اخبار ارز دیجیتال

شاید غیرقانونی بود: استثمارگر بازار انبه به دلیل کلاهبرداری دستگیر شد

سوء استفاده کنندگان Mango Markets قبلاً از حملات به صرافی های ارزهای دیجیتال به عنوان “فعالیت بازار آزاد قانونی” یاد می کردند.

معامله‌گر رمزارز پشت 110 میلیون دلار بهره‌برداری از صرافی غیرمتمرکز Mango Markets در پورتوریکو دستگیر و به دستکاری در بازار و کلاهبرداری متهم شد.

بر اساس شکایتی که قبلاً مهر و موم شده بود در منطقه جنوبی نیویورک که در 27 دسامبر فاش شد، اداره تحقیقات فدرال (FBI) یک مورد مربوط به “کلاهبرداری در کالا” و “دستکاری کالا” را مطرح کرده است. آبراهام آیزنبرگ را رفع کرده است. به بهره برداری های او از بازارهای انبه.

بهره برداری 11 اکتبر مانگو مارکت آیزنبرگ با دستکاری ارزش توکن اصلی پلتفرم، MNGO، و افزایش مصنوعی قیمت آن نسبت به USD Coin (USDC) کار کرد.

آیزنبرگ و تیمش سپس یک “وام هنگفت” در مقابل وثیقه‌های متورم دادند و خزانه ارزهای دیجیتال مختلف Mango را به ارزش حدود 110 میلیون دلار تخلیه کردند.

روز بعد، 12 اکتبر، مانگو مذاکراتی را با آیزنبرگ برای بازگرداندن وجوه آغاز کرد.

در 15 اکتبر، آیزنبرگ به طور علنی سوء استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال را رد کرد و اظهار داشت که در آن زمان در تیمی شرکت داشت که “یک استراتژی معاملاتی بسیار سودآور را اجرا می کرد” و تمام اقدامات او گفت که معتقد بود این “فعالیت بازار آزاد قانونی است”. ”

در شکایت اخیر، اف‌بی‌آی گفت که رفتار آیزنبرگ هم تقلب و هم دستکاری در بازار است و افزود که «عمداً و عمدا» شامل طرحی است که شامل «دستکاری عمدی و مصنوعی» قیمت آتی دائمی بازار انبه است که گفته می‌شود در آن نقش داشته است. .

این در نهایت به او اجازه داد تا 110 میلیون دلار ارز دیجیتال را استخراج کند. بیشتر آن از سپرده های سایر سرمایه گذاران Mango Markets حاصل شده است.

“برای [Eisenberg’s] در شکایتی در 23 دسامبر، مأمور ویژه FBI براندون راز توضیح داد:

راچ گفت که آیزنبرگ ممکن است می دانست که اقداماتش غیرقانونی است و آیزنبرگ یک روز پس از بهره برداری از بازارهای انبه از ایالات متحده به اسرائیل پرواز کرد.

وی گفت: “بر اساس زمان پرواز، به نظر می رسد این سفر تلاشی برای جلوگیری از نگرانی های مجریان قانون در عواقب فوری یک طرح دستکاری بازار بوده است.”

بر اساس پرونده های دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، آیزنبرگ در 26 دسامبر در پورتوریکو دستگیر شد.

مربوط: چگونه نقدینگی ضعیف باعث شد که بازار انبه بیش از 116 میلیون دلار از دست بدهد

در ماه نوامبر، آیزنبرگ دوباره شانس خود را امتحان کرد. این بار با پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave، ما 40 میلیون توکن CRV را از Aave قرض دادیم تا از طریق یک سری فروش های کوتاه پیچیده، روی کاهش قیمت شرط بندی کنیم.

با این حال، این طرح در نهایت ناموفق بود زیرا قیمت در واقع در طول حمله افزایش یافت و منجر به ضرر قابل توجهی شد.

نویسنده: Felix Ng

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا