اخبار ارز دیجیتال

سهامداران ماراتن علیه مدیریت شکایت کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیر عامل و سایر مدیران اجرایی به نقض وظیفه امانتداری، غنی سازی ناروا و سوء استفاده از دارایی های شرکت متهم شده اند.

شرکت ماینینگ رمزارز مستقر در ایالات متحده، Marathon Digital، پس از آنکه سهامداران ادعا کردند که مدیر عامل، فرد تیل، همراه با سایر مدیران اجرایی، مرتکب نقض تعهدات امانی، غنی سازی ناروا و هدر دادن دارایی های شرکت شده اند، به دادگاه می رود.

شکایت سهامداران علیه فرد تیل و ۹ مدیر اجرایی ماراتن دیگر در ۸ ژوئیه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه نوادا تنظیم شد. از مدیران شرکت بر اساس پنج اتهام شکایت شده است. این موارد شامل نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده، نقض وظایف امانتداری، غنی سازی ناروا، و هدر دادن دارایی های شرکت است.

شاکیان همچنین از Thiel، Okamoto، Salzmann و Gallagher به‌خاطر تخلفشان که منجر به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه شرکت شد، خواهان تلافی‌جویی شدند. وکلای مدافع سهامداران مبلغ مشخصی را از متهمان نخواستند و تعیین میزان خسارت را به دادگاه واگذار کردند.

هدف سهامداران نیز بهبود حاکمیت شرکت از طریق افزایش نظارت بر عملیات هیئت مدیره، معرفی حداقل چهار نامزد برای هیئت مدیره از بین سهامداران و حذف فرآیند سنتی انتخاب هیئت مدیره است.

مربوط: ادعاهای دیجیتال ماراتن شرایط آب و هوایی باعث کاهش ۲۱ درصدی حجم استخراج بیت کوین در ماه ژوئن شد.

وکلای دادگستری می گویند که مدیریت شرکت مشکلات آن را کم اهمیت جلوه داده، ارزش گذاری ماراتون را به طور مصنوعی افزایش داده، بیش از حد پرداخت کرده، فروش های داخلی مطلوب انجام داده و ادعاهای ناعادلانه ای بر اساس اظهارات نادرست و گمراه کننده داشته است. گفته می شود که او پاداش زیادی دریافت کرده است.

در ماه مه، ماراتون احضاریه ای از SEC دریافت کرد “در رابطه با معاملات با اشخاص مرتبط و سایر موارد” که در طول ساخت یک تاسیسات در مونتانا رخ داده است. پیش از آن، در سال ۲۰۲۱، رگولاتورها به شرکت‌ها دستور دادند که اسناد و ارتباطاتی درباره همین امکانات معدنی تولید کنند.

اما همین چند ماه پیش، در ماه می، Thiel یک استراتژی برای کاهش زیان خالص از ۱۲.۹ میلیون دلار (۰.۱۲ دلار به ازای هر سهم) در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به ۷.۲ میلیون دلار (۰.۰۵ دلار به ازای هر سهم) در سال جاری ترسیم کرد.

قیمت بیت کوین نیز بر نتایج سه ماهه شرکت تأثیر گذاشت، اما ماراتون توانست بدهی خود را در ماه مارس کاهش دهد. شرکت ماینینگ یک وام مدت دار را با بانک Silvergate پرداخت و ۳۱۳۲ بیت کوین را که به عنوان وثیقه برای این وام نگهداری می کرد آزاد کرد. ماراتون در آن زمان گفت که این اقدام باعث حذف ۵۰ میلیون دلار بدهی و کاهش هزینه های استقراض سالانه به میزان ۵ میلیون دلار می شود.

مجله: چگونه افراد باهوش روی کوین های میم احمقانه سرمایه گذاری می کنند: یک برنامه ۳ نقطه ای برای موفقیت

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا