین متاورس که توسط استیونسون تأسیس شده است، در بیانیه ای اعلام کرد که رویدادی یک ماهه را در ماه اکتبر به نام «ماه کشف متاورس باز» برگزار خواهد کرد. این شرکت میزبان کارگاه‌هایی خواهد بود و تلاش‌ها و جوایز مشترکی را ارائه می‌کند که به سازندگان و سازندگان دانش برای کشف تجربه Metaverse ارائه می‌دهد.

تیم Lamina1 گفت: «در این ماه، دو کارگاه تعاملی برای توسعه‌دهندگان Unity و Unreal Engine برای شروع کار با جعبه ابزار و دو مسابقه سازنده برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌کنیم تا هنر و تجربیات خود را در پلتفرم LAMINA1 Hub به نمایش بگذارند.» تیم Lamina1 گفت:

مربوط: Metaverse Sneak Peek: پروژه با هدف ایجاد اقتصاد خالق محور از طریق بلاک چین است

ربکا بارکین، مدیر عامل Lamina1، علیرغم گمانه زنی ها مبنی بر ناپدید شدن Metaverse، نسبت به Metaverse خوشبین است. بارکین به کوین تلگراف گفت که علیرغم زمستان کریپتو و آنچه بسیاری به عنوان “مرگ متاورس” توصیف می کنند، این پروژه از زمان راه اندازی توانسته است حدود 50000 سازنده را به جامعه جذب کند. او در بیانیه ای گفت که موفق بوده است.

بارکین خوشبین است که دیدگاه بنیانگذاران متاورس تا زمانی که افرادی وجود داشته باشند که مایل به سرمایه گذاری زمان و پول خود باشند، زنده خواهد ماند. مدیر اجرایی به Cointelegraph گفت:

تا زمانی که مردم به سرمایه گذاری زمان و پول در تجربیات دیجیتال، ساخت بازی ها و جهان های مجازی، خرید و فروش اقلام دیجیتال و آزمایش با محاسبات جدید و فناوری های خلاقانه ادامه دهند، متاورز ادامه خواهد داشت.

به گفته بارکین، دیدگاه استفنسون برای متاورس فقط ساختن جهان های مجازی نبود. مدیر عامل Lamina1 گفت که این به چالش کشیدن “طمع و کنترل شرکت” است. او گفت که فناوری امروز به سازندگان در زمینه‌هایی مانند سرگرمی، بازی، تجارت و مد استقلال بیشتری می‌دهد تا خودشان این دنیاها را بسازند، خلق کنند و توزیع کنند.

مجله: گیمر Web3: زاکربرگ متاورس باخت، بازی های NFT در Discord، برداشت های داغ از Gods Unchained


نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا