اخبار ارز دیجیتال

Metaverse ETF PUNK پس از شرط بندی در مقابل Meta’s Vision بسته می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Subversive Capital به ضررهای ناشی از بسته شدن ETF ‘PUNK’ و تغییر تمرکز به هوش مصنوعی اشاره می کند.

پس از 15 ماه و زیان حدود 30 درصد، صندوق قابل معامله در بورس (ETF) که مخالف دیدگاه متا در مورد متاورس است، بسته خواهد شد.

Subversive Capital قصد دارد ETF Subversive Metaverse را که به خاطر علامت پانک معروف است، ببندد و آن را منحل کند، زیرا تمرکز خود را به هوش مصنوعی (AI) تغییر می دهد.

در ژانویه 2022، PUNK ETF برای سرمایه گذاری در شرکت هایی که از زیرساخت ها و برنامه های کاربردی Metaverse پشتیبانی می کنند، معرفی شد. اما متای مارک زاکربرگ در این لیست نبود.

برانداز کپیتال در توضیحات صندوق آنلاین خود بر اهمیت شرکت های مسئول که به اصولی مانند برابری طلبی، دموکراسی، پایداری، فناوری های نوظهور و حقایق برای پیشرفت بشر اختصاص دارند، تاکید کرد. این شرکت نظر خود را مبنی بر اینکه شرکت مادر فیس‌بوک متا پلتفرم‌ها این اصول را نقض کرده است، ابراز کرد و گفت که هرگونه ارزش بازار بالاتر از صفر تهدیدی مستقیم برای لیبرال دموکراسی و بقای کره زمین است.

هیئت مدیره تصمیم گرفت ETF را بلافاصله پس از پایان کار در 31 مه 2023 تعطیل و منحل کند. این شرکت با توجه به سایر صندوق های FX به کار خود ادامه خواهد داد.

مربوط: هدست جدید اپل می تواند موشکی را در زیر توکن متاورس قرار دهد

این شرکت سرمایه گذاری نیز به لیست شرکت هایی می پیوندد که علاقه خود را به Metaverse از دست می دهند. ETF یک موقعیت کوتاه در متا گرفت و در زمان راه اندازی صندوق حدود 300 دلار معامله شد. با این حال، ارزش متا در نوامبر 2022 به زیر 90 دلار سقوط کرد و به حدود 240 دلار رسید.

از جمله شرکت هایی که این صندوق در آنها سرمایه گذاری کرده است می توان به آلفابت، اپل، انویدیا و مایکروسافت اشاره کرد. کریستین کوپر، مدیر پورتفولیوی خرابکارانه، گفت که او همچنان متقاعد شده است که اولویت‌های متا نادرست هستند و تمرکز خود را به پیشرفت‌های سریع‌تر در فناوری‌های امیدوارکننده‌تر مانند هوش مصنوعی معطوف کرده است.

مجله: آیا متاورس واقعاً شبیه «سقوط برفی» خواهد بود؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا