🚨 اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداران MetaMask وب سایت های دولتی را تحت کنترل می گیرند و سرمایه گذاران کریپتو را هدف قرار می دهند

وب‌سایت‌های رسمی دولتی هند، نیجریه، مصر، کلمبیا، برزیل، ویتنام و سایر حوزه‌های قضایی در حال تغییر مسیر به وب‌سایت‌های جعلی MetaMask هستند.

کلاهبرداری های رمزنگاری که کاربران MetaMask را هدف قرار می دهند از آدرس های اینترنتی وب سایت های دولتی برای فریب قربانیان برای دسترسی به دارایی های کیف پول رمزنگاری آنها استفاده می کنند.

کیف پول رمزنگاری مبتنی بر اتریوم MetaMask سالهاست که هدف کلاهبرداران قرار گرفته است و کاربران بی احتیاط را به سمت وب سایت های تقلبی هدایت می کند که درخواست دسترسی به کیف پول MetaMask را دارند. تحقیقات Cointelegraph در مورد این موضوع نشان داد که تعدادی از وب سایت های دولتی برای انجام این کلاهبرداری مورد استفاده قرار می گیرند.

وب‌سایت‌های رسمی دولتی هند، نیجریه، مصر، کلمبیا، برزیل، ویتنام و سایر حوزه‌های قضایی در حال تغییر مسیر به وب‌سایت جعلی MetaMask که در زیر نشان داده شده است، یافت شدند.

کلاهبرداران MetaMask از وب سایت های دولتی برای سرقت از کاربران ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. منبع: کوین تلگراف (از طریق گوگل)

Cointelegraph با توجه به کلاهبرداری در حال انجام، MetaMask را دستکاری کرده است، اما هنوز تا زمان نوشتن این مقاله پاسخی دریافت نکرده است.

هنگامی که کاربر بر روی یک پیوند مخرب قرار داده شده در URL وب سایت دولتی کلیک می کند، به جای URL اصلی “MetaMask.io” به یک URL جعلی هدایت می شود. پس از دسترسی، امنیت داخلی مایکروسافت (Microsoft Defender) به کاربران در مورد تلاش های احتمالی فیشینگ هشدار می دهد.

هشدار مایکروسافت برای وب سایت فیشینگ MetaMask.منبع: کوین تلگراف

اگر کاربر هشدار را نادیده بگیرد، به وب سایتی بسیار شبیه به وب سایت رسمی MetaMask هدایت می شود. وب سایت جعلی در نهایت از کاربران می خواهد که کیف پول MetaMask خود را برای دسترسی به خدمات مختلف در این پلتفرم پیوند دهند.

مقایسه وب سایت اصلی متامسک و وب سایت متامسک جعلی.منبع: کوین تلگراف

اسکرین شات بالا شباهت وب سایت متامسک واقعی و وب سایت جعلی متامسک را نشان می دهد. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که سرمایه گذاران درگیر چنین کلاهبرداری های رایجی هستند. پیوند دادن کیف پول MetaMask در چنین وب سایت هایی به کلاهبرداران کنترل کامل بر دارایی های موجود در یک کیف پول MetaMask خاص را می دهد.

مربوط: هشدار کلاهبرداری: MetaMask به کاربران در مورد شایعات نادرست درباره Airdrop در ۳۱ مارس هشدار می دهد

در ماه آوریل، MetaMask ادعاهای مربوط به سوء استفاده را که ممکن است بیش از ۵۰۰۰ اتر (ETH) را به بیرون درز کرده باشد، رد کرد.

ارائه‌دهنده کیف پول گفت ۵۰۰۰ ETH «از آدرس‌های مختلف در ۱۱ بلاک چین» به سرقت رفته است و مجدداً ادعا کرد که وجوه از MetaMask هک شده است «نادرست».

اهم شاه، یکی از بنیانگذاران WalletGuard به کوین تلگراف گفت که تیم MetaMask به “سخت کار کردن” ادامه می دهد و “هیچ پاسخ محکمی برای اینکه چرا این اتفاق افتاده است” وجود ندارد.

مجله: نحوه محافظت از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین بحث می کنندنویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا