اخبار ارز دیجیتال

سکه های میم: از میم ها تا پمپ های میلیارد دلاری، کلاهبرداری ها و قالیچه ها


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Memecoin از روزهای اولیه خود به عنوان یک ارز دیجیتال شوخی، مسیر طولانی را طی کرده است.

مم کوین ها یا ارزهای دیجیتال ممتیک، به عنوان یک پدیده فرهنگی با راه اندازی Dogecoin (DOGE) در سال ۲۰۱۳، با الهام از میم های اینترنتی و انتقاد از بازار وحشی رمزارز در آن زمان، آغاز شد.

Dogecoin توسط توسعه دهندگان نرم افزار Billy Marcus و Jackson Palmer به عنوان یک شوخی برای تمسخر آنچه که بسیاری آن را تبلیغات غیرمنطقی سرمایه گذاری در اطراف ارزهای دیجیتال می دانند توسعه داده شد.

Memecoin به عنوان نوعی نشانه اجتماعی شروع شد. آنها اغلب توسط جوامع آنلاین و افراد با علایق مشترک و حس شوخ طبعی ایجاد و هدایت می شوند. مؤلفه اجتماعی memecoin ها نقش مهمی در موفقیت و محبوبیت آنها داشته است. دلایل دیگر محبوبیت آن ممکن است عرضه کل زیاد و قیمت توکن پایین آن باشد.

ده سال بعد، memecoin ها یک اکوسیستم چند میلیارد دلاری و یک سرمایه گذاری سوداگرانه پرخطر هستند.

از DOGE تا Pepecoin (PEPE)، memecoin ها به دور کامل رسیده اند. از الهام اولیه آن به عنوان تقلیدی از ارزهای دیجیتال، اکنون همان تقلیدی است که آنها به تمسخر می گرفتند و سرمایه گذاری های سوداگرانه غیرمنطقی را برای بالا بردن قیمت ها جذب می کند.

محبوبیت پپ کوین در ارزش بازار به بیش از ۱ میلیارد دلار رسید، اما در عرض چند روز ارزش بازار آن با بیش از ۴۰ درصد کاهش به زیر ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

از قضا، مفهوم سکه میم به یک میم تبدیل شده است. همیشه داستان هایی وجود دارد که چگونه معامله گران تصادفی صدها دلار سرمایه گذاری را به میلیون ها تبدیل کردند. به دلیل آن یک تاجر خوش شانس، بسیاری دیگر پس انداز عمر خود را از دست می دهند.

Bull Run 2021 نقطه اوج برای Memecoin خواهد بود

بازار صعودی ۲۰۲۱ Memecoin را از یک تقلید به یک گزینه سرمایه گذاری قانونی تبدیل کرده است. قبل از سال ۲۰۲۱، ممکوین ها اساساً مبتنی بر رسانه های اجتماعی بودند و یک جامعه اینترنتی قوی باعث محبوبیت آنها می شد. این وضعیت زمانی تغییر کرد که سفیر غیررسمی DOGE ایلان ماسک وارد صحنه شد.

ماسک یکی از حامیان پرشور DOGE شد و جامعه پشت آن او را مدیرعامل غیررسمی این پروژه اعلام کرد. رابطه ماسک و دوج به عنوان ادامه مفهوم میم آغاز شد. ماسک بارها گفته است که عاشق میم ها و بنابراین ایده پشت ارزهای دیجیتال مانند DOGE است.

با افزایش علاقه سازمانی به ارزهای دیجیتال و بیت کوین (BTC) که بازار صعودی سال ۲۰۲۱ را تقویت می کند، ماسک شروع به معرفی DOGE به عنوان یک ارز اینترنتی واقعی کرده است. حمایت این میلیاردر فناوری تأثیر خیره کننده ای بر Memecoin داشته است، به طوری که قیمت آن در سال ۲۰۲۱ ۲۳۰۰۰ درصد افزایش یافت.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

شوق memecoin به یک پدیده جدید در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و Dogecoin در حال افزایش است. این موضوع بسیاری از تازه واردان را به بازار ارزهای دیجیتال جذب کرده است، از معامله گران باتجربه گرفته تا مردم عادی که مشتاق سوار شدن بر موج صعودی هستند. سکه‌های میم دیگری نیز شروع به ظهور کرده‌اند، با بسیاری از توکن‌های تازه ضرب شده که جهش‌های قیمتی چند رقمی را ثبت می‌کنند، که گاهی اوقات بر اساس توییت‌های خود ماسک است.

شوق memecoin در سال ۲۰۲۱ میلیاردرهای جدید ارزهای دیجیتال را به وجود آورده و معامله گران جدیدی را به اکوسیستم کشانده است. در سالی که Memecoin با ارزش بازار به پنج ارز دیجیتال برتر راه یافت، معامله گران این توکن را در بالاترین سطح بازار خریدند یا معتقد بودند که ماسک همچنان تاثیر مثبتی بر قیمت خواهد داشت و منجر به پس انداز زندگی می شود. از دست دادن

تعدادی از معامله گران جدید برای ماسک توییت کردند و درباره DOGE پست کردند. با این حال، به محض اینکه دیوانگی از بین رفت، توکن بیش از ۹۰ درصد از ارزش خود را از دست داد.

از زمان رونق DOGE در سال ۲۰۲۱، بازار مملو از ده‌ها هزار ممکوین و «شیت‌کوین» است که تلاش می‌کنند به Dogecoin یا Shiba Inu بعدی (SHIB) تبدیل شوند.

آنجلی یانگ، یکی از بنیانگذاران پلتفرم توسعه اپلیکیشن بلاک چین متمرکز بر جامعه، به کوین تلگراف گفت که شوق فعلی memecoin تماماً به مدیریت ترس از دست دادن (FOMO) است. من گفتم بله.

یکی از مهم‌ترین چیزها مدیریت FOMO است. برخی از افراد سرمایه‌گذاری فقط روی چیزها را مفید می‌دانند، و خاطرنشان می‌کنند که با توجه به آنچه گفته شد، ارزهای دیجیتال ۲۴/۷ کار می‌کنند، بنابراین به راحتی می‌توان درگیر هجوم مداوم اخبار و فعالیت‌های تجاری شد. اگر تسلیم FOMO شدید، درس خود را یاد بگیرید، ادامه دهید و سپس به مدیریت آن FOMO برگردید.”

دوره ای از نشانه های میم ناشناس پر از کلاهبرداران و قالی کشان

علاوه بر تب حدس و گمان memecoin، ناظران در مورد خطرات ناشی از ارز دیجیتال جدید نگران بودند.

سکه ممتیک ناشناس جدید با آسیب‌پذیری‌های قراردادهای هوشمند متعددی همراه است، مانند قراردادهای منبع بسته، مکانیسم‌های قرارداد پروکسی، منطق قابل معامله با قابلیت توقف (خطر تاخیر-کشش)، تعیین مالیات بر فروش بالا که از فروش توکن جلوگیری می‌کند. این آسیب پذیری ها می تواند منجر به ضرر برای معامله گران شود.

گریسی چنگ، مدیر عامل صرافی بیت‌گت، به کوین تلگراف گفت که در حالی که ممکوین‌های اصلی مانند DOGE و SHIB هنوز پایگاه اجتماعی قوی دارند، متتوکن‌های ناشناس منبع بسته جدید اغلب گفته می‌شود که این یک کلاهبرداری بوده است.

“بیشتر memecoin های عصر جدید ماهیت ناشناس دارند و آسیب پذیری های قراردادی زیادی دارند. برخی از صادرکنندگان memecoin بر روی تراشه های متعدد در یک EOA تمرکز می کنند. [externally owned account] آدرس دهی یا پخش شدن در چندین آدرس تحت کنترل شما خطر قابل توجهی برای دامپینگ کوتاه مدت دارد. چن توضیح داد: ضروری است که هنگام معامله با ممکوین ها، به خصوص ممکوین های تازه معرفی شده، بسیار احتیاط کنید و تحقیقات خود را انجام دهید.

در سال ۲۰۲۳، با راه‌اندازی چندین توکن جدید تقلبی که به عنوان ارزهای ممتیک ظاهر می‌شوند، جنبه تاریک‌تر این دیوانگی آشکار شد.

در ماه مه، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Pecshield گزارشی منتشر کرد که در آن به جامعه ارزهای دیجیتال هشدار داد که مراقب توکن‌های میم جعلی باشند. این شرکت امنیتی ۲۴ توکن میم جعلی ایجاد شده در هفته اول ماه می را فهرست کرده است.

ZachXBT، یک کارآگاه آنلاین که به افشای کلاهبرداری‌ها معروف است، نشان داد که چگونه یک حساب کاربری ۱۱۴ توکن میم کلاهبرداری را در بیش از یک ماه ایجاد کرده است.

یکی دیگر از کلاهبرداری‌های محبوب memecoin توسط ناظران تجارت محبوب subreddit r/WallStreetBets انجام شد. این گروه یک سکه میم به نام سکه WSB (WSB) ایجاد کرد و ادعا کرد که آن را میم سکه رسمی شرط‌های وال استریت است و آن را در ۲ می به بازار عرضه کرد. توسعه دهنده توکن WSB ادعا کرد که ۱۰ درصد از سکه برای subreddit رزرو می شود. بدون تکلیف تیمی

در ۴ مه، ناظران بخش قابل توجهی از توکن‌های میم را به بازار عرضه کردند و در عرض دو روز قیمت توکن از بالاترین رقم تاریخی ۰.۰۰۰۶۷۲۷۹ دلار در زمان نگارش مقاله به پایین‌ترین قیمت تاریخ ۰.۰۰۰۰۴۸۲۷ دلار کاهش یافت.

اخیراً: بانک های آلمانی به تدریج ارزهای رمزنگاری شده را عمدتاً برای سرمایه گذاران نهادی معرفی می کنند.

با توجه به دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاموتو، هدف ارزهای رمزنگاری شده حل محدودیت‌های مالی سنتی و ایجاد دسترسی بیشتر برای همه است. برخی از مردم از طریق سفته‌بازی سکه‌های ممتیک به آزادی مالی دست یافته‌اند، اما تاریخ نشان می‌دهد که اکثر مردم در سمت بازنده قرار دارند.

Kadan Stadelmann، مدیر ارشد فناوری Comodo، به Cointelegraph گفت که دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا روند فعلی سرمایه گذاری memecoin برای اکوسیستم ارزهای دیجیتال بد است.

“اول، پولی را که می‌توان با فناوری‌های نوآورانه‌تر و موارد استفاده در دنیای واقعی در یک پروژه تمام‌مقیاس صرف کرد، کاهش می‌دهد. در نتیجه، بسیاری از پورتفولیوها ارزش خود را از دست می‌دهند.”نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا