اخبار ارز دیجیتال

متامسک ادعای سوء استفاده از کیف پول در هک 10 میلیون دلاری را رد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

MetaMask می گوید که تیم امنیتی آن در حال کار با سایر کاربران در فضای کیف پول Web3 برای کشف علت سوء استفاده است.

متامسک، ارائه‌دهنده کیف پول ارزهای دیجیتال، ادعاهایی مبنی بر اینکه اکسپلویت‌های کیف پول آن مسئول «عملیات تخلیه گسترده کیف پول» بیش از 5000 اتر (ETH) بوده را رد کرده است.

در 18 آوریل، متامسک در پاسخ به مجموعه ای از توییت های ارسال شده در 17 آوریل توسط تیلور موناهان، موسس مدیر کیف پول اتریوم MyCrypto، توییت کرد. تیلور موناگان توضیح داد که بیش از 10.5 میلیون دلار ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) از طریق یک سوءاستفاده از کیف پول ناشناس به سرقت رفته است. پس از دسامبر 2022.

“گزارش های اخیر [Monahan’s] این رشته به اشتباه ادعا می‌کند که عملیات استخراج کیف پول در مقیاس بزرگ نتیجه یک سوء استفاده متامسک بوده است.

او افزود: “این نادرست است. این یک سوء استفاده خاص MetaMask نیست.”

ارائه‌دهنده کیف پول گفت 5000 ETH «از آدرس‌های مختلف در 11 بلاک چین» به سرقت رفته است و مجدداً تأیید کرد که ادعاهایی مبنی بر هک شدن وجوه از MetaMask «نادرست» است.

اهم شاه، یکی از بنیانگذاران Wallet Guard به کوین تلگراف گفت که تیم MetaMask “به طور مداوم در حال تحقیق است” و “هیچ پاسخ محکمی در مورد چگونگی این اتفاق ندارد.”

شاه گفت: «همچنین بسیاری از محققان امنیتی مستقل در حال بررسی این موضوع هستند.

او حدس زد که می توان استنباط کرد که “نوعی نشت کلید خصوصی یا عبارت اولیه” وجود داشته است.

در یک سری توییت اخیر، متامسک تأیید کرد که تیم امنیتی آن در حال بررسی منبع سوء استفاده و «همکاری با دیگران در فضای کیف پول Web3» است.

مربوط: طبق گفته تیم توسعه، هکرهای SafeMoon با بازگرداندن 80 درصد از وجوه دزدیده شده موافقت کرده اند.

موناهان در موضوع خود در مورد این سوء استفاده گفت که “هیچ کس نمی داند چگونه” این حمله گسترده انجام شده است، اما “بهترین حدس” او این است که از مقدار قابل توجهی از داده های قدیمی استفاده می کند که به دست آمده و برای استخراج وجوه مورد استفاده قرار گرفته است.

او در ابتدا ادعا کرد که مهاجمان از MetaMask برای فرسودگی کاربران و کارمندان قدیمی MetaMask استفاده می کردند.

موناهان بعداً گفت که این اکسپلویت مختص MetaMask نیست و “کاربران همه کیف پول ها، از جمله آنهایی که با کیف پول های سخت افزاری ساخته شده اند” تحت تأثیر این اکسپلویت قرار گرفته اند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا