اخبار ارز دیجیتال

تعمیرات اساسی Maple Finance 2.0 برای سرعت بخشیدن به فرآیند پیش فرض

بازنگری پروتکل که «Maple 2.0» نامیده می‌شود، تنها چند هفته پس از تایید پلتفرم دو پیش‌فرض اصلی در پس از بین رفتن FTX انجام می‌شود.

Maple Finance یک بازار اعتباری غیرمتمرکز است که از فناوری بلاک چین پشتیبانی می کند. اسناد پروتکل به‌جای الزام به وثیقه‌گذاری بیش از حد وام‌ها، به مدیرانی که «نمایندگان استخر» نامیده می‌شوند، اجازه می‌دهند تا بر اساس مجموعه‌ای از معیارهای مدیریت ریسک، وام‌ها را از استخر وام‌دهی صادر کنند.

با این حال، پس از ورشکستگی FTX، این پلتفرم با دو نکول عمده از وام گیرندگان در پلت فرم مواجه شد.

در ۱ دسامبر، Auros Global، سازنده بازار و تجارت algo، پرداخت ۲۴۰۰ اتر پیچیده (wETH) را پس از مرگ آلامدا از دست داد و وام وارد یک دوره مهلت پنج روزه شد. پس از سپری شدن آن دوره مهلت، وام گیرنده شروع به انجام موارد زیر کرد: خرس طبق پست وام دهنده M11Credit، جریمه ای.

چند روز بعد، در ۶ دسامبر، صندوق تامینی ارز دیجیتال Orthogonal Trading اخطاریه ای مبنی بر عدم پرداخت وام ۳۶ میلیون دلاری صندوق صادر کرد و اذعان کرد که “به طور جدی تحت تاثیر سقوط FTX قرار گرفته است.” من از شما خواستم که

یک بازنگری پروتکل جدید به نام «Maple 2.0» قراردادهای هوشمند را ارتقا می‌دهد تا به نمایندگان استخر اجازه دهد تا پیش‌فرض‌هایی مانند این را سریع‌تر مدیریت و حل کنند.

پیش از این، وام‌ها تنها در صورتی می‌توانستند که وام‌گیرنده در پرداخت‌ها نکول می‌کرد و دوره مهلت منقضی می‌شد. این بدان معنی است که وثیقه نمی تواند تسویه شود حتی اگر وام گیرنده از قبل اذعان کرده باشد که قادر به پرداخت نیست.

در یک پست وبلاگی که ویژگی‌های جدید پلتفرم را توضیح می‌دهد، میپل گفت که نمایندگان استخر از این پس می‌توانند نکول زودهنگام را اعلام کنند و در صورتی که وام گیرنده شرایط پیش‌فرض را برآورده کند، امکان پرداخت فوری وام‌ها را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، اگر وام گیرنده در مدت مهلت پرداخت را انجام ندهد، نماینده می تواند وام را نقد کند. این بدان معنی است که همه وام دهندگان در استخر می توانند بلافاصله زیان را در حالی که بازیابی دنبال می شود، تشخیص دهند.

مربوط: حمله سیاستمداران به ارزهای دیجیتال، مقررات تقاضا در جلسات کنگره FTX

نسخه جدید Maple Finance همچنین دارای ویژگی هایی برای بهبود کیفیت زندگی پلت فرم وام دهی است.

اکنون می توان برداشت ها را برنامه ریزی و تقسیم بندی کرد و به وام دهندگان این امکان را می دهد که در هر زمان درخواست برداشت کنند، در حالی که قبلاً باید حداقل ۳۰ روز پس از سپرده گذاری برای برداشت منتظر می ماندند.

نمایندگان Pool اکنون اولین سرمایه زیان‌دهی را ارائه خواهند کرد و اولین کسانی خواهند بود که در صورت نکول متضرر خواهند شد. تیم Maple معتقد است که این منافع نماینده استخر را بیشتر با منافع وام دهندگان هماهنگ می کند.

ما همچنین ترکیب خودکار سود را معرفی کردیم به طوری که سود به دست آمده به طور خودکار در استخر سرمایه گذاری مجدد می شود و نیاز به مدیریت سپرده های مجدد را از بین می برد.

تغییرات دیگر شامل پذیرش استاندارد ERC-4626، امکان ادغام و مشارکت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بهبود داده ها و داشبوردها است.

پس از پیش‌فرض‌های اخیر، پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال Maple Finance ارتقای پروتکل‌های عمده‌ای را با هدف کاهش اصطکاک پیش‌فرض‌ها و رویه‌های انحلال اعلام کرده است.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا