اخبار ارز دیجیتال

زاکربرگ، مدیر عامل متا، علیرغم ضرر ۱۳.۷ میلیارد دلاری، به برنامه متاورس پایبند است.

مارک زاکربرگ در جریان تماس سود سه ماهه چهارم شرکت در ۱ فوریه گفت که دلیلی برای انحراف از استراتژی بلندمدت Metaverse وجود ندارد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، گفته است که این شرکت برنامه‌ای برای تغییر استراتژی بلندمدت خود برای متاورس ندارد، علیرغم زیان‌های عملیاتی در کسب‌وکار Reality Labs که در سال ۲۰۲۲ به اوج خود رسید.

درآمد سه ماهه چهارم متا که در ۱ فوریه منتشر شد، نشان می دهد که آزمایشگاه های واقعیت ۱۳.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ از دست داده اند.

سه ماهه چهارم بسیار پرهزینه بود و این بخش حدود ۴.۳ میلیارد دلار از دست داد. همچنین این بزرگترین ضرر سه ماهه در این بخش از زمان اولین انتشار گزارش مالی کسب و کار بود.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل متا، در تماس درآمدی ۱ فوریه، به استراتژی متاورس شرکت وفادار ماند. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه کارایی این شرکت در آزمایشگاه های واقعیت اعمال می شود، گفت:

من هیچ نشانه ای ندیدم که استراتژی آزمایشگاه های واقعیت نیاز به تغییر درازمدت داشته باشد.

او افزود که پس از راه اندازی هدست واقعیت مجازی Quest Pro (VR) در اکتبر ۲۰۲۲، یک “هدست مصرف کننده نسل بعدی” دیگر را در اواخر سال ۲۰۲۳ راه اندازی خواهد کرد.

Meta Quest Pro (تصویر) جدیدترین و گرانترین هدست واقعیت مجازی این شرکت است.منبع: متا

سوزان لی، مدیر مالی متا، به همین ترتیب بیانیه زاکربرگ در تماس با درآمد سه ماهه سوم را تکرار کرد که این شرکت تجارت Reality Labs را دوبرابر خواهد کرد و زیان کسب و کار در سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت.

ما انتظار داریم ضرر سالانه Reality Labs در سال ۲۰۲۳ بیشتر شود و با توجه به فرصت‌های بلندمدت قابل توجهی که می‌بینیم، قصد داریم به سرمایه‌گذاری معنادار در این زمینه ادامه دهیم.»

مربوط: Meta Wins Metaverse Acquisition Plan: Report

مجموع درآمد متا برای سه ماهه چهارم ۳۲.۱ میلیارد دلار بود که گفته می شود بیش از انتظارات وال استریت است.

بر اساس گزارش یاهو فایننس، فروش بهتر از حد انتظار باعث شده است که سهام متا پس از افزایش ۱۹.۵ درصدی در معاملات پس از ساعت کاری در زمان نگارش این مقاله، سهام متا را افزایش دهد.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا