اخبار ارز دیجیتال

رئیس FSB می گوید بسیاری از استیبل کوین ها از توصیه های نظارتی آتی کوتاهی می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انتظار می‌رود که نهادهای مشاوره‌ای وابسته به BIS در ماه جولای توصیه‌های نهایی را در مورد مقررات و نظارت بر دارایی‌های رمزنگاری جهانی صادر کنند.

کلااس نات، رئیس هیئت ثبات مالی (FSB) در نامه‌ای در ۲۰ فوریه به وزرای دارایی G20 و روسای بانک‌های مرکزی ارسال کرد که چگونه سازمان‌ها در سال جاری با تهدیدات کلیدی برای ثبات مالی مقابله می‌کنند. دارایی‌های رمزنگاری شده و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در فهرست چالش‌هایی که FSB مشاهده می‌کرد، بالا بودند. گروه وزرا و بانکداران گروه ۲۰ از ۲۴ تا ۲۵ فوریه در بنگلور هند نشست خواهند داشت.

نات گفت که FSB یک “برنامه کاری جاه طلبانه” برای نهایی کردن یک چارچوب قانونی رمزنگاری در سال ۲۰۲۳ دارد. FSB یک نهاد مشاوره ای است که توسط G20 ایجاد شده و وابسته به بانک تسویه بین المللی (BIS) است. هیچ اجباری وجود ندارد.

در گزارش ۱۶ فوریه، FSB نشان داد که با توجه به پیوندهای احتمالی آن با امور مالی سنتی، علاقه خود را به DeFi افزایش می دهد. اکنون نات می گوید که توصیه های چارچوب جدید می تواند نوید بدی برای برخی از استیبل کوین ها باشد.

مهمتر از همه، کار FSB نشان می دهد که بسیاری از استیبل کوین های موجود در حال حاضر این توصیه های سطح بالا را برآورده نمی کنند و استانداردهای بین المللی و زیرساخت های پرداخت و بازار تکمیلی و دقیق تر، نتیجه می گیرد که دستورالعمل های کمیسیون BIS – اوراق بهادار بین المللی را برآورده نمی کند. کمیسیون در

راهنمایی‌هایی که توسط BIS و کمیسیون‌های اوراق بهادار بین‌المللی در ماه جولای منتشر شد، اصل زیرساخت بازار مالی «ریسک یکسان، مقررات مشابه» را به استیبل کوین‌ها گسترش می‌دهد. این اصول در سال ۲۰۱۲ در پاسخ به بحران مالی ۲۰۰۸ منتشر شد.

پس از اینکه FSB توصیه های نهایی خود را در مورد رویکردهای نظارتی و نظارتی در مورد دارایی های رمزنگاری و استیبل کوین ها در ماه جولای منتشر کرد، هیئت مدیره توصیه هایی را به برخی از نهادهای تنظیم کننده استاندارد ارائه خواهد کرد و بر اجرای آنها نظارت خواهد کرد.

مرتبط: هدف هیئت ثبات مالی رسیدگی به ریسک‌های مرتبط با رمزارز پس از فروپاشی FTX

نات گفت: «تنظیم مناسب دارایی‌های رمزنگاری، بر اساس اصل «فعالیت یکسان، همان ریسک، مقررات مشابه»، ابزاری قدرتمند برای استفاده از مزایای بالقوه مرتبط با این شکل از نوآوری مالی و در عین حال حاوی خطرات است. آغاز یک پایه محکم را فراهم کند.»

در این نامه اشاره شده است که یکی از محرک‌های رشد دارایی‌های رمزنگاری «نارضایتی از سیستم‌های پرداخت فرامرزی موجود» است. FSB افزود که در نشست بعدی خود گزارشی در مورد گام های بعدی در نقشه راه G20 برای تقویت پرداخت های فرامرزی ارائه خواهد کرد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا