اخبار ارز دیجیتال

بازارسازان در صنعت کریپتو: برنامه ریزان مهمانی یا بارمن؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در «پارتی» اقتصاد کریپتو، سازندگان بازار، محل رقص، تیم تدارکات، بارمن‌ها و همه بارهایی هستند که معامله‌گران و شرکت‌کنندگان می‌توانند در آن شرکت کنند.

سازندگان بازار چه هستند و بازارهای کریپتو چه تفاوتی با بازارهای مالی سنتی دارند؟ در کنفرانس بلاک چین اروپایی در بارسلون، Cointelegraph یکی از اولین پانل های کنفرانس بود که در مورد آن بحث کرد.

جوزف هال، گزارشگر کوین تلگراف، این تشبیه را ایجاد کرده است که سازندگان بازار ارزهای دیجیتال بسیار شبیه بارمن های باحال در مهمانی های کوکتل برخی از گیک های بسیار فن و بی شرم هستند. وظیفه آنها حفظ جریان نوشیدنی است. به عبارت دیگر، نقدینگی را فراهم می کند و بازار را منظم نگه می دارد و در عین حال اطمینان می دهد که همه اوقات خوبی را سپری می کنند.

منظورم این است که مخفیانه به این امید که هیچ کس بیش از حد مست نشود و خود را احمق نکند و همه چیز را خراب کند. در نهایت، سازندگان بازار وجود دارند تا ریسک را مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که جسوران سم بانکمن-فرید و سایر شرورها را بیرون می‌کنند.

در هسته آن، سازندگان بازار ارزهای دیجیتال برنامه‌ریزان نهایی مهمانی هستند، اما به جای بادکنک‌ها، کیک‌ها و لیست‌های پخش شدید Spotify، از الگوریتم‌های اهرمی و سفارش کتاب استفاده می‌کنند. استف وینندیل، رئیس استراتژی تجاری در یک بازارساز بزرگ کریپتو، گفت: «این یک تعریف عالی است، اما به این معنی است که بازارسازان قدرت زیادی بر کاری که انجام می‌دهند، دارند.

“ما واقعاً محل رقص هستیم. ما واقعاً موسیقی هستیم. ما آنجا هستیم تا از مهمانی حمایت کنیم. ما همیشه آنجا هستیم. ما ساعت ۹ شب آنجا هستیم.” و من ساعت ۵:۰۰ در آنجا خواهم بود. صبح.”

وینندیل پیشنهاد می کند که سازندگان بازار پایه و اساس یک اقتصاد رمزنگاری پر رونق هستند، نه در واقع “بارمن هایی که کنترل می کنند چه کسی مشروب می نوشند یا نه.”

Stef Wynendaele از Keyrock در EBC

تشبیه متصدی بار برای پاتریک هوسر، مدیر ارشد بازرگانی در Crypto Finance به خوبی کار می کند. اما او توضیح داد: “کسی باید تدارکات را انجام دهد.” “کسی باید مطمئن شود که آبجو و نوشیدنی کافی وجود دارد و زیرساخت های بازار برای بازارسازان بسیار مهم است.”

“در غیر این صورت، اگر فقط یک صفحه قیمت فانتزی را ببینید و نتوانید به توافق برسید یا نگران تسویه معاملات خاص با طرف مقابل خاص هستید، بازار آنطور که باید جذاب نیست.”

بنابراین اگر اقتصاد کریپتو مهم باشد، سازندگان بازار می توانند محل رقص، موسیقی و تدارکات باشند.

Guilhem Chaumont، مدیرعامل بازارساز فرانسوی Flowdesk، توضیح داد که در فضای ارزهای دیجیتال، «باید به خاطر داشته باشید که یک نوار وجود ندارد، ده‌ها میله وجود دارد. برخی از آنها متمرکز یا غیرمتمرکز هستند. آنها ۲۴/۷ باز هستند. ما ۲۰۰۰۰ کوکتل برای انتخاب داریم. من نمی دانم شامل چه چیزی است. ”

شومون در پانل گوش می دهد.

علاوه بر این، «قیمت نه دلار است و نه یورو، و نه یک ارز رمزپایه مانند بیت کوین (BTC)» که بر تفاوت بین ساخت بازار مالی سنتی و بازارسازی ارزهای دیجیتال تأکید دارد.

Chaumont گفت، وقتی صحبت از امور مالی سنتی می شود، بیشتر آنها “شرکت های تجاری اختصاصی هستند که با ترازنامه خود در تلاش برای ایجاد سود و زیان فعالیت می کنند.” از سوی دیگر، ارزهای دیجیتال رویکرد فنی تری دارند زیرا قیمت گذاری دارایی بسیار دشوارتر است.

موریلو قبل از کار در صنعت کریپتو سال‌ها را در Tradifi گذراند

جان موریلو، مدیر ارشد معاملات در B2Broker، توضیح داد که پس از یک حرفه گسترده در امور مالی سنتی، نحوه انتخاب کارگزاران بازارسازان تغییر نکرده است.

“رویکرد ما به سازندگان ارزهای دیجیتال با روزهای گذشته من در ارزیابی شرکای تجاری، انتخاب و انتخاب افرادی که می‌خواهیم با آنها ارتباط برقرار کنیم و ادغام شویم، تفاوتی ندارد. فکر می‌کنم این کلید ایجاد یک راه‌حل قابل اعتماد است.”

به طور کلی، شومن سازندگان بازار را به عنوان “مسئولیت بزرگ” خلاصه کرد. او گفت بیت کوین (BTC) ممکن است اخیراً ۲۵۰۰۰ دلار دوباره به دست آورد، اما این صنعت بدون کمک و حمایت بازارسازان بهبود نخواهد یافت.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۱ / ۵. مجموع آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا