اخبار ارز دیجیتال

Manta Network’s L2 به شبکه اصلی می رسد و توسعه DApp با قابلیت ZK را ترویج می کند

Manta Network یک شبکه مقیاس‌پذیری لایه ۲ مبتنی بر دانش صفر راه‌اندازی کرده است که به توسعه‌دهندگانی که به دنبال استقرار برنامه‌های غیرمتمرکز هستند، نوید کارمزد کمتر و توان عملیاتی بالاتر را می‌دهد.

اکوسیستم راه حل های بلاک چین لایه ۲ که از شواهد دانش صفر بهره می برد، از بازیکنان جدید استقبال می کند زیرا شبکه Manta پلت فرم ZK-as-a-service خود را زنده می کند.

Manta Pacific یک L2 مدولار است که با هدف تقویت برنامه‌های غیرمتمرکز بومی EVM (DApps) با فناوری تحمل ZK است. این پلتفرم یک کیت توسعه نرم‌افزار و کتابخانه ZK را ارائه می‌کند که برای ارائه عملکرد plug-and-play برای توسعه‌دهندگان تبلیغ می‌شود.

بومی بودن EVM به این معنی است که برنامه‌های مستقر در اتریوم می‌توانند در Manta Pacific و بالعکس مستقر شوند، و پشتیبانی ZK هزینه گاز و مقیاس‌پذیری پایینی را ارائه می‌دهد. کاربران همچنین می توانند Ethereum را به Manta متصل کرده و شروع به کاوش در محیط توسعه کنند.

مطالب مرتبط: توسعه دهندگان شبکه Manta ۲۵ میلیون دلار در سری A جمع آوری کردند، لایه ۲ برنامه های ZK را راه اندازی کردند

با همتاهایی مانند Consensys’ Linea zkEVM، Polygon zkEVM، Starknet، Coinbase’s Base و zkSync Era، بسیاری از گزینه های راه حل L2 مقاوم در برابر ZK در دسترس توسعه دهندگان Web3 هستند.

کنی لی، مشارکت‌کننده اصلی شبکه Manta پس از راه‌اندازی شبکه اصلی، در صحبت با Cointelegraph گفت که ZK-rollip L2‌های مختلف پیشنهادات ارزش متفاوتی را با هدف حل مشکلات حیاتی پیش روی توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهند.

در میان مدت و بلندمدت، ما بر این باوریم که بازار به تعداد کمی از راه‌حل‌های موجود با تمرکز بر تسهیل ساخت و استقرار برنامه‌های کاربردی با قابلیت ZK تا حد امکان برای توسعه‌دهندگان همگرا خواهد شد.

لی افزود که دنیای فناوری Web2 به دلیل موفقیت مدل Software-as-a-Service با رویکرد plug-and-play تکامل مشابهی را دنبال کرده است.

“این بسیار مهم است زمانی که شما دانش صفر دارید. این به شما اجازه می دهد تا پیچیدگی رمزنگاری را از بین ببرید تا توسعه دهندگان نگران زیرساخت نباشند.”

طبق گفته مشارکت کنندگان اصلی شبکه Manta، Manta Pacific به مدت نه ماه در حال توسعه بوده است و در راه اندازی شبکه آزمایشی خود در جولای ۲۰۲۳، ۱۵۰۰۰۰ کیف پول و بیش از ۳.۵ میلیون تراکنش ایجاد کرده است.

مانتا در جولای ۲۰۲۳ ۲۵ میلیون دلار از سرمایه گذاران با هدف گسترش شبکه پروژه و استفاده از موارد برای پذیرش پذیرش در بازار آسیا جمع آوری کرد.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه ZK Rollup اتریوم قابل همکاری می شود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا