اخبار ارز دیجیتال

Masa Finance پروتکل هویتی Soulbound Web3 را برای اتریوم، Celo راه اندازی کرد

به گفته توسعه دهنده، سیستم امتیاز اعتباری Soulbound از بیش از ۱۰۰۰۰ نقطه داده برای تعیین اعتبار کاربران Web3 استفاده می کند.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی ۱۷ ژانویه که با Cointelegraph به اشتراک گذاشته شد، Masa Finance اولین پروتکل Soulbound ID را برای شبکه اصلی اتریوم راه اندازی کرده است. این پروتکل به شما اجازه می‌دهد تا توکن‌های استاندارد شده برای تایید مشتری، امتیازات اعتباری و سایر موارد استفاده در اتریوم ایجاد شوند.

توکن های Soulbound توکن هایی هستند که نمی توان آنها را از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل کرد. این مفهوم از طریق پست وبلاگ ویتالیک بوترین رایج شد. ویتالیک بوترین استدلال کرد که این توکن‌ها می‌توانند برای نشان دادن حقوق حاکمیتی در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) یا برای اثبات مشارکت در رویدادها استفاده شوند.

برندان پلیفورد و کالانتیس می، بنیانگذاران Masa Finance در مصاحبه ای با Cointelegraph استدلال کردند که توکن های Soulbound فرصت هایی را برای کاربران DeFi برای ایجاد اعتبار و دریافت وام افزایش می دهند. می توضیح داد:

“ما می خواهیم به مردم کمک کنیم تا به آن دسترسی داشته باشند [an] یک سیستم اعتباری روی زنجیره با امتیاز اعتباری Web3، منابع داده جمع‌آوری‌شده توسط Web2 و Web3 به افراد کمک می‌کند تا اعتبار خود را روی زنجیره بسازند. ما در حال حاضر با چندین شریک وام دهنده کار می کنیم تا به افرادی که گزارش امتیاز اعتباری Masa دارند وام های DeFi ارائه دهیم. ”

او تاکید کرد که نشانه‌های روح‌بند ماسا صرفاً به یک امتیاز اعتباری سنتی متصل نیستند. این پروتکل فراتر از امور مالی سنتی است و هر دو فعالیت Web2 و Web3 را در بر می گیرد. با توجه به ماه می، بیش از ۱۰۰۰۰ نقطه داده در امتیاز اعتباری Masa استفاده می‌شود که شامل امتیازات FICO کاربران، داده‌های تراکنش Plaid کارت اعتباری و نقدی، تاریخچه تراکنش کیف پول Web3، موجودی تبادل متمرکز و سایر داده‌ها می‌شود.

Mei معتقد است که این سیستم منجر به “پذیره نویسی مبتنی بر ریسک” برای DeFi می شود، که به گفته او تا کنون امکان پذیر نبود زیرا شبکه های بلاک چین فاقد پروتکل های هویتی هستند.

بنیانگذاران همچنین دو مورد استفاده دیگر در حال حاضر برای پروتکل در دسترس دارند. دومین مورد استفاده از پروتکل، علاوه بر نشان دادن امتیازات اعتباری، نام دامنه .soul است. اینها شبیه نام‌های ENS هستند، اما این مزیت را دارند که می‌توانند با ویژگی‌های هویتی مختلف ماسا مرتبط باشند. پلیفورد توضیح می دهد: [their] به عنوان مثال نام کامل ”

مربوط: یکی از بنیانگذاران Lukso در مورد تأثیر خودمختاری دیجیتال در Web3 بحث می کند

Playford اشاره کرد که نام دامنه .sol را می توان از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل کرد. با این حال، هنگامی که دامنه منتقل می شود، ویژگی های مرتبط با آنها دیگر مرتبط نیستند. بنابراین، کاربران نمی توانند شناسه یا امتیاز اعتباری شخص دیگری را “خرید” کنند.

سومین مورد استفاده، به گفته بنیان‌گذاران، تأیید هویت است، ویژگی‌ای که شرکت تحت نام «ماسا گرین» منتشر کرد. این به کاربران اجازه می دهد تا توکن های Masa Green را برای اثبات هویت خود ایجاد کنند. این شرکت معتقد است که این به کاربران اجازه می‌دهد ثابت کنند که افراد واقعی هستند و نه ربات‌ها. به گفته Mei، این به حذف ربات‌ها در بازی‌های بازی برای کسب درآمد و سایر برنامه‌هایی که جامعه می‌خواهد فقط انسان‌های واقعی در آن شرکت کنند، کمک می‌کند.

ماسا تنها پروتکل توکن Soulbound نیست که در شبکه های بلاک چین پیاده سازی شده است. بایننس نسخه مخصوص به خود را با نام BAB منتشر کرده است که می تواند برای اثبات هویت کاربر استفاده شود. با این حال، BAB در حال حاضر فقط در زنجیره BNB در دسترس است. به نظر می‌رسد ماسا اولین پروتکل توکن با زنجیره متقابل است که در اتریوم و سلو موجود است.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا