🚨 اخبار ارز دیجیتال

متا با بررسی های قانونی روبرو است زیرا پیشرفت های هوش مصنوعی نگرانی هایی را در مورد ایمنی کودکان ایجاد می کند

پیشرفت سریع هوش مصنوعی، از جمله متن و هوش مصنوعی مولد، نگرانی‌هایی را در مورد ایمنی کودکان ایجاد کرده است.

گروهی از ۳۴ ایالت آمریکا از متا مالک فیس بوک و اینستاگرام شکایت کرده و این شرکت را به دستکاری غیرمنصفانه خردسالانی که از پلتفرم های آن استفاده می کنند متهم می کنند. این توسعه در بحبوحه پیشرفت های سریع در هوش مصنوعی (AI)، از جمله هوش مصنوعی متنی و مولد انجام می شود.

نمایندگان قانونی در ایالت های مختلف از جمله کالیفرنیا، نیویورک، اوهایو، داکوتای جنوبی، ویرجینیا و لوئیزیانا معتقدند که مت از الگوریتم هایی برای ترویج رفتار اعتیاد آور و محافظت از رفاه ذهنی کودکان از طریق ویژگی های درون برنامه ای استفاده می کند: تاثیر منفی دارد دکمه “لایک!”

علیرغم اظهارات اخیر دانشمند ارشد هوش مصنوعی متا مبنی بر اینکه نگرانی‌ها در مورد خطرات وجودی این فناوری هنوز “قبل از موعد” است، طرف‌های دعوی دولتی در حال اقدام قانونی هستند. متا در حال حاضر از هوش مصنوعی برای رسیدگی به مسائل مربوط به قابلیت اطمینان و ایمنی استفاده می کند. سکو.

اسکرین شات از مدارک ارسالی. منبع: CourtListener

وکلای هر ایالت به دنبال خسارات، غرامت و غرامت متفاوت از هر ایالت ذکر شده در اسناد هستند که از ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار برای هر ادعا متغیر است. کوین تلگراف برای اطلاعات بیشتر با متا تماس گرفته است، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

در همین حال، بنیاد دیده بان اینترنت مستقر در بریتانیا (IWF) نگرانی هایی را در مورد گسترش نگران کننده مواد آزار جنسی کودکان (CSAM) ایجاد شده توسط هوش مصنوعی مطرح کرده است. IWF در گزارش اخیر فاش کرد که بیش از ۲۰۲۵۴ تصویر CSAM تولید شده توسط هوش مصنوعی تنها در یک ماه در یک انجمن وب تاریک کشف شد و این گسترش محتوای مزاحم اینترنت را سیل کرده است. من به شما هشدار دادم که این یک احتمال است.

این سازمان خواستار همکاری جهانی برای مبارزه با مسائل CSAM شد و یک استراتژی چند جانبه از جمله تنظیم قوانین موجود، تقویت آموزش اجرای قانون و اجرای نظارت نظارتی بر مدل‌های هوش مصنوعی پیشنهاد کرد.

مربوط: محققان چینی موتور تصحیح توهم را برای مدل های هوش مصنوعی توسعه دادند

برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی، IWF به آنها توصیه می‌کند که روی ممنوعیت هوش مصنوعی که محتوای سوء استفاده از کودکان تولید می‌کند، حذف مدل‌های مرتبط و حذف چنین مطالبی از مدل‌ها تمرکز کنند.

پیشرفت‌ها در تولیدکننده‌های تصویر هوش مصنوعی، ایجاد کپی‌های انسانی واقعی را به میزان زیادی بهبود بخشیده است. پلتفرم هایی مانند Midjourney، Runway، Stable Diffusion و OpenAI’s Dall-E نمونه هایی از ابزارهایی هستند که می توانند تصاویر واقعی تولید کنند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا