اخبار ارز دیجیتال

پروژه mBridge CBDC، آماده سازی اعضای جدید، راه اندازی حداقل محصول قابل دوام

این پروژه در حال حاضر شامل بانک های مرکزی و بانک های تجاری از چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات است. اعضای جدید آینده اعلام نشده است.

به گفته ادی یو، مدیر عامل اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، پروژه mBridge ممکن است در آینده نزدیک شاهد گسترش قابل توجهی باشد. او در یک سخنرانی در شانگهای، طرح‌هایی را برای پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تشریح کرد.

آقای یو گفت آزمایش نشان داد که mBridge می‌تواند پرداخت‌های بین‌مرزی سریع‌تر، ارزان‌تر و شفاف‌تر را ارائه دهد. این پروژه در سال 2021 با مشارکت HKMA، بانک‌های مرکزی چین، تایلند و امارات متحده عربی، بانک‌های تجاری از هر حوزه قضایی و بانک مرکز نوآوری تسویه حساب‌های بین‌المللی (BISIH) راه‌اندازی شد.

در آینده، mBridge توسعه یافته و تجاری خواهد شد. یو گفت:

ما امیدواریم که بانک‌های مرکزی بیشتری به این پلتفرم باز بپیوندند و به زودی روی حداقل‌هایی کار خواهیم کرد.

مقامات بانک مرکزی درگیر در این پروژه قبلا گفته بودند که بانک های مرکزی برای مشارکت در این پروژه نیازی به داشتن CBDC خود ندارند. همه شرکت کنندگان فعلی CBDCها را در مرحله پروژه آزمایشی نگه می دارند. طبق وب سایت cbdctracker.org، تنها کشورهایی که CBDC را راه اندازی کرده اند، باهاما، جامائیکا و نیجریه هستند.

مرتبط: برنامه دیجیتال RMB کارت اعتباری مسترکارت و عملکرد شارژ ویزا را برای گردشگران اضافه می کند

پیشرفت mBridge قبلاً در کنگره ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته است. ماکسین واترز، عضو رتبه بندی کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، در جریان مناظره در 20 سپتامبر گفت که لایحه ضد نظارت CBDC نماینده تام ایمر می تواند برای دور زدن تحریم های اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد. او ابراز نگرانی کرد که ممکن است چنین باشد. کارشناسان می گویند کلید اجتناب از تحریم های موثر از طریق CBDCها، اجرای آن است.

بانک های تجاری شرکت کننده در پروژه mBridge. منبع: BISIH

mBridge تنها پروژه بین المللی CBDC است که چین در آن مشارکت داشته است. رنمینبی دیجیتال آن بزرگترین پایلوت CBDC جهان تا به امروز است و بانک خلق چین قراردادهای متعددی را با شرکت های بین المللی و بانک های تجاری برای تسهیل پذیرش رنمینبی دیجیتال امضا کرده است. برای این منظور، BNP Paribas China و DBS Bank China به یکپارچه سازی با renminbi دیجیتال دست یافته اند که در سال 2023 در دسترس مشتریان شرکتی قرار خواهد گرفت.

مجله: دلیل واقعی جنگ کریپتو چین، اشتباه شرم آور قاضی 3AC: آسیا اکسپرس


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا