اخبار ارز دیجیتال

Metamask نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را با ویژگی های جدید برای کنترل پیشرفته برطرف می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک ویژگی جدید به کاربران اجازه می دهد تا سرورهایی را که می توانند آدرس IP خود را دریافت کنند، مدیریت کنند.

طبق یک پست وبلاگ در ۱۴ مارس توسط توسعه دهنده، برنامه کیف پول Web3 Metamask تعدادی ویژگی جدید را با هدف افزایش حریم خصوصی و دادن کنترل بیشتر به کاربران معرفی کرده است. این ویژگی جدید پس از آن ارائه شد که قبلاً Metamask به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران مورد انتقاد قرار گرفت.

پیش از این، Metamask از گره Infura RPC برای اتصال خودکار به اتریوم هر زمان که کاربر برای اولین بار کیف پول خود را راه اندازی می کرد، استفاده می کرد. کاربر می تواند بعداً تنظیمات را تغییر دهد، اما این بدان معناست که آدرس عمومی کاربر تغییر کرده است. ارسال شد گزارش شده است که اپراتور گره اتریوم، چیس رایت، قبل از تغییر گره ها به Infura مهاجرت کرده است.

Infura متعلق به Consensys، شرکت مادر Metamask است.

نسخه جدیدی از افزونه Metamask با برچسب “۱۰.۲۵.۰” به کاربران می‌خواهد در حین راه‌اندازی از “پیکربندی پیشرفته” استفاده کنند. انتخاب این گزینه تعدادی از تنظیمات قابل تنظیم را نشان می دهد، از جمله یکی که به کاربر اجازه می دهد یک گره RPC غیر از Infura پیش فرض را انتخاب کند.

علاوه بر این که به کاربران اجازه می‌دهد جزئیات گره خود را وارد کنند، کادر گفتگوی پیکربندی پیشرفته همچنین به شما امکان می‌دهد تراکنش‌های دریافتی، تشخیص فیشینگ و تشخیص توکن پیشرفته را غیرفعال کنید. این توابع مستلزم ارسال داده‌ها به شخص ثالثی مانند Etherscan یا jsDeliver مطابق با رابط کاربری برنامه هستند. کاربرانی که از حریم خصوصی آگاه هستند اکنون می توانند در صورت تمایل این ویژگی ها را در حین راه اندازی خاموش کنند.

بر اساس این پست، نسخه موبایل جدید Metamask همچنین شامل بهبود حریم خصوصی است. پیش از این، این برنامه به کاربران اجازه نمی داد یک حساب کاربری را به برنامه Web3 متصل کنند و دیگری را قطع کنند. کاربر فقط این گزینه را داشت که همه آنها را وصل کند یا اصلاً نباشد.

با این حال، نسخه جدید به شما این امکان را می‌دهد تا بدون فاش کردن سایر آدرس‌هایی که کنترل می‌کنید، حساب‌های خاصی را برای اتصال به برنامه انتخاب کنید.

متامسک در پستی اعلام کرد که همیشه قصد محافظت از حریم خصوصی کاربران را داشته و معتقد است که این ویژگی‌های جدید با این ارزش‌ها همسو هستند، و بیان کرد:

“سوء استفاده از داده ها در تضاد با ارزش های اصلی MetaMask است. در عوض، ما معتقدیم که اصول پایه ای را که توسعه ما را هدایت می کند به جامعه ارائه می دهیم.مالکیت واقعی و حریم خصوصی[…]ما متعهد به محافظت از حریم خصوصی کاربران خود هستیم.

در ۲۳ نوامبر، متامسک به شدت در جامعه ارزهای دیجیتال به دلیل اعلام سیاست حفظ حریم خصوصی مبنی بر اینکه آدرس های IP را از کاربران خود جمع آوری می کند، مورد انتقاد قرار گرفت. Consensys به شکایت ۲۴ نوامبر پاسخ داد و گفت که گره‌های RPC همیشه آدرس‌های IP را جمع‌آوری می‌کنند و در حالی که سیاست حفظ حریم خصوصی جدید نیست، زبان مورد استفاده تغییر کرده است. در ۶ دسامبر، Consensys اعلام کرد که آدرس های IP جمع آوری شده از طریق Infura دیگر بیش از ۷ روز ذخیره نمی شوند.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا