اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در Metaverse: فرصت ها و خطرات بازار چند تریلیون دلاری VR

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بهترین پروژه های متاورس برای سرمایه گذاران چیست؟

متاورس به گسترش خود ادامه می دهد و غول های صنعت و بازیگران آینده برای تکه ای از کیک بالقوه چند تریلیون دلاری رقابت می کنند. بر اساس پایگاه داده VC شرکت تحقیقاتی کوین تلگراف، در سال 2022 نزدیک به 2 میلیارد دلار در تراکنش های متاورس مبتنی بر بلاک چین سرمایه گذاری خواهد شد.

گزارشی از مک کینزی در سال 2022 تخمین زد که صنعت متاورس می تواند تا سال 2030 تا 5 تریلیون دلار درآمد ایجاد کند، تخمینی که بیش از پیش بینی سیتی از 8 تا 13 تریلیون دلار بود. این پیش‌بینی‌ها نشان‌دهنده رشد قابل‌توجهی از بازار جهانی متاورس 65.5 میلیارد دلاری است که در سال 2022 ثبت شده است. برای تحقق بخشیدن به این پیش بینی های خوش بینانه، صنعت متاورس باید نرخ رشد مرکب ترکیبی خیره کننده 85 درصدی را حفظ کند.

2022 VC Metaverse Funding. منبع: منبع: پژوهش کوین تلگراف.

سرمایه گذاران هرگز نمی توانند حدس بزنند که کدام متاورس برنده رتبه بندی متاورس 2023 کوین تلگراف خواهد شد. این متاورس مبتنی بر بلاک چین بیش از 61 میلیون دلار در قراردادهای هوشمند قفل شده و بیش از 8000 کاربر ماهانه دارد. اکنون گزارش را بخوانید تا درباره پروژه‌ای که مالکیت واقعی دارایی‌های درون‌بازی را امکان‌پذیر کرد و مدل نشانه‌های کاهش تورم را اتخاذ کرد، بیشتر بدانید.

گزارش را در پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف دانلود کنید.

قوی تر از همیشه

اما چشم انداز متاورس بدون چالش نیست. کاهش ارزش بازار رهبران صنعت را آزار داده است، به طوری که متا، که قبلاً فیسبوک نامیده می شد، 77 درصد از ارزش بازار 800 میلیارد دلاری خود را بین پایان سال های 2021 و 2022 از دست داد. در نتیجه، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا قصد دارد تا 21000 شغل را در سال 2023 کاهش دهد. .

با وجود شکست‌ها، غول‌های صنعتی مانند مایکروسافت، اپل، انویدیا و کوالکام همگی در حال توسعه استراتژی‌های متاورس هستند. ورود اپل به متاورس با عرضه هدست‌های واقعیت مجازی/AR/VR که برای ژوئن 2023 برنامه‌ریزی شده است، بسیار پیش‌بینی می‌شود. به طور مشابه، شرکت‌های بازی مانند Epic و Roblox از قرنطینه‌های همه‌گیر به نفع خود استفاده کرده‌اند و کنسرت‌های Metaverse را با موفقیت میلیون‌ها نفر در سراسر جهان راه‌اندازی کرده‌اند.

ادغام ها، اکتساب ها و تامین مالی در فضای متاورس در سال 2022 از 13 میلیارد دلار در سال 2021 به بیش از 120 میلیارد دلار افزایش یافت که با خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision تقویت شد. این تراکنش دارای مضرب EV/فروش 7.6 برابر و مضرب EV/EBITDA 20.2 برابر بود. اگرچه انتظار می‌رود با افزایش نرخ‌های بهره، چند برابر ارزش‌گذاری کاهش یابد، فعالیت سرمایه‌گذاری همچنان قوی است.

تلاش های بازاریابی متاورس منبع: پژوهش کوین تلگراف.

پروژه‌های متاورس بلاک چین سطح بالا نیز پول زیادی را جذب می‌کنند. مهم‌ترین متاورزهای بلاک چین که بر اساس ارزش بازار اندازه‌گیری می‌شوند عبارتند از The Sandbox (1.02 میلیارد دلار)، Decentraland (905 میلیون دلار) و Axie Infinity (830 میلیون دلار). عملکرد Sandbox از سال تا به امروز (YTD) 44٪ است. YTD Decentraland 62٪ است. هیچ کدام از بازده سالانه ۶۸ درصد بیت کوین تجاوز نکرده اند.

برای سرمایه گذارانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض متاورس هستند، ETF هایی مانند Fidelity Metaverse ETF (FMET) و Roundhill Ball Metaverse ETF (METV) گزینه های مناسبی هستند. با این حال، یک مطالعه جدید از Cointelegraph Research نشان می‌دهد که اکثر معاملات توکن در پروژه‌های Metaverse به جای استفاده واقعی در Metaverse، ناشی از حدس و گمان است و باعث سرمایه‌گذاری دقیق می‌شود.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف متشکل از برخی از باهوش ترین ذهن ها در صنعت بلاک چین است. تیم تحقیقاتی ما متشکل از متخصصان در زمینه‌های مالی، اقتصاد و فناوری است که منبع پیشرو گزارش‌های صنعتی و تحلیل‌های روشنگرانه را در اختیار بازار قرار می‌دهد. این تیم از API ها از منابع مختلف استفاده می کند تا اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق و مفیدی ارائه دهد.

نظرات بیان شده در مقالات فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا