اخبار ارز دیجیتال

به‌روزرسانی عظیم اتریوم رسید: هر آنچه باید درباره پراگ بدانید

شبکه اتریوم در آستانه یک ارتقای بزرگ است که پیشرفت ها و تغییرات قابل توجهی را در پلتفرم به همراه خواهد داشت. این در حال آمدن است به روز رسانی این ارتقا که ارتقای پراگ نیز نامیده می شود، به عنوان ارتقای پکترا نیز شناخته می شود و موضوع داغ در جامعه اتریوم بوده است.

شبکه‌های آزمایشی حوزه‌های کلیدی صحنه‌سازی برای ویژگی‌های جدید هستند و ارتقای Dencun ابتدا در چندین شبکه آزمایشی در دسترس خواهد بود: Goerli در ۱۷ ژانویه، Sepolia در ۳۰ ژانویه و Holesky در ۷ فوریه ۲۰۲۴. این شبکه‌های آزمایشی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا تنظیمات دقیق را انجام دهند. ارتقاء در یک محیط کنترل شده تضمین می کند که همه چیز قبل از پخش زنده در شبکه اصلی به خوبی اجرا می شود.

منبع: تیم بیکو در Ethereum Wizards

تیم توسعه اصلی در حال حاضر در حال بحث در مورد اولویت بندی اجرای درختان Verkle، یک ساختار داده ای است که دسترسی و ذخیره سازی اطلاعات در اتریوم را بهینه می کند. برخی از توسعه دهندگان طرفدار این هستند که درختان Verkle را تنها تمرکز خود قرار دهند، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد می کنند که در کنار توسعه Verkle، یک فورک ویژگی کوچکتر را دنبال کنید.

بحث اصلی برای تمرکز صرفاً بر درختان Verkle از پیچیدگی آنها و سرمایه گذاری زمانی مورد نیاز برای اجرای موثر آنها ناشی می شود. این می تواند به این معنی باشد که اگر درختان Verkle در اولویت بعدی قرار گیرند، هیچ ویژگی لایه اجرایی (EL) جدیدی برای ۱۲ تا ۲۴ ماه یا احتمالاً بیشتر ظاهر نمی شود.

با این حال، این درک وجود دارد که حتی با تغییر تمرکز روی درختان Verkle، به‌روزرسانی‌های جزئی برای لایه اتریوم (EL) ممکن است همچنان ضروری باشد. به عنوان مثال، تغییرات در حد گاز برای در دسترس بودن داده ها برای راه حل های مقیاس پذیری اتریوم بسیار مهم است و نیاز به هماهنگی بین لایه اجرا و لایه توافق (CL) دارد.

ارتقای پراگ شامل چندین پیشنهاد با هدف بهبود پلتفرم اتریوم در لایه‌های مختلف می‌شود، از جمله ساخت‌های اولیه برای عملیات رمزنگاری خاص، قالب جدید شی EVM (EOF) و تغییرات در قابلیت‌های قرارداد هوشمند.

به روز رسانی پراگ وعده داده است که رویداد مهمی باشد که آینده اکوسیستم اتریوم را شکل خواهد داد. این یک گام رو به جلو برای اطمینان از اینکه اتریوم همچنان به ارائه یک پلت فرم امن، کارآمد و مقیاس پذیر برای برنامه های غیرمتمرکز ادامه می دهد، است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۴ / ۵. مجموع آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا