اخبار ارز دیجیتال

دانشمند ارشد هوش مصنوعی متا می گوید هوش مصنوعی هیچ تهدیدی برای انسان ندارد

Yann LeCun، دانشمند ارشد هوش مصنوعی متا، گفت: «نارس» است که هوش مصنوعی را یک خطر وجودی بدانیم و اینکه بگوییم هوش مصنوعی می‌تواند بشریت را از بین ببرد، «مضحک» است.

بر اساس مصاحبه با فایننشال تایمز، دانشمند ارشد هوش مصنوعی متا گفته است که نگرانی ها در مورد خطرات وجودی این فناوری هنوز “قبل از موعد” است.

در 19 اکتبر، FT گزارش داد که Yann LeCun گفته است که مقررات زودهنگام فناوری هوش مصنوعی، کنترل شرکت های بزرگ فناوری را تقویت می کند و جایی برای رقابت باقی نمی گذارد.

او گفت: «تنظیم تحقیق و توسعه هوش مصنوعی فوق‌العاده معکوس خواهد بود. LeCun معتقد است که رگولاتورها از چیزی که او آن را “تسخیر نظارتی” می نامد، تحت پوشش ایمنی هوش مصنوعی استفاده می کنند.

از زمانی که رونق هوش مصنوعی در نوامبر 2022 با انتشار چت ربات OpenAI ChatGPT-4 آغاز شد، رهبران فکری مختلف در صنعت به طور علنی تهدید ناشی از هوش مصنوعی برای بشریت را اعلام کردند.

دکتر جفری هینتون، معروف به «پدرخوانده هوش مصنوعی»، شغل یادگیری ماشینی خود در گوگل را ترک کرد تا «درباره خطرات هوش مصنوعی صحبت کند».

دن هندریکس، مدیر مرکز ایمنی هوش مصنوعی، در ماه مه گفت که کاهش خطر انقراض هوش مصنوعی باید به یک اولویت جهانی همتراز با سایر خطرات در سطح جامعه مانند بیماری های همه گیر و جنگ هسته ای تبدیل شود.

مربوط: کمبریج آنالیتیکا را فراموش کنید – هوش مصنوعی چگونه انتخابات را تهدید می کند

اما در مورد همان موضوع، LeCun در یک مصاحبه جدید گفت که این ایده که هوش مصنوعی بشریت را از بین خواهد برد “مسخره” است.

“تا زمانی که نتوانیم سیستمی طراحی کنیم که حتی از نظر توانایی یادگیری رقیب گربه ها باشد، بحث در مورد خطرات بقا که در حال حاضر نداریم، زود است.”

او همچنین استدلال کرد که مدل‌های فعلی هوش مصنوعی آنطور که برخی ادعا می‌کنند توانایی ندارند، نمی‌دانند دنیا چگونه کار می‌کند و قادر به «برنامه‌ریزی» یا «استدلال» نیستند.

LeCun امیدوار است که هوش مصنوعی در نهایت به مدیریت زندگی روزمره ما کمک کند و می گوید: “تعامل همه با دنیای دیجیتال توسط سیستم های هوش مصنوعی انجام می شود.” من هستم.

با این وجود، نگرانی در مورد قدرت فناوری در میان بسیاری از افراد همچنان یک نگرانی است. مشاور کمیته منتخب هوش مصنوعی بریتانیا هشدار داده است که هوش مصنوعی ممکن است طی دو سال آینده بشریت را تهدید کند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا