اخبار ارز دیجیتال

سارا سیلورمن از متا و OpenAI به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نویسنده سارا سیلورمن و دو نفر دیگر علیه OpenAI و Meta به دلیل استفاده از آثار دارای حق چاپ بدون مجوز برای آموزش سیستم های هوش مصنوعی شکایت کردند.

سارا سیلورمن، کمدین و نویسنده آمریکایی، به همراه دو نویسنده دیگر، ریچارد کادلی و کریستوفر گلدن، علیه LLaMa متا پلتفرم و ChatGPT از OpenAI به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرده اند.

Meta و OpenAI ظاهراً از محتوای شاکیان برای آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی (AI) خود بدون اجازه قبلی استفاده کردند.

طبق اسناد دادگاه علیه متا، بسیاری از کتاب‌های دارای حق چاپ شاکی در مجموعه داده گنجانده شده است “که متا اذعان کرد برای آموزش LLaMA استفاده شده است.”

به طور مشابه، در شکایت علیه OpenAI، زمانی که ChatGPT خلاصه‌ای از کار شاکیان را تولید می‌کند، این دعوی استدلال می‌کند که این نشان‌دهنده آموزش از طریق محتوای دارای حق چاپ است.

“برخی جزئیات در خلاصه اشتباه است. این قابل انتظار است، زیرا مدل های زبانی بزرگ دارای ترکیبی از مطالب بیانی برگرفته از منابع بسیاری هستند. با این وجود، بقیه خلاصه دقیق است. این است…”

برای به دست آوردن این داده ها، این شرکت داده های دارای حق چاپ را از به اصطلاح “کتابخانه های سایه” مانند Bibliotik، Library Genesis و Z-Library به دست آورد.

مرتبط: کارشناسان ژاپنی هوش مصنوعی نسبت به ربات‌هایی که بر روی مطالب دارای حق چاپ آموزش دیده‌اند ابراز نگرانی می‌کنند

این شکایت می‌گوید این کتابخانه‌های سایه وب‌سایت‌هایی هستند که از سیستم‌های تورنت برای در دسترس قرار دادن کتاب‌ها به‌طور گسترده استفاده می‌کنند. چنین سایت هایی غیرقانونی هستند و با داده های منبع باز که از پایگاه های داده ای مانند گوتنبرگ که کتاب های دارای حق چاپ را جمع آوری می کند، متفاوت است. خارج از.

این کتابخانه‌های سایه مدت‌ها مورد توجه جامعه آموزشی هوش مصنوعی بوده‌اند، زیرا حجم زیادی از مطالب دارای حق چاپ را در خود جای داده‌اند.

نویسندگان علاوه بر ثبت شکایات مربوط به نقض حق نسخه‌برداری آثار شخصی خود، شکایت‌هایی را از طرف صاحبان حق چاپ در سراسر ایالات متحده ارائه کرده‌اند که گفته می‌شود آثارشان نیز نقض شده است.

Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد این موضوع با OpenAI و Meta تماس گرفت، اما هیچ کدام قبل از انتشار عمومی پاسخی ندادند.

در ماه مه، برخی از نویسندگان انجمن نویسندگان آمریکا به خیابان ها آمدند تا اولین اعتصاب رسمی خود را در ۱۵ سال گذشته برگزار کنند و بسیاری از مسائل پیش روی صنعت از جمله استفاده از هوش مصنوعی را برجسته کردند.

مجله: Super Mario: Crypto Thief، بازی بلاک چین سگا، مبارزه با حقوق بازی های هوش مصنوعی — گیمر Web3

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا