اخبار ارز دیجیتال

مارک زاکربرگ پاسخ چت ربات متا هوش مصنوعی، ChatGPT را فاش کرد

دستیار جدید هوش مصنوعی، Meta AI، ابتدا از 27 سپتامبر برای گروه محدودی از کاربران مستقر در ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، دستیار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی شرکتش، متا AI را معرفی کرد. این پاسخ OpenAI به ChatGPT است که با اینستاگرام، فیس‌بوک، واتس‌اپ و در نهایت دستگاه‌های واقعیت ترکیبی ادغام می‌شود.

زاکربرگ در سخنرانی در رویداد Meta Connect در 27 سپتامبر گفت که هوش مصنوعی متا از مدل زبان بزرگ Llama 2 شرکت استفاده می کند و با مایکروسافت بینگ همکاری می کند تا به کاربران امکان دسترسی به اطلاعات بلادرنگ از اینترنت را بدهد. او توضیح داد که این هوش مصنوعی ساخته شده است. در مشارکت

هوش مصنوعی متا اساساً دستیاری است که می تواند مانند یک انسان صحبت کند.

ربات تازه راه‌اندازی شده نه تنها به سوالات پاسخ می‌دهد و با کاربران گفتگو می‌کند، بلکه از تصویر جدیدی به نام Emu استفاده می‌کند که توسط متا بر روی ۱.۱ میلیارد داده، از جمله عکس‌ها و زیرنویس‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط کاربران در فیس‌بوک و اینستاگرام آموزش داده شده است. شما می‌توانید تصاویر تولید کنید. با استفاده از ابزارهای تولید

زاکربرگ یک چت ربات جدید متا هوش مصنوعی را در رویداد Connect معرفی کرد.منبع: متا

زاکربرگ به تفاوت کلیدی بین هوش مصنوعی متا و رقیبش ChatGPT اشاره کرد و گفت که به جای ایجاد یک چت بات با اندازه یکسان، استراتژی فراگیر متا ایجاد هوش مصنوعی متفاوت برای موارد استفاده مختلف است. او گفت که ایجاد یک محصول است.

به عنوان مثال، او نشان داد که چگونه هوش مصنوعی متا در هر یک از برنامه های رسانه های اجتماعی این شرکت کمی متفاوت است، و مثالی از اینکه چگونه هوش مصنوعی متا را می توان به چت های گروهی فیس بوک مسنجر اضافه کرد تا به سازماندهی برنامه های سفر کمک کند.

هوش مصنوعی متا که به سوالات کاربران در مورد کوکتل پاسخ می دهد.منبع: متا

زاکربرگ گفت چت بات متا فقط ارسال اطلاعات مفید نیست. همچنین برای مکالمه و سرگرمی طراحی شده است.

متا محصولات هوش مصنوعی متمرکز بر سرگرمی خود را به نمایش گذاشت و همچنین مجموعه ای از چت ربات ها را بر اساس حدود 30 شخصیت مشهور از جمله پاریس هیلتون، اسنوپ داگ و بازیکن سابق NFL تام بریدی معرفی کرد.

اسنوپ داگ به عنوان یک چت ربات تعاملی Dungeons & Dragons Dungeon Master.منبع: متا

متا می گوید که دستیار هوش مصنوعی جدید از 27 سپتامبر برای گروه محدودی از کاربران مستقر در ایالات متحده فیس بوک مسنجر، اینستاگرام و واتس اپ در دسترس خواهد بود.

هوش مصنوعی متا همچنین در دسترس کاربران عینک های هوشمند جدید این شرکت قرار خواهد گرفت که در تاریخ 17 اکتبر برای کاربران آمریکایی و همچنین دستگاه جدید Quest 3 VR در دسترس خواهد بود.

مربوط: ایلان ماسک، مارک زاکربرگ و سم آلتمن در مورد مقررات هوش مصنوعی در واشنگتن صحبت می کنند

همزمان با رویداد Meta’s Connect، OpenAI اعلام کرد که چت ربات ChatGPT آن تا سال 2021 دیگر محدود به داده نخواهد بود.

طبق پست 27 سپتامبر در X، Plus و Enterprise کاربران دارای مدل های GPT-4 می توانند فوراً از این به روز رسانی استفاده کنند.

تا قبل از این به‌روزرسانی، ChatGPT از شکاف‌های روزافزون در پایگاه دانش خود رنج می‌برد. به دلیل ماهیت روش‌های آموزشی مدل هوش مصنوعی مانند ترانسفورماتورهای پیش‌آموزشی (GPT)، پایگاه دانش ChatGPT قبلاً در سال 2021 بسته شده بود. احتمالاً امسال سالی است که تجاری سازی کامل شد.

چشم هوش مصنوعی: کاربردهای عملی هوش مصنوعی در ارزهای دیجیتال، رقیب GPT-4 گوگل و AI Edge برای کارمندان بد

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا