اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی سنگاپور در مورد مدل شبکه دارایی توکن شده پس از آزمایش گزارش می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سه مورد استفاده آزمایشی به عنوان بخشی از پروژه تکمیل شده است و گزارش از آنها به عنوان “چارچوبی برای بررسی” زیرساخت بازار مالی استفاده می کند.

با تسریع توکن سازی دارایی، مرجع پولی سنگاپور (MAS) و ۱۱ موسسه مالی مدل های زیرساختی را برای تسهیل تجارت دارایی های توکن شده بررسی کرده اند. در گزارشی از Project Guardian که در ۲۶ ژوئن منتشر شد، MAS گفت که کلید باز کردن تمام مزایای فناوری، یک شبکه باز و قابل تعامل از دارایی های دیجیتال است.

Project Guardian انواع پلت فرم، انواع دارایی ها و گزینه های دسترسی به شبکه را با در نظر گرفتن بهترین شیوه ها شناسایی کرده است. ما از سه مورد تست و مشاهدات مشتق شده در مورد آنها استفاده کرده ایم، اما لطفاً توجه داشته باشید که هیچ یک از آنها توصیه نمی شود.

اولین مورد استفاده، تجارت فارکس خارج از بورس (OTC) بود. نگاهی دقیق تر، مشارکت بین بانک DBS و SBI Digital Asset Holdings را نشان می دهد. نتیجه گرفت:

تجارت بر روی پروتکل استخر نقدینگی تحریم شده، با کاهش اصطکاک و به حداقل رساندن ریسک، کارایی را افزایش می دهد، در حالی که دارایی های توکن شده مزایای تسویه حساب اتمی را ارائه می دهند.

دومین مورد استفاده، تامین مالی تجارت بود که بر توکنیزه کردن اوراق بهادار با پشتوانه دارایی بانک استاندارد چارترد متمرکز بود. در این مدل، دارایی‌های اوراق قرضه تامین مالی تجاری توکن‌سازی‌شده به‌عنوان توکن‌های جایگزین صادر شده بومی بسته‌بندی می‌شوند و به دو بخش با ریسک‌های مختلف تقسیم می‌شوند. این گزارش نتیجه می‌گیرد که تجارت توکن‌های «پیشرفته» کم‌ریسک «پایه سرمایه‌گذاران در دارایی‌های اقتصاد واقعی را گسترش می‌دهد».

گزارش مرتبط: توکنیزاسیون دارایی های غیر نقدینگی تا سال ۲۰۳۰ به ۱۶ تریلیون دلار می رسد

مورد سوم، اوراق قرضه ساختاری فرابورس است که “یک محصول مدیریت ثروت محبوب با کشش و تقاضای قابل توجه در مرکز ثروت آسیا” است. در حال حاضر، انتشار این گونه اسکناس ها کار فشرده ای است، عناصر دستی وجود دارد و اسکناس ها نیاز به خدمات پیشرفته دارند.

شبکه‌ای که توسط HSBC، Marketnode و United Overseas Bank ساخته شده است، یادداشت‌های ساختاریافته OTC را در یک «کارخانه نشانه‌ها» با قرار دادن افراد در لیست سفید در پلتفرم بدون مجوز انتشار، تولید می‌کند و منجر به ایجاد و توزیع کارآمد یادداشت‌ها می‌شود. این مؤسسات بخشی از تلاش های گسترده صنعت برای ایجاد استانداردهای مشترک برای صدور و مبادله دارایی ها هستند.

Project Guardian در می ۲۰۲۲ راه اندازی شد. ما بحث خود را در مورد “محافظه های اعتماد و سایر موضوعات تمرکز برای DeFi سازمانی” ادامه خواهیم داد.

مجله: بلوک به بلوک: فناوری بلاک چین بازار املاک و مستغلات را متحول خواهد کردنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا