🚨 اخبار ارز دیجیتال

Maple Finance، BlockFi و Celsius وام مستقیم برای پر کردن حفره باقی مانده را اعلام کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تیم پلتفرم وام به جای تکیه صرفاً به نمایندگان استخر برای تامین مالی، شروع به ارائه مستقیم وام به وام گیرندگان منتخب خواهد کرد.

بر اساس برگه اطلاعاتی در تاریخ ۲۸ ژوئن از تیم توسعه پلتفرم، پلتفرم وام‌دهی Web3، Maple Finance، راه‌اندازی برنامه وام‌دهی مستقیم خود را اعلام کرده است. هدف این برنامه جایگزینی خدماتی است که قبلاً توسط Celius، BlockFi و سایر سرمایه گذاران ورشکسته ارائه شده بود.

این شرکت گفت که اولین استخر وام در ماه جولای در دسترس خواهد بود.

Maple Finance یک بازار سرمایه نهادی بلاک چین است. این مورد توسط شرکت‌های Web3 برای به دست آوردن منابع مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آنها اجازه می‌دهد تا راه‌اندازی و توسعه محصول را تامین کنند. Maple از لحاظ تاریخی برای تأمین مالی این وام‌ها به کارشناسان اعتباری، معروف به «نمایندگان استخر» متکی بوده است. به عنوان مثال، سلیوس از Maple برای ایجاد یک استخر وام پیچیده اتر (WETH) در فوریه ۲۰۲۲ استفاده کرد.

با این حال، بازار نزولی در اواسط تا اواخر سال ۲۰۲۲ شاهد ورشکستگی برخی از بزرگترین سرمایه‌گذاران Web3 بود. درجه سانتیگراد در ماه جولای بسته شد، BlockFi در نوامبر ورشکست شد و جنسیس در ژانویه اعلام ورشکستگی کرد.

در اطلاعیه ۲۸ ژوئن، تیم Maple گفت که در برخی موارد به عنوان وام دهنده در پلتفرم عمل می کند. استفاده از تخصص منحصربفرد خود در زمینه پذیره نویسی اعتبار برای تامین منابع مالی از سرمایه گذاران نهادی به وام گیرندگان قابل اعتبار. این بدان معناست که وام گیرندگان بالقوه ممکن است بتوانند از طریق برنامه Maple Direct از Maple تأمین مالی دریافت کنند، حتی اگر نتوانند از سایر ارائه دهندگان تأمین مالی دریافت کنند.

مربوط: سلسیوس به دنبال تغییر گزینه های جایگزین برای بیت کوین و اتر تحت طرح بازسازی است

به گفته تیم Maple، برنامه جدید مورد نیاز است زیرا سرمایه‌داران بزرگ Web3 «از میدان خارج می‌شوند» و سرمایه‌داران سنتی مانند بانک‌ها تمرکز لازم را برای گرفتن «گروهی نوآور از شرکت‌های فناوری Web3» به دست می‌آورند. تخصص یا تخصص را داشته باشد.”

این تیم قصد دارد اولین استخر وام مستقیم خود را در ماه ژوئیه راه اندازی کند، با «زیرساخت، مدیریت دارایی، [and] تامین کننده نقدینگی این تیم از تخصیص‌دهنده‌های سرمایه دعوت می‌کند تا از طریق این برنامه بازدهی کسب کنند، برنامه‌ای که برای «صندوق‌های ارزهای دیجیتال، DAOs، VCs، افراد دارای ارزش خالص بالا، تجمیع‌کنندگان سود، باز است. [and] یک دفتر خانواده به دنبال بازگشت سرمایه است.

Maple همچنین در بیانیه‌ای گفت که “به گسترش پیشنهادات موجود خود ادامه خواهد داد” و پیشنهاد می‌کند که Maple Direct جایگزین پلتفرم فعلی خود با موسسات مالی رقیب نخواهد شد.

وام دهندگان Maple Finance در ماه نوامبر در معرض ورشکستگی FTX و Alameda Research قرار گرفتند. وام‌دهنده Aurus Global یکی از پرداخت‌های خود را در نتیجه این رویدادها نکول کرد، و Maple نیز رابطه خود را با وام‌گیرنده Orthogonal Trading قطع کرد که به عنوان یک ارائه نادرست تلقی شد. اما این پلتفرم به سرعت بازگشت و نسخه ۲.۰ نرم افزار خود را در ماه دسامبر منتشر کرد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا