اخبار ارز دیجیتال

MetaMask شروع به جمع آوری آدرس های IP کاربران می کند

این کیف پول محبوب مرورگر بیش از 21 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

طبق توافقنامه اصلاح شده سیاست حفظ حریم خصوصی که توسط ConsenSys در 23 نوامبر منتشر شد، MetaMask شروع به جمع آوری آدرس های IP کاربران و آدرس های کیف پول اتریوم در طول تراکنش های زنجیره ای خواهد کرد.

با این حال، ConsenSys خالق کیف پول توضیح می‌دهد که جمع‌آوری داده‌های کاربر تنها زمانی اعمال می‌شود که از برنامه فراخوانی فراخوانی از راه دور (RPC) پیش‌فرض MetaMask، Infura، استفاده می‌شود. بنابراین، افرادی که از گره های اتریوم خود یا ارائه دهندگان RPC شخص ثالث با MetaMask استفاده می کنند، مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی ConsenSys به روز شده جدید نیستند. شرایط سایر ارائه دهندگان RPC به جای آن اعمال می شود.

طبق گفته ConsenSys، اطلاعات جمع‌آوری‌شده به این روش ممکن است در طول معاملات تجاری یا برای مطابقت با الزامات تأیید مشتری و مبارزه با پول‌شویی که توسط سازمان‌های مجری قانون الزامی شده است، برای شرکت‌های وابسته افشا شود. MetaMask در حال حاضر یکی از محبوب ترین کیف پول های خود حضانت در بازار است که بیش از 21 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

واکنش در جامعه کریپتو عمدتا منفی بوده است. برای مثال، آدام کوکران، شریک Cinneamhain Ventures گفت: گفت:

“هیچ چیز مهمتر از حریم خصوصی مصرف کننده نیست، به خصوص وقتی صحبت از داده های مالی می شود. شما حق دارید ناشناس باشید. ما تصمیم گرفته ایم که آن را با یک تراکنش مرتبط کنیم، که قابل قبول نیست.”

در همان زمان، هیدن آدامز، مخترع پروتکل Uniswap، طرح کلی صرافی های غیرمتمرکز IP ها را ردیابی نمی کنند و به ابزارهای شخص ثالث روی پلتفرم اجازه انجام این کار را نمی دهند. ConsenSys به جمع شرکت های برجسته Web 3.0 مانند Coinbase می پیوندد. این شرکت ها تا حدودی به دلیل قوانین سختگیرانه فزاینده از مجموعه های IP استقبال می کنند.نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا