اخبار ارز دیجیتال

مارک کوبان و جان رید استارک بر سر سقوط FTX با هم درگیر شدند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مارک کوبان معتقد است که SEC اگر رویکردی ژاپنی برای مقررات ارزهای دیجیتال اتخاذ می کرد، می توانست مشتریان ایالات متحده را از شر FTX نجات دهد، اما جان رید استارک با این موضوع مخالف است.

مارک کوبان، کارآفرین میلیاردر، بار دیگر با جان رید استارک، رئیس سابق اوراق بهادار، در مورد اینکه چه کسی مسئول ورشکستگی FTX و تأثیر آن بر طلبکاران است، شک کرد.

در یک سفر رفت و برگشت گرم تبادلکوبا استدلال کرد که اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده “مقررات روشن” را وضع می کرد، هیچ کس از این شکست متحمل ضرر نمی شد.

استارک قبلاً پیشنهاد کرده بود که ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها (از جمله ارزهای دیجیتال بانک مرکزی) مشکل را حل نمی کنند و صنعت کریپتو بدون نظارت نظارتی، حمایت از مصرف کننده یا ممیزی عمل می کند.

کوبان استدلال می‌کرد که تنظیم‌کننده‌های ژاپنی – یک حوزه قضایی که به طور فزاینده‌ای دوست‌دار Web3 است – نمونه‌ای از تنظیم‌کننده‌هایی هستند که کار درست را انجام می‌دهند.

او گفت: «وقتی FTX سقوط کرد، هیچکس در FTX JAPAN ضرر نکرد.

استارک شکاک کریپتو می گوید که سرزنش SEC برای فروپاشی FTX، BlockFi، Celsius، Terra، Voyager، یا آنچه او «آتش سطل زباله» می نامد، «به نظر کمی کشدار به نظر می رسد».

استارک با اذعان به اینکه SEC همیشه حق ندارد، ادعا کرد که تنظیم‌کننده‌ها «میلیون‌ها، شاید میلیاردها» سرمایه‌گذاران را از ضرر ارزهای دیجیتال نجات داده‌اند.

این مقام سابق SEC گفت که در حالی که صنعت کریپتو به دنبال شفافیت مقرراتی است، “صنعت کریپتو به طور ناعادلانه فریاد می زند” هر زمان که قوانینی اعلام یا پیشنهاد می شود، و اغلب “خود را در برابر تصویب آن تملق می گوید.” او ادعا کرد که با ارائه یک “اعتراض قانونی” پاسخ خواهد داد. “

کوبا پاسخ داد و توضیح داد که “بهترین راه” برای جلوگیری از تقلب در ارزهای دیجیتال، وضع “مقررات شفاف حفاظت از سرمایه گذاران” است. او اضافه کرد:

“کسانی که ثبت نام نمی کنند عملاً متخلف هستند و نمی توانند فعالیت کنند و بسته هستند. این راهی برای محافظت از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است.”

اما استارک ادعا می‌کند که کیفرخواست‌های SEC علیه شرکت‌هایی مانند Binance، Coinbase، Beaxy و Bittrex ماه‌ها پس از آن منتشر شد که تنظیم‌کننده‌ها فاش کردند که آنها مطابقت ندارند.

مربوط: قانونگذاران اشتباه می کنند که گری جنسلر را هدف قرار می دهند

“[These firms] استارک افزود: ما تصمیم گرفتیم که SEC را نادیده بگیریم و تا جایی که ممکن است بدون ثبت نام سود ببریم.

این دومین بار در سه هفته گذشته است که این دو بر سر نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال با هم درگیر می شوند.

در 11 ژوئن، کوبان SEC را متهم کرد که فرآیند ثبت نام واضحی را برای شرکت‌های ارز دیجیتال ارائه نکرده است.

او گفت که سند «چارچوب تحلیل «قراردادهای سرمایه‌گذاری» برای دارایی‌های دیجیتال» SEC توضیح نمی‌دهد که چگونه شرکت‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند مطابقت داشته باشند، بنابراین دانستن اینکه چه چیزی امنیت را تشکیل می‌دهد دشوار است. او استدلال کرد: «تقریبا غیرممکن است».

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه استنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا