اخبار ارز دیجیتال

در حین حذف باج‌افزار LockBit، تشنج گسترده رمزارز رخ می‌دهد

فهرست

  • شبکه جهانی باج افزار
  • عزیزم مجرمان سایبری

آژانس ملی جرم و جنایت (NCA) توقیف قابل توجهی از دارایی های ارز دیجیتال مرتبط با گروه بدنام باج افزار LockBit را ترتیب داده است.

این عملیات، بخشی از یک تلاش بین‌المللی گسترده‌تر برای از بین بردن مضرترین شبکه جرایم سایبری جهان، منجر به مسدود شدن بیش از ۲۰۰ حساب رمزنگاری مرتبط با LockBit شد.

شبکه جهانی باج افزار

عملیات LockBit که از ناشناس بودن و نقدینگی ارزهای دیجیتال استفاده می کند، چالش هایی را که مجریان قانون در مبارزه با جرایم سایبری با آن روبرو هستند را نشان می دهد.

این گروه که به حملات گسترده باج افزار معروف است، باعث خسارات مالی به ارزش میلیاردها دلار در سراسر جهان شده است.

مدل باج‌افزار به‌عنوان یک سرویس، حملاتی را برای شبکه‌های جهانی وابسته‌ها با درخواست باج در ارزهای دیجیتال آسان کرده است.

این روش نه تنها امکان کسب درآمد سریع از فعالیت های مجرمانه را فراهم کرد، بلکه موانع قابل توجهی را برای پیگیری و تلاش های بازیابی ایجاد کرد.

توقیف دارایی‌های ارزهای دیجیتال مرتبط با LockBit توسط NCA نشان‌دهنده گامی حیاتی در ایجاد اختلال در زیربنای اقتصادی چنین شرکت‌های جرایم سایبری است.

این عملیات، که زیربنای مالی عملیات LockBit را هدف قرار داد، نه تنها یک تهدید بزرگ را خنثی کرد، بلکه سابقه ای برای اقدامات آتی علیه گروه های مشابه ایجاد کرد.

عزیزم مجرمان سایبری

این ارز دیجیتال پیشرو به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به یک عنصر کلیدی در عملیات حملات باج افزار است و به مجرمان سایبری پوششی از ناشناس بودن ارائه می دهد که برای اخاذی از قربانیان خود می خواهند.

این انتخاب نه تنها به دلیل ناشناس بودن آن، بلکه به دلیل کارایی و سرعت در انجام این تراکنش های غیرقانونی اهمیت دارد. ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به این معنی است که آنها خارج از سیستم بانکداری سنتی عمل می کنند

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، بیت کوین به عنوان رهبر بازار باج افزار توسط گری جنسلر، رئیس SEC شناسایی شد.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا