اخبار ارز دیجیتال

Metaverse مشکلات و فرصت های جدیدی را برای صدور مجوز موسیقی به ارمغان می آورد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با محبوبیت روزافزون Web3 و Metaverse، آهنگسازان و نوازندگان در این فکر هستند که مجوزهای موسیقی در این فضای جدید چگونه خواهد بود.

اصطلاح “metaverse” روز به روز رایج تر می شود، و اگرچه بسیاری از مردم احتمالاً این اصطلاح را شنیده اند، اما اغلب نمی دانند معنی آن چیست.

متاوره هنوز نسبتاً جدید و در حال تکامل است، بنابراین توضیح این اصطلاح برای فردی خارج از فضای Web3 می تواند دشوار باشد. مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که اینترنت این پتانسیل را دارد که شیوه زندگی، کار و بازی مردم را متحول کند.

Metaverse مرز جدید نوآوری و خلاقیت در بسیاری از رسانه ها است. این تعجب آور نیست زیرا بسیاری از برنامه های Web2، به ویژه موسیقی، همینطور هستند.

برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی در به اشتراک گذاری موسیقی تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر موسیقی را به روش های دیگر ترکیب نمی کنند. در حالی که این امر آگاهی در مورد صدور مجوز موسیقی در فضای دیجیتال را افزایش داده است، همچنین نشان می دهد که برخی از سیستم ها قدیمی هستند و در تلاش برای همگام شدن با سرعت سرسام آور فناوری جدید هستند.

امکانات جدید برای موسیقی در متاورس، به ویژه با توجه به اینکه نوآوری های Web3 مانند توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در حال تغییر روش تولید و مصرف موسیقی هستند و سیستم مجوز فعلی را که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، اصلاح می کند.

موسیقی متاورس موفقیت بزرگی بوده است. بسیاری از هنرمندان مشهور در این فضا اجرا داشته اند و بسیاری به انتشار موسیقی به صورت NFT کشیده شده اند.

علیرغم عدم قطعیت و چشم انداز در حال تکامل Web3، پتانسیل زیادی برای صدور مجوز موسیقی در متاورس وجود دارد.

چالش های فعلی صدور مجوز

فناوری در فضای Web3 به سرعت در حال پیشرفت است و با توجه به جدید بودن همه چیز، مشکلات زیادی برای حل وجود دارد. Metaverse اکنون در مورد آزمایش است، بنابراین اگر چیزی به طور ارگانیک شکست بخورد، درسی برای دیگران است.

با وجود آزمایش های فراوان در متاورس، مجوز همچنان سبز است. پلتفرم های رسانه های اجتماعی Web2 استانداردهای شناخته شده ای برای صدور مجوز و آنچه می توانند و نمی توانند انجام دهند، دارند. در حال حاضر در متاورژن وجود ندارد. مجموعه استانداردها و قوانین مربوط به کپی رایت و صدور مجوز آنطور که باید برای یک محیط صدور مجوز قوی مشخص نیست.

Spottie Wifi، نوازنده و مدافع Web3 با Cointelegraph به بحث در مورد وضعیت فعلی مجوز در متاورس نشستند.

او گفت: «میان مجوز سنتی موسیقی و مجوز موسیقی در متاورس تفاوت وجود دارد، یا باید به صراحت درج شود یا دامنه مجوز باید بسیار گسترده باشد تا متاورس به طور طبیعی شامل شود». .

اخیرا: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگاری

این قطعا یک راه حل ساده برای مشکلی است که اغلب یک مشکل ظریف در نظر گرفته می شود. با این حال، در مقایسه با Web2، مجوز موسیقی Web3 به لطف NFTها یک موضوع پیچیده است.

من در سال 2021 یک آلبوم مفهومی درباره زندگی در متاورس ضبط کردم و آلبوم را به عنوان یک مجموعه NFT فروختم که به دارندگان NFT مجوز استفاده و تجاری سازی موسیقی را به دلخواه خود می دهد. اما ما مالکیت استادان و انتشارات را حفظ می کنیم. Spottie Wifi.

ما مجموعه داران NFT داریم که از موسیقی به این شکل در محتوایی که تولید می کنند استفاده می کنند: تجربیات Metaverse، بازی های ویدیویی، پادکست ها، فیلم ها، تبلیغات و موارد دیگر.

نوازندگان می خواهند از استثمار اجتناب کنند و اطمینان حاصل کنند که موسیقی آنها به درستی استفاده می شود. این امر مستلزم اجرای مناسب حقوق مالکیت معنوی (IP) است که فرآیندی پیچیده در متاورس است.

“در حال حاضر، به عنوان یک ترانه سرا در Metaverse، موثرترین ابزار برای اجرای حقوق مالکیت معنوی خود، اعمال حقوق مالکیت معنوی خود در پلتفرم های Web2 مانند YouTube، Instagram و غیره است، از طریق آنچه به عنوان Content ID شناخته می شود. Content ID. Spottie Wifi توضیح داد که یک سیستم خودکار است که در صورتی که محتوا حق نسخه‌برداری موسیقی شخصی را نقض کند، محتوا را از این پلتفرم‌ها حذف می‌کند. “این به اجرای حق چاپ در متاورس کمک می کند، زیرا بسیاری از محتوایی که در metaverse پخش می شود هنوز از این پلت فرم های Web2 می آید.”

این مسئله دیگری را در مورد کپی رایت ایجاد می کند. اگر کاربران بتوانند فضاهای مجازی یا رویدادهای خود را در متاورس ایجاد کنند، می‌خواهند موسیقی دارای حق نسخه‌برداری را به عنوان بخشی از خلقت، مشابه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، لحاظ کنند. این می تواند منجر به مشکلاتی در مورد دریافت مجوزهای مورد نیاز برای استفاده از موسیقی و نظارت و اجرای آن مجوزها شود.

از آنجایی که Metaverse احتمالا جهانی است، قوانین کپی رایت، حقوق اجرا، مجوزهای موسیقی، و مقررات در سراسر حوزه‌های قضایی اعمال می‌شود و تعیین اینکه چه کسی بر مجوزهای موجود نظارت و اجرا می‌کند دشوار است. فراتر از کپی رایت، بعد جهانی مسائل دیگری را نیز مطرح می‌کند، مانند پرسش‌هایی در مورد نحوه جبران درست غرامت نوازندگان هنگام استفاده از آثارشان. همانطور که استانداردهایی برای صدور مجوز موسیقی در این زمینه تعیین می شود، ساختارهای حق امتیازی که با مدل های صدور مجوز موسیقی سنتی متفاوت هستند ممکن است پیچیده تر شوند.

امکانات مجوز در Metaverse

پخش موسیقی از پلتفرم Web2 به Metaverse برای محافظت از هنرمندان ممکن است ساده ترین راه در حال حاضر باشد، اما زمانی که مجوز موسیقی در Metaverse محافظت بیشتری را فراهم کند، این روش منسوخ خواهد شد.

به گفته هندریک هی، بنیانگذار شرکت صدور مجوز رسانه Media Industry Licensing Content، یک شرکت صدور مجوز محتوای مبتنی بر بلاک چین، رویکرد جدیدی برای صدور مجوز در افق است.

یک رابط ساده ایجاد شده است که به هر موسیقی‌دان اجازه می‌دهد اطلاعات مجوز خود را وارد کند. صدور مجوز موسیقی در Metaverse با افزودن فناوری بلاک چین کار می‌کند. هر کسی که می‌داند چگونه یک هش ایجاد کند که تمام اطلاعات مربوط به مجوزها را ذخیره کند. دارایی‌هایی که شخص می‌خواهد. هی به کوین تلگراف گفت.

هش های بلاک چین کاملاً ضد سرقت نیستند، اما نسبتاً ایمن و شفاف هستند و می توانند روند صدور مجوز را بسیار آسان تر کنند.

“هش بلاک چین به طور خودکار تولید می شود و به عنوان مدرکی برای صحت اطلاعات موجود در مجوز عمل می کند. در صورت اختلاف قانونی، بلاک چین می تواند به وضوح نشان دهد که مالک واقعی کیست.

توسعه‌ای که Hay در مورد آن بحث می‌کند، فرآیند را ساده‌تر می‌کند، زیرا اطلاعات واضحی درباره مکان یافتن موسیقی و آنچه که مجوز دهنده می‌خواهد ارائه می‌دهد. این باعث صرفه جویی در بسیاری از مراحل می شود، همه را به سرعت به مقصد می رساند، و استانداردی را تعیین می کند که در حال حاضر در این زمینه وجود ندارد.

اخیراً: Web3 با وجود بازار نزولی و کاهش علاقه به NFT ها موضوع داغ SXSW است.

از منظر تکاملی و هنری، متاورس آینده ای روشن، پتانسیل بالایی برای موفقیت و بازدهی بالایی برای سازندگان محتوا دارد.

هنگامی که Spottie Wifi آلبوم خود را به عنوان یک مجموعه NFT فروخت، تنها در 60 ثانیه 192000 دلار به دست آورد. درآمد مستقیماً به کیف پول او می رود و واسطه ها را حذف می کند. نسخه‌های NFT به هنرمندان این امکان را می‌دهد که موسیقی خود را داشته باشند و پتانسیل درآمد خود را افزایش دهند.

متاورس با افزایش محبوبیت می تواند به جریان اصلی جدید تبدیل شود. با افرادی مانند Hey که فضا را توسعه می دهند و هنرمندانی مانند Spottie Wifi با آن آزمایش می کنند، صدور مجوز موسیقی کمتر پیچیده می شود و کمتر تسلیم فشارهای فضای دیجیتال می شود.نویسنده: Victoria Kennedy

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا