🚨 اخبار ارز دیجیتال

موریس یک پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی را اواخر امسال راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس بانک موریس در جلسه مهندسان بانک مرکزی در مورد توسعه جاه طلبی های CBDC این کشور جزیره ای صحبت کرد.

هاروش کومار سیگولام، رئیس بانک موریس اعلام کرد که بانک موریس قصد دارد مرحله آزمایشی روپیه دیجیتال را در ماه نوامبر راه اندازی کند. بسیاری از پارامترها برای ارز دیجیتال بانک مرکزی چشم انداز (CBDC) در حال حاضر وجود دارد.

سیگولوم که در جلسه انجمن تکنسین صندوق بین‌المللی پول/بانک مرکزی بانک جهانی در جزیره اصلی صحبت می‌کرد، گفت که او در سال ۲۰۲۰ توسعه CBDC را در اولویت قرار داده است.

به عنوان بانک مرکزی، نیازی به تاکید بر نقش مهمی که یک CBDC می‌تواند ایفا کند، نه تنها در حفاظت از حاکمیت پولی، بلکه در کمک به بانک‌های مرکزی و تنظیم‌کننده‌ها در جبهه AML/CFT وجود ندارد. [Anti-Money Laundering/Combatting the Financing of Terrorism]”

در همان سال، رایزنی هایی با کارشناسان صندوق بین المللی پول (IMF) آغاز شد و گزارش امکان سنجی تهیه شد. سگولام گفت که موریس اولین کشوری بود که از کمک فنی صندوق بین المللی پول در پروژه CBDC بهره برد.

مرتبط: صندوق بین المللی پول برای اجرای CBDC خرده فروشی توصیه هایی را برای بانک مرکزی اردن ارائه می کند

بانک موریس در ماه دسامبر یک سندباکس با یک شریک ناشناس راه‌اندازی کرد تا قابلیت‌های بالقوه را بررسی کند و «روپیه دیجیتالی بر اساس ویژگی‌های خاص موریس ایجاد کند».

روپیه دیجیتال باید «ابزار پرداختی در دسترس همه» باشد که با واسطه‌گری «اطمینان حاصل شود که بانک‌های تجاری به طور کامل در سفر CBDC درگیر هستند». سیگولوم گفت، همچنین مدیریت سیاست پولی و حمایت از ثبات مالی را آسان‌تر می‌کند. روپیه دیجیتال بدون بهره خواهد بود.

سیگولام گفت بانک موریس در حال «در نظر گرفتن» شروع مرحله آزمایشی روپیه دیجیتال در ماه نوامبر است. وی افزود: فاز دوم این پروژه توسعه استفاده از آن در معاملات برون مرزی خواهد بود.

موریس چندین سال است که به تدریج از فناوری بلاک چین استفاده می کند. این کشور در سال ۲۰۱۹ ارائه مجوزهای نگهداری دارایی دیجیتال و توکن های امنیتی را تنظیم کرد. زمانی به عنوان قطب جدید فناوری در نظر گرفته می شد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا