اخبار ارز دیجیتال

متا ابزارهای کدنویسی هوش مصنوعی با مجوز انجمن را برای عموم منتشر می کند

Code Llama برای استفاده شخصی و تجاری تحت توافقنامه مجوز انجمن Llama2 در دسترس است.

در ۲۴ آگوست، Meta AI راه اندازی ابزار کدگذاری هوش مصنوعی (AI) با مجوز جامعه، Code Llama را اعلام کرد که بر اساس مدل زبان مقیاس بزرگ Llama2 (LLM) ساخته شده است.

این ابزار جدید یک نسخه تنظیم شده از LLama2 است که به طور ویژه برای تولید کد کامپیوتری و بحث آموزش دیده است.

با توجه به پست وبلاگ متا، Code Llama به چندین نوع تقسیم شده است، با یک مدل برای کد نویسی عمومی در بسیاری از زبان ها (Python، C++، Java، PHP، Typescript، C#، Bash و غیره) به خوبی تنظیم شده است.

مدل های دیگر عبارتند از Code Llama Python و Code Llama Instruct. اولی برای برنامه های پایتون به خوبی تنظیم شده است. همانطور که متا بیان می کند، این برای حمایت بیشتر از جامعه هوش مصنوعی است.

از آنجایی که پایتون محک‌گذاری‌شده‌ترین زبان برای تولید کد است و پایتون و PyTorch نقش مهمی در جامعه هوش مصنوعی بازی می‌کنند، ما معتقدیم که مدل‌های تخصصی کاربرد بیشتری را ارائه خواهند کرد.

به گفته متا، این دو مدل اول بر درک، توضیح و بحث درباره کد تمرکز دارند.

با این حال، Code Llama Instruct یک نسخه بهینه شده از Code Llama است که توسط متا برای تولید واقعی کد توصیه شده است. با توجه به پست وبلاگ، به طور خاص برای ایجاد “پاسخ های مفید و ایمن به زبان طبیعی” طراحی شده است.

این مدل همچنین با اندازه پارامترهای مختلف برای کار در محیط های مختلف موجود است. Code Llama دارای ۷ میلیارد، ۱۴ میلیارد و ۳۴ میلیارد اندازه پارامتر است که هر کدام دارای قابلیت های متفاوتی هستند.

به گفته متا، برای مثال، مدل ۷B می‌تواند روی یک GPU واحد اجرا شود. مدل‌های ۱۴B و ۳۴B به سخت‌افزار قابل توجه‌تری نیاز دارند، اما می‌توانند کارهای پیچیده‌تری را نیز انجام دهند، به‌ویژه کارهایی که نیاز به بازخورد با تأخیر کم مانند فرآیندهای بلادرنگ دارند.

Code Llama به طور کلی تحت همان قرارداد مجوز انجمن Llama2 در دسترس است. این بدان معنی است که می توان از آن برای استفاده شخصی یا تجاری با ذکر منبع مناسب استفاده کرد.

این پتانسیل این را دارد که برای شرکت‌ها و افرادی که نیاز زیادی به موارد استفاده از مدل LLM برای اهداف کدنویسی دارند، مفید باشد، مانند مؤسسات فین‌تک که در طول تاریخ توسط هوش مصنوعی و جامعه فناوری بزرگ‌تر مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

نوآوران Web3، توسعه‌دهندگان ربات‌های تجاری و صرافی‌های ارزهای دیجیتال همگی در محیطی دائماً در حال تغییر فعالیت می‌کنند و تاکنون هیچ راه‌حل اختصاصی B2B یا B2C وجود نداشته است. .

مربوط: شرکت Naver از پاسخ کره جنوبی به ChatGPT و هوش مصنوعی Generative رونمایی کرد

ابزارهای برنامه نویسی اختصاصی مانند Co-Pilot GitHub (ساخته شده بر اساس فناوری ChatGPT) می تواند کمک زیادی به توسعه دهندگان در این مناطق محروم کند، اما هزینه استفاده می تواند برای برخی از کاربران گران باشد. ممکن است گران باشد و فقدان گزینه های منبع باز. می تواند مشکلاتی ایجاد کند. مشکلی برای توسعه دهندگان نرم افزار اختصاصی.

وجود یک جایگزین رایگان و دارای مجوز جامعه مبتنی بر Llama2 LLM بسیار تبلیغ شده متا به یکسان کردن زمینه بازی برای پروژه های بلاک چین و کریپتو با تیم های توسعه کوچک کمک می کند. ممکن است کمک کند.نویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا