اخبار ارز دیجیتال

ادعای بیت کوین رایگان نیست: پنل بیت کوین اقیانوس آرام

آیا بیت کوین واقعاً آزادی را برای جهان به ارمغان می آورد؟ کارشناسان در پنل بیت کوین اقیانوس آرام در مورد پیچیدگی های استفاده از بیت کوین به عنوان ابزاری برای آزادی صحبت کردند.

«بیت کوین (BTC) رایگان است» یکی از بسیاری از نام های مستعار بیت کوین است. چه «بیت‌کوین طلای دیجیتال است»، «بیت‌کوین یک دارایی است» یا حتی بیت‌کوین یک کمبود مطلق دیجیتالی است، این عبارات در عرصه‌های کنفرانس با موضوع بیت‌کوین محبوب شده‌اند. آنها همچنین برای همیشه در رسانه های اجتماعی مد شده اند.

اما یکی از شعارهای کلی بیت کوین «اعتماد نکن، تأیید کن» است. این عبارت که ریشه در یک ضرب المثل قدیمی روسی دارد، اخلاق بیت کوین را تعریف می کند. با این حساب، بیت کوین واقعا چقدر رایگان است؟

آیا بیت کوین می تواند افراد را آزاد کند؟

این بحث در کنفرانس بیت کوین اقیانوس آرام در لس آنجلس که توسط صرافی Swann Bitcoin فقط بیت کوین میزبانی شد، زنده شد. در یک میزگرد با عنوان «بیت‌کوین آزادی است»، سه مبارز و متفکر آزادی راه‌هایی را بررسی کردند که ممکن است بیت‌کوین به همان اندازه که به صورت آنلاین بشارت داده می‌شود، آزاد نشود.

بحث پانل روی صحنه در بیت کوین اقیانوس آرام.منبع: یوتیوب

کریگ وارمکه، استاد دانشگاه ایلینوی شمالی، یان پریتزکر، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری سوان، و الکس گلادشتاین، مدیر ارشد استراتژی در بنیاد حقوق بشر، در مورد ماهیت پول اینترنتی جادویی بحث کردند. بیت کوین قدرت مرکزی ندارد و بعید است قوانین و هارد فورک های آن به این زودی ها تغییر کند. این امر به نوعی حداقل در کوتاه مدت کد بیت کوین را متبلور کرده است.

در حال حاضر، البته، رابطه بین بیت کوین و آزادی می تواند متفاوت باشد و به تجربیات و دیدگاه های شخصی افراد بستگی دارد.

به عنوان مثال، گلادشتاین نمونه هایی از افرادی را ارائه کرد که در جوامع محروم در سراسر جهان زندگی می کنند. او بر این باور است که مردمی که تحت دیکتاتوری یا دولت‌های به شدت سرکوبگر زندگی می‌کنند، می‌توانند از بیت کوین برای دستیابی به اهداف و مقاصد خود استفاده کنند، صرف نظر از اینکه دولت چه می‌خواهد انجام دهد یا چه می‌گوید دولت می‌گوید که می‌تواند به آن دست یابد.

بیت کوین رایگان است زیرا به هر کسی امکان دسترسی به اینترنت و مالکیت آن را می دهد.

وارمکی این ایده را توضیح می‌دهد و پیشنهاد می‌کند که بیت‌کوین مانند گل قاصدک زیبا است، اما «سلیقه‌ی برخی افراد برای اینکه دنیا چگونه باید باشد چیزی است که می‌خواهند بکشند.» در این زمینه، این ویژگی مقاوم در برابر سانسور بیت‌کوین است که به آن کمک می‌کند. ابزاری برای آزادی است.

شما به بیت کوین نیاز ندارید – تا زمانی که به آن نیاز داشته باشید

با این وجود، برای افرادی که نمی‌دانند یا نمی‌خواهند بیت‌کوین را بفهمند، نمی‌تواند آنها را آزاد کند. او درباره زادگاهش اوکراین و واکنش بیت کوین در آغاز جنگ اوکراین و روسیه صحبت کرد.

او گفت که اوکراینی‌ها «هیچ‌وقت نام بیت‌کوین را نشنیده‌اند، به بیت‌کوین اهمیتی نمی‌دهند، به بیت‌کوین نیازی نداشتند. زمان مناسبی برای این کار نبود».

اما معلوم شد که بیت کوین راهی عالی برای ما برای کسب درآمد در آنجا بود، فقط به این دلیل که تنها چیزی بود که نیمه شب شنبه کار می کرد. این راهی بود برای دادن پول به ارز محلی، تبدیل آن به ارز محلی، و آن را به واحد پول محلی تبدیل کنید.»

او همچنین به یکی دیگر از شعارهای بیت کوین اشاره کرد: «تا زمانی که به بیت کوین نیاز نداشته باشید، به آن نیاز ندارید». در این مثال، افرادی که بیت‌کوین را نمی‌فهمیدند یا به آن اهمیت نمی‌دادند، در زمانی که به بیت‌کوین نیاز داشتند، ناگهان از آن کمک کردند. در نتیجه به لطف بیت کوین آزادی بیشتری داریم.

وارمکی گفت که در حالی که بیت کوین دارای ویژگی های پولی عالی است، نفوذ کم آن در جامعه مدرن و این واقعیت که “استفاده از آن برای استفاده شخصی آسان نیست” به این معنی است که بیت کوین در زمینه دنیای واقعی نیست. برای مثال اعتراض راننده کامیون در در کانادا، بیت کوین با موفقیت برای جمع آوری سرمایه مورد استفاده قرار گرفت، اما همه آنها تحویل داده نشدند.

مقداری از آن مصادره شد.

می توان حدس زد که برای اینکه بیت کوین به عنوان یک ابزار کامل برای آزادی مالی عمل کند، باید شخصاً از آن استفاده کرد. علاوه بر این، باید با احتیاط و با احتیاط فراوان استفاده شود.

علاوه بر این، «اقتصاد دایره‌ای هنوز چندان زیاد نیست. این منطقه‌ای مانند ال زونته یا ساحل بیت‌کوین را نشان می‌دهد و نیازی به پول نقد به ارز فیات ندارد. یک ارز خارج از شیب نسبت به ارز فیات می تواند آزادی اقتصادی را تضعیف کند زیرا ضعف های اشغال دولتی را آشکار می کند.

سواد

سه طرفدار بیت کوین موارد استفاده از بیت کوین را در بازارهای نوظهور برجسته کردند، جایی که پذیرش بیت کوین با سرعت بیشتری نسبت به کشورهای توسعه یافته در حال افزایش است. آیا از اتصال ضعیف اینترنت رنج می برید؟ اینها موانع بزرگی هستند که باید برای پذیرش Freedom Money از بین رفت زیرا بیت کوین به اینترنت و درک اولیه ریاضیات و معمولاً انگلیسی نیاز دارد.

ارسال بیت کوین بدون دسترسی به اینترنت به واقعیت تبدیل شده است.منبع: توییتر

گلادشتاین موافق است و توضیح می دهد: سازمان جامعه مدنی بنیاد حقوق بشر توضیح می دهد که مسیر سوادآموزی و دسترسی به اینترنت به سمت رشد مثبت پیش می رود.

اما خبر خوب این است که حتی در کشورهایی مانند سودان و سنگال، تا پایان این دهه، بیش از نیمی از جمعیت این کشورها چگونه خواندن و دسترسی به اینترنت را می‌دانند. بنابراین فکر می‌کنم پتانسیل ایجاد تفاوت وجود دارد عظیم است.”

علاوه بر این، با پیشرفت های فناوری بیت کوین که برای افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، طراحی شده است، کاربران بیشتری بدون استفاده از اینترنت آنلاین هستند. برای افراد بی سواد، راه حل با توسعه دهندگان کیف پول است که به کاربران اجازه می دهند به استفاده از بیت کوین ادامه دهند.

اما قیمت ها چطور؟ قیمت هر بیت کوین نسبت به بالاترین حد خود 70 درصد کاهش یافته است. از دست دادن چنین مبلغ هنگفتی فلج کننده است نه رهایی. فیلسوف Wurmke مخاطبان خود را تشویق کرد که ذائقه خود را برای زمان پایین بیاورند و از تمرکز بر دستاوردهای کوتاه مدت اجتناب کنند.

“در دراز مدت، این [Bitcoin] این بسیار رهایی بخش است زیرا در واقع به مردم این امکان را می دهد که خودشان را داشته باشند.

در نهایت، Warmke به شوخی می گوید که از زمانی که طرفدار بیت کوین شده است، قیمت را بیش از حد بررسی کرده است، که آزادی شخصی او را کاهش داده است.

گلادشتاین و پریتزکر با آرامش جلسه را به پایان رساندند. گلادشتاین گفت که برای برخی از افرادی که در دیکتاتوری زندگی می کنند، بیت کوین “به معنای واقعی کلمه به معنای زندگی یا مرگ است. در برخی موارد، این به معنای واقعی کلمه تنها راهی است که آنها می توانند آنچه را که می توانند انجام دهند.” در این زمینه، پریتزکر گفت: “زمان بیشتری را صرف نگاه کردن به کشورهای دیگر کنید. در آنجا چه می گذرد. ​​و فکر می کنم خواهید دید که بیت کوین آزادی زیادی را فراهم می کند.”

نویسنده: Joseph Hall

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا