اخبار ارز دیجیتال

متاورس در کلمه سال آکسفورد جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است

اصطلاحی برای جهان‌های مجازی مجهز به اینترنت که در سال ۲۰۲۲ به «حالت گابلین» گم شد – «انواع رضایت از خود، تنبلی، شلختگی یا حرص و آز».

تیمی از انتشارات دانشگاه آکسفورد، “Metaverse” را به عنوان کلمه سال ۲۰۲۲ انتخاب کرده است و نایب قهرمان “Goblin Mode” است.

در اطلاعیه ۴ دسامبر، زبان آکسفورد گفت که اصطلاح ویروسی “Goblin Mode” از “metaverse” و میلیون‌ها کلمه دیگر شکست خورده و به کلمه سال تیم برای سال ۲۰۲۲ تبدیل شده است. بر اساس یک مطالعه آکسفورد، به دلیل تغییر نام تجاری فیس‌بوک به متا در اکتبر ۲۰۲۱، استفاده از اصطلاح متاورس در مجموعه آکسفورد تقریباً چهار برابر شده است.

Metaverse “حال و هوای عمومی افرادی را که ایده بازگشت به “زندگی عادی” را رد کردند” پس از لغو قرنطینه‌های COVID در بسیاری از مناطق، تسخیر کرد.» رتبه اول را از دست داد. #IStandWith به دلیل هشتگ های رسانه های اجتماعی از جمله #IstandWithUkraine پس از حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه سوم شد.

آکسفورد زبان می‌گوید: «متاورس به‌ویژه به بحث‌های مربوط به اخلاق و امکان‌پذیری یک آینده کاملاً آنلاین مرتبط است، زیرا به مفاهیم نسبتاً جدیدی مانند کار ترکیبی در فضاهای واقعیت مجازی می‌پردازد». متاورس در جامعه و نشریات کریپتو محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ما می بینیم که استفاده از این اصطلاح همچنان در حال افزایش است زیرا صداهای بیشتری به بحث در مورد پایداری و دوام آینده می پیوندند. ”

آکسفورد در یک ویدئوی متاورس که در نوامبر منتشر شد، گفت که این اصطلاح به انتشار رمان علمی تخیلی نیل استیونسون در سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد. قصر اول و متاور دوم.

مربوط: متاورس بدون اجازه متا اتفاق می افتد

“NFT” یا توکن غیر قابل تعویض برنده مسابقه لغت کالینز در سال ۲۰۲۱ شد، در حالی که “vax” مقام اول را در آکسفورد در همان سال کسب کرد. به نظر می‌رسد نتایج نشان‌دهنده تغییر در جنون رسانه‌های اجتماعی در مورد اصطلاحات مربوط به رمزنگاری است که طبق گزارش‌ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا