اخبار ارز دیجیتال

مانگو مارکت از آبراهام آیزنبرگ برای پرداخت ۴۷ میلیون دلار غرامت و بهره شکایت کرد

این شکایت چهارمین باری است که سوء استفاده های Mango Markets با اتهامات یا شکایت های مرتبط با حمله به پروتکل های DeFi مورد حمله قرار می گیرد.

Mango Labs، شرکتی که پشت پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Mango Markets قرار دارد، شکایت خود را علیه بهره‌بردار Avraham Eisenberg تنظیم کرده است.

اسنادی که در ۲۵ ژانویه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک ثبت شد، ادعا می کند که اینسبرگ از پلت فرم خود برای درخواست میلیون ها دلار ارز دیجیتال در اکتبر ۲۰۲۲ سوء استفاده کرده است.

از زمان حمله به دنبال غرامت ۴۷ میلیون دلاری و سود است.

همچنین از دادگاه خواست تا توافقنامه بین آیزنبرگ و DAO مربوط به Mango را لغو و آن را “باطل و غیرقابل اجرا” اعلام کند.

آیزنبرگ (راست) و روزنامه‌نگار لورا شین در قسمت ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲ از پادکست Unchained درباره سوء استفاده از Mango Markets صحبت کردند. تصویر: یوتیوب

این توافقنامه، مربوط به پیشنهادات حاکمیتی ارائه شده توسط آیزنبرگ، خواستار اجازه به DAO برای نگه داشتن ۴۷ میلیون دلار شد، و شامل شرطی بود که بازارهای مانگو برای خروج مالی به دنبال اتهامات جنایی نخواهد بود.

آزمایشگاه مانگو در آخرین شکایت خود ادعا می کند که آیزنبرگ “در هیچ مذاکره قانونی شرکت نداشته است” و افزود:

“[Eisenberg] این Mango DAO را مجبور کرد تا یک توافقنامه غیرقابل اجرا امضا کند.

در ۱۱ اکتبر ۲۰۲۲، مهاجمان داده‌های اوراکل قیمت توکن MNGO بومی Mango Markets را دستکاری کردند تا تقریباً ۱۱۷ میلیون دلار از خزانه Mango Markets را استخراج کنند و وام‌های تحت وثیقه را ممکن کردند.

آیزنبرگ سپس خود را به عنوان مهاجم بیرون انداخت. او استدلال کرد که این اکسپلویت یک “استراتژی معاملاتی بسیار سودآور” و “یک اقدام بازار باز قانونی با استفاده از پروتکل طراحی شده” است.

در ۲۷ دسامبر، آیزنبرگ در پورتوریکو دستگیر شد و توسط اداره تحقیقات فدرال (FBI) به دلیل کلاهبرداری و دستکاری کالا در حمله به پلت فرم متهم شد.

مربوط: استثمارگران بازار انبه پس از کشیدن قالیچه «شیت کوین» Mango Inu به خود می بالند

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اتهامات FBI را در ۹ ژانویه پیگیری کرد و آیزنبرگ را به دو اتهام دستکاری در بازار دستگیر کرد.

در ۲۰ ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ضربه دیگری به آیزنبرگ وارد کرد و او را به نقض مقررات ضد تقلب و دستکاری بازار در قانون اوراق بهادار ایالات متحده متهم کرد.

دعوای دادگاه Mango Labs مدعی است که آیزنبرگ یک “شخصیت آنلاین بدنام” با “سابقه حمله به چندین پلتفرم ارزهای دیجیتال و دستکاری بازار ارزهای دیجیتال” است.

آیزنبرگ تلاش کرده است از پروتکل های دیگر سوء استفاده کند. او در ۲۲ نوامبر با استفاده از تعدادی شورت پیچیده سعی کرد از پروتکل DeFi Aave سوء استفاده کند.

وکیلی که توسط Mango Labs حفظ شده بود بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. بازار انبه برای اظهار نظر در دسترس نیست.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا