اخبار ارز دیجیتال

مالت آماده اصلاح رفتار نظارتی NFT است

این بازبینی به دنبال حذف توکن‌های غیرقابل تعویض از چارچوب دارایی مالی مجازی مالت است.

سازمان خدمات مالی مالت (MFSA) در حال حاضر در حال بررسی درخواستی برای بازنگری در «تدبیر قانونی» توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در چارچوب دارایی‌های مالی مجازی است.

بر اساس چارچوب قانونی فعلی، NFTها در محدوده قانون دارایی‌های مالی مجازی گنجانده شده‌اند و شامل توکن‌های مجازی، دارایی‌های مالی مجازی، پول الکترونیکی و همه چیزهایی هستند که بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) ساخته شده‌اند یا به آن متکی هستند. ابزارهای مالی نیز هستند. مشمول.

با این حال، MFSA در حال پیشنهاد حذف NFT ها از چارچوب خود برای دارایی های مالی مجازی است. دلیل این امر این است که NFTها منحصر به فرد و غیرقابل تعویض هستند و نمی توان از آنها برای پرداخت کالا یا خدمات یا برای اهداف سرمایه گذاری استفاده کرد.

به گفته MFSA، «شمول چنین دارایی‌هایی در محدوده چارچوب VFA، نقض قوانینی است که به دنبال تنظیم خدمات سرمایه‌محور ارائه شده در ارتباط با VFAهایی هستند که خارج از محدوده خدمات مالی سنتی موجود هستند». برخلاف روح دسته دارایی. “

مقامات مدیریت اکنون قبل از اجرای رسمی این بازنگری های جدید در چارچوب، به دنبال بازخورد از ذینفعان هستند.

مربوط: دادگاه چین می گوید NFT ها دارایی مجازی هستند که توسط قانون محافظت می شوند

در ماه نوامبر، کوین تلگراف گزارش داد که مالت در زمینه مقررات ارزهای دیجیتال پیشتاز اروپای جنوبی است.

در سال 2018، پارلمان مالت سه قانون را تصویب کرد که یک چارچوب نظارتی جامع برای بلاک چین و ارزهای دیجیتال ایجاد می کند. قانون دارایی‌های مالی مجازی حوزه‌های عرضه اولیه سکه، دارایی‌های دیجیتال، ارزهای دیجیتال و خدمات مرتبط را تنظیم می‌کند. در همین حال، قانون ترتیبات و خدمات فناوری نوآورانه، سازمان نوآوری دیجیتال مالت را قادر می‌سازد تا بر ثبت ارائه‌دهندگان خدمات فناوری نظارت کند.

چارچوب نظارتی مالی فعلی این کشور چهار دسته مختلف از دارایی‌های دیجیتال – پول الکترونیکی، ابزارهای مالی، توکن‌های مجازی (کاربردی) و دارایی‌های مالی مجازی (VFA) – را مجاز می‌کند و تابع مجموعه‌های مختلف قوانین است.

نویسنده: Judith BannermanQuist

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا