اخبار ارز دیجیتال

هدف شبکه Manta ایجاد حریم خصوصی برای دارایی‌های رمزنگاری غیرقابل تعویض با پلتفرم جدید NPO است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلتفرم جدید NFT Private Offering (NPO) به کاربران این امکان را می دهد که توکن های غیرقابل تعویض و Soul Bound ایجاد کنند و در عین حال حریم خصوصی دارایی های رمزنگاری خود را حفظ کنند.

شبکه Manta، بلاک چین لایه ۱ Zk، در ۲۰ مارس اعلام کرد که پشتیبانی از دارایی‌هایی از جمله توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) و Soul Bound Tokens (SBT) را به پروتکل خود اضافه کرده است. پروتکل MantaPay که در ابتدا فقط از دارایی‌های رمزنگاری قابل تعویض پشتیبانی می‌کند، قول می‌دهد که پشتیبانی از حفظ حریم خصوصی را برای NFT و SBT با استفاده از فناوری ZK شبکه Manta فعال کند. ZK Technology یک فناوری متمرکز بر حفظ حریم خصوصی است که از اثبات های دانش صفر (ZK proofs) برای فعال کردن تراکنش های کاملا خصوصی در پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده می کند.

به گفته این شرکت، پلتفرم NFT Private Offering (NPO) آن با هدف قادر ساختن کاربران به راه اندازی خصوصی zkNFTs/zkSBT بدون نیاز به تخصص فنی یا رمزنگاری برای ایجاد NFT و SBT است. با استفاده از Zero-Knowledge Proofs (ZKPs)، کاربران می توانند به طور ایمن و خصوصی NFT و SBT ایجاد کنند و در عین حال حریم خصوصی دارایی های رمزنگاری خود را حفظ کنند. این پلتفرم وعده می دهد که تنها اعتبار تراکنش بدون افشای اطلاعات اضافی آشکار می شود.

توکن Soulbound (SBT) یک نشانه هویت دیجیتالی است که ویژگی ها، قابلیت ها، ویژگی ها و دستاوردهای یک شخص یا موجودیت را نشان می دهد. zkSBT شبکه Manta (Token Soulbond Zero-Knowledge) وعده داده است که ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی را با استفاده از ZKP در مقایسه با SBT سنتی ارائه می دهد. zkSBT برای ارائه یک تجربه زنجیره ای-آگنوستیک طراحی شده است. این به کاربران امکان می‌دهد تا توکن‌های خود را در زنجیره‌های مختلف مانند اتریوم، زنجیره BNB، Polygon و غیره بدون افشای جزئیات کیف پول خود راه‌اندازی کنند و در عین حال اعتبار حریم خصوصی خود را از طریق zkSBTs در زنجیره شبکه Manta حفظ کنند. از طریق یک کلید اثبات قابل تأیید است.

پشتیبانی شبکه Manta از NFTها و SBTها یک پیشرفت بزرگ برای شبکه خواهد بود زیرا دامنه کلاسهای دارایی غیرمتمرکز را که می تواند مدیریت کند را گسترش می دهد. با ترکیب عملکرد zkNFT/zkSBT، توسعه دهندگان دیگر نیازی به رمزنگاری یا تخصص ZKP برای ایجاد برنامه های web2 یا web3 ندارند. این ویژگی ایجاد سریع برنامه‌های کاربردی تلفن همراه و DApps را امکان‌پذیر می‌کند و فرصت‌های هیجان‌انگیزی را برای توسعه‌دهندگان برای طراحی پروژه‌هایی پیرامون NPO، zkNFT و zkSBT باز می‌کند.

مرتبط: شبکه Manta برگزاری مراسم راه اندازی قابل اعتماد رکوردشکنی؛ بیش از ۴۰۰۰ مشارکت

در سال ۲۰۲۱، شبکه Manta با مشارکت بیش از ۳۰ صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر، از جمله صندوق سرمایه‌گذاری رمزارز CoinFund و شرکت سرمایه‌گذاری جایگزین ParaFi Capital، ۵.۵ میلیون دلار در یک دور تأمین مالی جمع‌آوری کرد.

در ۱۰ ژانویه، شبکه Manta با بیش از ۴۰۰۰ نفر در مراسم راه اندازی مورد اعتماد برگزار کرد. این راه‌اندازی برای کمک به ایجاد MantaPay، برنامه‌ای که امکان پرداخت خصوصی بین افراد را فراهم می‌کند، انجام شد. به گفته این شرکت، MantaPay با پاراچین Manta Network و Kusama پاراچین Calamari همکاری خواهد کرد. برای اطمینان از اینکه فقط فرستنده و گیرنده هر پرداخت می توانند آن را مشاهده کنند، از شواهد دانش صفر استفاده می کنیم.نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا