اخبار ارز دیجیتال

اکسپلویت ها و اکسپلویت های متاورس در سال 2023 افزایش خواهند یافت: کسپرسکی

بر اساس گزارشی از شرکت امنیت سایبری Kaspersky، مجرمان سایبری سال آینده متاورس را هجوم خواهند آورد و شرکت کنندگان ناآگاه دنیای مجازی را شکار خواهند کرد.

به گفته کارشناسان امنیت سایبری، بدافزار، حملات باج‌افزار و فیشینگ تنها آفت‌های صنعت ارزهای دیجیتال نیستند، زیرا متاورس می‌تواند سال آینده هدف بزرگی باشد.

شرکت امنیت سایبری کسپرسکی در گزارش 28 نوامبر خود با عنوان «تهدیدات سایبری مصرف‌کننده: پیش‌بینی‌ها برای سال 2023» هشدار داد که سوءاستفاده‌های متاورس به دلیل عدم حفاظت از داده‌ها و قوانین اعتدال افزایش خواهد یافت.

کسپرسکی تایید کرده است که امروزه تنها تعداد انگشت شماری از پلتفرم‌های متاورس وجود دارد، اما تعداد متاورس‌ها قرار است در چند سال آینده افزایش یابد و بازار تا سال 2026 حتی می‌تواند از 50 میلیارد دلار نیز فراتر رود. این گسترش مجرمان سایبری را به اکوسیستمی می کشاند که ناخواسته به دنبال سوء استفاده از پلتفرم های مجازی است. شرکت کنندگان جهانی

“تجربه Metaverse جهانی است و با قوانین حفاظت از داده های محلی مانند GDPR مطابقت ندارد، که می تواند منجر به تضادهای پیچیده بین الزامات نظارتی برای اطلاع رسانی نقض داده شود.”

رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر بستر مناسبی برای فعالیت‌های نقض داده‌ها هستند، بنابراین جای تعجب نیست که متاورس بسط آن باشد. همانطور که کوین تلگراف در اوایل سال جاری گزارش داد، رسانه های اجتماعی مسئول بیش از یک میلیارد دلار ضرر ناشی از تقلب در ارزهای دیجیتال در سال 2021 بودند.

کسپرسکی همچنین پیش بینی کرد که سوء استفاده و تجاوز جنسی فرضی به اکوسیستم متاورس سرایت خواهد کرد. وی با اشاره به موارد “تجاوز و سوء استفاده از آواتارها” افزود که بدون مکانیسم های حفاظتی و قوانین کاهش دهنده “احتمالاً این روند وحشتناک تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.”

متا، شرکتی که قبلاً با نام فیس‌بوک شناخته می‌شد، قبلاً به دلیل عدم محافظت از کاربر و نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در پلتفرم رسانه اجتماعی خود، واکنش‌های زیادی را علیه جاه‌طلبی‌های متاورس خود دریافت کرده است.

در این گزارش آمده است که ارز مجازی درون بازی و آیتم‌های ارزشمند «هدف اصلی» مجرمان سایبری است که به دنبال تصاحب حساب‌های بازیکنان یا وادار کردن تراکنش‌های کلاه‌برانگیز برای جدا کردن دارایی‌های مجازی ارزشمند هستند. اکثر بازی‌های مدرن نوعی کسب درآمد یا پشتیبانی از ارز دیجیتال را معرفی می‌کنند که برای بازیگران مخرب یک هانی‌پات است.

مربوط: Metaverse مرز جدید برای درآمد غیرفعال است

کسپرسکی می‌گوید اشکال جدید رسانه‌های اجتماعی نیز خطرات بیشتری دارند. به طور خاص با اشاره به حرکت به سمت رسانه های اجتماعی مبتنی بر واقعیت افزوده، مجرمان سایبری می توانند شروع به “توزیع برنامه های تروجانی جعلی” برای آلوده کردن دستگاه ها برای اهداف مخرب بیشتر کنند.

این گزارش نتیجه می گیرد که تهدیدات رسانه های اجتماعی جدید مبتنی بر AR و پلتفرم های متاورس در درجه اول سرقت داده ها و پول، فیشینگ و هک حساب است.

نویسنده: Martin Young

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا