🚨 اخبار ارز دیجیتال

Mastercard نتایج موفقیت آمیز آزمون CBDC را اعلام کرد

این آزمایش نشان داد که می‌توان یک CBDC را روی یک بلاک چین مانند اتریوم برای خرید NFT قرار داد.

مسترکارت آزمایشات مربوط به بسته بندی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را روی بلاک چین های مختلف، مشابه بیت کوین پیچیده (wBTC) و اتر (wETH) تکمیل کرده است.

طبق اعلامیه ای در ۱۲ اکتبر، این آزمایش با همکاری بانک رزرو استرالیا (RBA) و مرکز تحقیقات همکاری مالی دیجیتال CBDC این کشور با مشارکت Cuscal و Mintable انجام شد. Mastercard گفت که در یک محیط دنیای واقعی، این راه حل به دارندگان CBDC اجازه می دهد تا توکن های غیرقابل تعویض (NFT) فهرست شده در اتریوم را خریداری کنند. پردازشگر پرداخت نوشت: «این فرآیند منجر به «قفل شدن» مقدار مورد نیاز Pilot CBDC در پلتفرم پایلوت CBDC RBA و همان مقدار توکن‌های پیچیده‌شده Pilot CBDC در اتریوم شد.

پیش نیاز تراکنش آزمایشی این است که هم کیف پول اتریوم خریدار و هم فروشنده و هم قرارداد هوشمند NFT Marketplace در پلتفرم «لیست مجاز» باشد. تمام انتقال‌های دیگر CBDC پایلوت بسته‌شده مسدود شد و با موفقیت نشان داد که این پلتفرم می‌تواند کنترل‌ها را حتی بر روی یک بلاک چین عمومی اجرا کند. ”

این راه حل از شبکه چند توکن Mastercard که در ژوئن ۲۰۲۳ معرفی شد، استفاده می کند و فناوری پرداخت و بلاک چین را ادغام می کند. زک بیرکس، مدیرعامل و مدیر اجرایی، “در کار با Mastercard موارد استفاده را شناسایی کرده ایم که ارزهای دیجیتال و NFTها را می توان به راحتی به هم مرتبط کرد، کلاهبرداری و سرقت را ریشه کن کرد، از گم شدن اسناد و سوابق جلوگیری کرد، و قفل امکانات جدیدی را برای تجارت باز کرد. این امکان وجود دارد.” در بیانیه ای گفت. بنیانگذار Mintable.

RBA قبلاً گفته بود که CBDC دلار استرالیا می‌تواند ترتیبات پرداخت پیچیده و نوآوری‌های مالی را که نمی‌توان با ارزهای فیات جایگزین کرد، امکان‌پذیر کرد. با این حال، بانک مرکزی همچنین خاطرنشان کرد که برای ارزیابی مزایا به «تحقیقات بیشتر» نیاز است.

مجله: شواهد دانش صفر، از رای گیری تا امور مالی، نویدبخش است

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا