اخبار ارز دیجیتال

با راه‌اندازی پورتال اکوسیستم zkSync که توسط DappRadar مدیریت می‌شود، Matter Labs خارج می‌شود.

با این اعلامیه، Matter Labs یک گام به هدف خود یعنی غیرمتمرکز کردن کامل پروتکل zkSync نزدیک‌تر می‌شود.

Matter Labs اخیراً از راه اندازی یک پورتال جدید اکوسیستم برای zkSync به مدیریت DappRadar خبر داده است. هر دو شریک این را گامی در جهت تمرکززدایی کامل پروتکل می نامند.

zkSync یک بلاک چین لایه ۲ برای پرداخت های اتریوم است. توسط Matter Labs به عنوان راهی برای مقیاس‌بندی اکوسیستم بلاک چین اتریوم ایجاد شد. طبق وب سایت پروتکل، در حال حاضر دارای بیش از 200 پروژه است و بیش از 8.8 میلیون تراکنش شبکه آزمایشی را پشتیبانی کرده است.

همانطور که کوین تلگراف در ماه آوریل گزارش داد، راه اندازی آن با سر و صدایی همراه بود و در 10 روز اول راه اندازی شبکه اصلی به 115 میلیون دلار بودجه رسید.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی اخیر که توسط Cointelegraph مشاهده شده است، مشارکت با DappRadar بخشی از برنامه های جاری Matter Labs برای غیرمتمرکز کردن zkSync است.

“از ابتدا، چشم انداز نهایی Matter Labs انکوبه کردن، راه اندازی و در نهایت غیرمتمرکز کردن پروتکل zkSync و پشته ZK بوده است. در حرکتی دیگر به سمت این چشم انداز، Matter Labs اعلام کرده است که ما از مدیریت یک اکوسیستم به سرعت در حال رشد عقب نشینی می کنیم.”

در ادامه بیانیه مطبوعاتی آمده است که «تمرکززدایی از کم کردن تدریجی Matter Labs از ساخت فناوری و مدیریت اکوسیستم حاصل می‌شود».

این تغییرات پیرو اصول zkSync است، سندی که در ژوئن پیش‌نویس شد و نمونه‌ای از آرمان‌های جامعه zkSync و اصول «اصالت» و «حاکمیت» آن است.

گفته می‌شود که پلتفرم DappRadar باعث افزایش دید برای Dapp‌هایی می‌شود که از طریق پورتال اکوسیستم zkSync فهرست شده‌اند، که Matter Labs می‌گوید باید به بازدیدهای بیشتر از سوی کاربران و پوشش بیشتر رسانه‌های بزرگ منجر شود.

مربوط: حجم معاملات بیت کوین Ordinals NFT از ماه می 98 درصد کاهش یافته است – DappRadar

با نگاهی به آینده، Matter Labs می‌گوید که کنار گذاشتن کنترل اکوسیستم zkSync «فقط آغاز کار» است. طبق یک بیانیه مطبوعاتی، “بعد، ما قصد داریم فناوری پروتکل، حاکمیت جامعه و سایر بخش های حیاتی شبکه را به طور کامل غیرمتمرکز کنیم.”


نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا