🚨 اخبار ارز دیجیتال

ادغام حسابداری مارک به بازار و ارزهای دیجیتال: تغییرات جدید از FASB

نوسانات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در واقع با خرید و فروش این دارایی ها تعیین می شود.

در اوایل سپتامبر ۲۰۲۳، هیئت استانداردهای حسابداری مالی ایالات متحده (FASB) سرانجام روش حسابداری پذیرفته شده عمومی حسابداری مارک به بازار را برای شرکت ها و مشاغلی که دارایی های دیجیتال دیجیتال دارند، تأیید کرد.

پیش از این، شرکت‌هایی مانند Microstrategy و Tesla موظف بودند دارایی‌های دیجیتال دیجیتال را به عنوان دارایی‌های نامشهود مانند سرقفلی و مالکیت معنوی (IP) اعلام کنند. اگر ارزش این دارایی های نامشهود کاهش می یافت، باید زیان اعلام می شد. اما در صورت افزایش ارزش دارایی های نامشهود، این شرکت ها مجاز به اعلام افزایش در ارزش دارایی های خود نبودند.

مایکل سیلور از Microstrategy شاید پرمخاطب ترین گاو بیت کوین باشد که مقدار زیادی بیت کوین برای شرکت خود جمع آوری کرده و حرکت به سمت FASB را تحت فشار قرار داده است. هر بار که قیمت بیت کوین در طول فصل گزارش به شدت کاهش می یافت، MicroStrategy مجبور بود ضرر خود را اعلام کند. با این حال، اگر قیمت نقدی در طول فصل گزارش افزایش یابد، قیمت دارایی بالاتر نمی تواند اعلام شود. تالر احساس می‌کرد که غیرعادلانه است که جنبه‌های منفی منفی‌ها در ترازنامه منعکس شود، اما مثبت‌های مثبت اینطور نبود.

بر اساس قوانین جدید FASB، ارزهای مجازی به عنوان یک دسته دارایی دیجیتال جداگانه طبقه بندی می شوند و سود و زیان بر اساس قیمت خرید بر اساس بازار به بازار اعلام می شود. این قانون به طور رسمی در سال ۲۰۲۵ اجرایی می شود، اما مشاغلی که تصمیم می گیرند زودتر آن را اجرا کنند، ممکن است این کار را انجام دهند.

این تغییر در قوانین حسابداری تاثیر زیادی بر معرفی بیت کوین و ارزهای دیجیتال به دنیای مالی شرکت ها خواهد داشت. پیش از این، مدیران اجرایی و مدیران عامل احساس می کردند که دستیابی به دارایی های دیجیتال بر نتایج سه ماهه تأثیر منفی می گذارد. این تغییر مدیران مالی شرکت ها را قادر می سازد تا تخصیص پورتفولیوی مناسب را بر اساس پتانسیل صعودی دارایی های دیجیتال (آلفا) و نوسانات (بتا) تعیین کنند.

به نظر می‌رسد اعلامیه FASB همزمان با تصویب قریب‌الوقوع SEC برای یک ETF بیت‌کوین (یا اتریوم) است و روشن می‌کند که دنیای دارایی‌های دیجیتال دیگر توسط پانک‌های رمزنگاری و افراد ماجراجو آغاز نمی‌شود، بلکه دیگر یک بازار سنتی نخواهد بود. ETF Spot Bitcoin به دارندگان شرکت ها حمایت های قانونی ارائه شده توسط SEC را می دهد. قبل از تایید، SEC از همه پیشنهاد دهندگان می خواهد که اطمینان حاصل کنند که نهاد فروش ETF (مانند BlackRock یا Fidelity) از متولی (مانند Coinbase) یا آژانس نظارت بر معاملات (مانند Chicago Mercantile یا Nasdaq) جدا است. من از او پرسیدم. برای تایید حضورش

Grayscale اخیراً در یک تصمیم دادگاه تجدید نظر D.C برنده یک پرونده علیه SEC شد. دادگاه متشکل از سه قاضی گفت که از آنجایی که SEC ETF های آتی را تایید کرده است، دلیلی وجود ندارد که نتواند ETF های لحظه ای را تایید کند، که در اکثر موارد به هر حال با قیمت های آتی مرتبط است.

از آنجایی که شرکت‌ها، دفاتر خانوادگی، ثروت دولتی، صندوق‌های تامینی و سایر سرمایه‌گذاران نهادی بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند، نوسانات بالای قیمت ممکن است از بین برود زیرا این شرکت‌ها کمتر مستعد فروش ناگهانی هستند. یک جنسیت وجود دارد. همچنین، سری سفارش‌های آن‌ها میلیون‌ها یا میلیاردها دلار خواهد بود، نه ده‌ها یا صدها دلار مانند یک سرمایه‌گذار فردی سخت‌گیر.

نوسانات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در واقع با خرید و فروش این دارایی ها تعیین می شود. در حال حاضر، اکثر دارندگان بازار، معامله گران و سفته بازان فردی هستند. با ظهور سرمایه گذاران نهادی، ما انتظار داریم که نوسانات ممکن است تا حدودی ضعیف شود زیرا این شرکت های بزرگ در واقع به سرعت وارد و خارج از بازار نمی شوند.

همراه با این تغییر حسابداری، ارزش بازار و استفاده از این دارایی های دیجیتال می تواند در سال های آینده به طور قابل توجهی افزایش یابد زیرا ETF بیت کوین نقطه ای به این مؤسسات مالی محافظت می کند که SEC از سرمایه گذاران ارائه می کند.

اطلاعات ارائه شده در اینجا سرمایه گذاری، مالیات یا مشاوره مالی نیست. برای مشاوره در مورد وضعیت خاص خود باید با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

زین جفر مدیر عامل شرکت زین ونچرز است که بر سرمایه گذاری در وب ۳ و املاک و مستغلات تمرکز دارد.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان بررسی شده از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که در حال ساختن آینده از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Zain Jaffer
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا