اخبار ارز دیجیتال

Horizon Worlds on Meta با دسترسی اولیه در موبایل و وب راه‌اندازی می‌شود

دوره های اندرو تیت

Horizon Worlds مارک زاکربرگ فراتر از واقعیت مجازی در تلاش است تا کاربران بیشتری را به دنیای مجازی سه بعدی بکشاند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، سرانجام تصمیم گرفت دنیای Metaverse Horizon خود را از هدست های واقعیت مجازی به تلفن های هوشمند و رایانه های مردم گسترش دهد.

پلتفرم اجتماعی مبتنی بر آواتار سه بعدی در یک پست وبلاگی در 15 سپتامبر اعلام کرد که شروع به انتشار اولین دنیای متا هوریزون در دسترسی اولیه به موبایل و وب کرده است.

تنها تجربه موجود خارج از جعبه، Super Rumble است، یک بازی تیراندازی رایگان برای همه که در اواخر جولای منتشر شد. این بازی به دو تا شش بازیکن اجازه می‌دهد تا برای مسابقات پنج دقیقه‌ای با سرعت بالا دور هم جمع شوند. مهتا گفت که تجربیات و دنیاهای بیشتری در ماه های آینده به این پلتفرم خواهند آمد.

Super Rumble یک بازی تیراندازی اول شخص است که قبلا فقط بر روی دستگاه های VR موجود بود.منبع: متا

در عرضه اولیه، تنها تعداد کمی از افراد از طریق برنامه Meta Quest در وب یا اندروید دسترسی خواهند داشت و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده به iOS عرضه شود.

مهتا گفت: «دسترسی زودهنگام با جمع‌آوری بازخورد و تکامل تجربه، به تدریج برای افراد بیشتری عرضه می‌شود.

این غول فناوری افزود: «متاورس باید در دسترس همه باشد، صرف نظر از اینکه از چه دستگاهی استفاده می‌کنند».

“در حالی که هدست Quest فراگیرترین راه برای دسترسی به Metaverse است، ما معتقدیم که باید چندین نقطه ورود وجود داشته باشد.”

مهتا گفت که آوردن Worlds به دستگاه های بیشتر، تجربه را برای افراد بیشتری باز می کند. متا آمار عمومی در مورد تعداد کاربران فعال ماهانه منتشر نمی کند، اما گزارش وال استریت ژورنال در اکتبر 2022 نشان می دهد که این تعداد کمتر از 200000 نفر است.

پلتفرم اجتماعی متا در حال حاضر فقط در کانادا، فرانسه، ایسلند، ایرلند، اسپانیا، بریتانیا و ایالات متحده در دسترس است.

مطالب مرتبط: متا اصطلاح Metaverse را خراب کرد، اما اکنون در حال تکامل است: مدیر عامل آزمایشگاه یوگا

جالب اینجاست که به نظر می رسد پلتفرم های متاورس مبتنی بر بلاک چین، از جمله Decentraland و The Sandbox، سفر خود را در جهت مخالف آغاز کرده اند.

هر دو در ابتدا به عنوان رایانه شخصی و تجربیات مبتنی بر وب راه اندازی شدند، به طوری که Decentraland یک دنیای مجازی سه بعدی مبتنی بر مرورگر را در فوریه 2020 و The Sandbox آلفا را در نوامبر 2021 روی رایانه شخصی راه اندازی کرد. هیچکدام هنوز پورت های رسمی واقعیت مجازی را منتشر نکرده اند.

ما پا داریم!

در همین حال، متا آواتار Horizon Worlds بالاخره یک آپدیت مورد انتظار را دریافت کرد: پاهای مجازی.

زاکربرگ در ابتدا پس از راه‌اندازی Metaverse با انتقادات مخالفت کرد و ناظران اشاره کردند که سرمایه‌گذاری عظیم این شرکت حتی برای ایجاد پاهای مجازی آواتار کافی نیست. در طول Connect 2022، متا قول داد که پاها در نهایت در سال 2023 به روز خواهند شد.

طبق گزارشات، ویژگی legs قبلاً چند هفته پیش به عنوان نسخه آزمایشی v57 به Quest Home Space معرفی شده بود، اما برخی از کاربران گزارش می‌دهند که اکنون پاها به برنامه Horizon Worlds معرفی شده‌اند.

مجله: Web3 Gamer: GTA Owner Reviews Web3، Bitcoin Casino و Sunflower Land

نویسنده: Felix Ng
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا