اخبار ارز دیجیتال

متا در سه ماهه اول با ضرر 4 میلیارد دلاری در بخش متاورس مثبت شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

زاکربرگ انتظار دارد که ضرر عملیاتی Reality Labs در سال 2023 نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

متا حدود 4 میلیارد دلار از واحد Metaverse خود با Reality Labs ضرر کرد، اما در غیر این صورت سه ماهه اول خوبی برای امپراتوری رسانه های اجتماعی تحت رهبری مارک زاکربرگ داشت، با سود خالص 57 میلیارد دلاری.

زیان 4 میلیارد دلاری به دنبال ضرر 14 میلیارد دلاری در سال 2022 است، اما زاکربرگ در گزارش درآمد خود گفت که آزمایشگاه های واقعیت احتمالاً تا پایان سال 2023 ضرر بیشتری متحمل خواهند شد.

زاکربرگ گفت: “ما همچنان انتظار داریم که ضرر عملیاتی Reality Labs در سال 2023 نسبت به سال گذشته افزایش یابد.”

بخش آزمایشگاه‌های واقعیت متا متاورز متاثر از ضرر بزرگ دیگری متحمل شد.منبع: متا

مدیر اجرایی این شرکت توضیح داد، با این حال، زیان های متحمل شده توسط Reality Labs با توسعه بخش هوش مصنوعی (AI) شرکت جبران شد.

تلاش‌های هوش مصنوعی ما نتایج مثبتی را در برنامه‌ها و کسب‌وکار ما به همراه دارد. ما همچنین کارآمدتر می‌شویم و به ما امکان می‌دهد محصولات بهتری را سریع‌تر بسازیم و چشم‌انداز بلندمدت خود را بهبود ببخشیم. ما را در موقعیت قوی‌تری برای دستیابی قرار می‌دهد.

زاکربرگ اخیراً هوش مصنوعی را «بزرگترین سرمایه‌گذاری این شرکت» نامید، اما گفت که جاه‌طلبی‌های متا در اولویت اصلی شرکت است.

او افزود: «من می‌خواهم پیشاپیش بگویم که این دقیق نیست، زیرا صحبت‌هایی وجود دارد که ما به نوعی در حال دور شدن از چشم‌انداز متاورس هستیم. برای تمرکز روی هر دو ”

علاوه بر این، زاکربرگ توضیح داد که فناوری Metaverse به دید هوش مصنوعی کمک خواهد کرد و بالعکس.

فناوری Metaverse همچنین می‌تواند به ما در ارائه هوش مصنوعی کمک کند. به عنوان مثال، با تجسم عوامل هوش مصنوعی، می‌توانیم از سرمایه‌گذاری عمیقی که در چند سال گذشته در Avatar انجام داده‌ایم استفاده کنیم.»

مربوط: قمار 100 میلیارد دلاری متاورس زاکربرگ “عظیم و ترسناک” است – سهامداران

زاکربرگ در یک پست فیس بوک در 28 فوریه توضیح داد که این شرکت در حال ساخت مجموعه ای خلاقانه و گویا از ابزار برای کمک به “توربوشارژ کردن” کارایی برخی از محصولات موجود خود است.

ما در درازمدت روی توسعه شخصیت‌های هوش مصنوعی تمرکز خواهیم کرد که می‌توانند به روش‌های مختلف به افراد کمک کنند: متن (مانند چت در واتس‌اپ و مسنجر)، تصاویر (مانند فیلترهای خلاقانه اینستاگرام و فرمت‌های تبلیغات)، ویدیو و چند وجهی. به تجارب همراه با تجربیات نگاه می کنم.”

زاکربرگ گفت که این شرکت “کارهای اساسی زیادی برای انجام دادن” دارد تا بتواند “تجربه ای واقعاً آینده نگرانه” را به بینندگان ارائه دهد.

بر اساس گزارش گوگل فایننس، سهام متا در ساعاتی پس از اخبار مربوط به فصل اول بهتر از حد انتظار، 11.7 درصد افزایش یافت.

سهام متا پس از سه ماهه اول قوی دوباره رشد کرد.منبع: Google Finance

مجله: امیلی شی خالق NFT: ایجاد هنر مولد «ارگانیک» از الگوریتم های رباتیک

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا