اخبار ارز دیجیتال

MakerDAO به شرکت در وام 100 میلیون دلاری با بانک تجاری فلوریدا رأی می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک Cogent فلوریدا شرکت در وام 100 میلیون دلاری را به MakerDAO’s RWA Master Participation Trust پیشنهاد می دهد.

پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال MakerDAO در حال رای‌گیری در مورد پیشنهاد جدیدی برای وارد کردن یک بانک تجاری دیگر به اکوسیستم خود برای تقویت ارتباط بین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و مالی سنتی است.

بانک تجاری فلوریدا کوجنت بانک پیشنهاد می کند که با وام 100 میلیون دلاری به MakerDAO’s RWA Master Participation Trust بپیوندد.

این پیشنهاد بخشی از چرخه حاکمیت ماهانه MakerDAO است و همان شرایطی را که برای بانک هانتینگدون ولی (HVB) مستقر در پنسیلوانیا اعمال می‌شود، می‌طلبد. HVB در ژوئیه 2022 با یک شرکت ارزهای دیجیتال یک ادغام وثیقه امضا کرد که به بانک‌ها اجازه می‌داد در مقابل دارایی‌های خود با استفاده از DeFi وام بگیرند.

تحت همین شرایط، MakerDAO از یک بازوی اعتماد برای پیوند سرمایه موجود در Cogent Bank با استیبل کوین Dai (DAI) صادر شده توسط MakerDAO استفاده خواهد کرد. نهاد امانی نه تنها مسئولیت مدیریت مشارکت با بانک، بلکه تضمین صدور و حذف DAI از انبارها را نیز بر عهده دارد.

نمودار جریان نقدی – Maker Vault/Cogent Bank.منبع: انجمن های MakerDAO

پروتکل‌های DeFi حداقل در هشت دسته، از جمله املاک تجاری، صنعتی، بیمه عمر، مصرف‌کننده و امور مالی عمومی، با وام‌هایی که عمدتاً بر اساس نرخ ثابت صادر می‌شوند، در معرض بازار اعتبار قرار می‌گیرند.

جریان‌های درآمد MakerDAO شامل هزینه‌های مربوط به نگهداری خزانه، صدور DAI و بازده است. میانگین نرخ تامین مالی شبانه تضمینی (SOFR) 30 روزه این معیار تا 5 ژانویه 4.15 درصد بود.

قبل از خرید آن در سال 2018، کوجنت بانک به عنوان بانک پینکل شناخته می شد. بانک های فلوریدا 1.3 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کنند و توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه می شوند. وام های آغاز شده در سه فصل اول سال 2022 در مجموع 602 میلیون دلار بوده که به گفته این شرکت در مجموع به 873 میلیون دلار در سال 2021 رسیده است.

برای گذر از زمستان کریپتو سال گذشته، MakerDAO از فرآیند مدیریت اولین همکاری خود با بانک سنتی Huntingdon Valley Bank رونمایی کرده است. در آن زمان، پروتکل DeFi برنامه هایی را برای ورود به سایر بانک ها بسته به نتیجه ادغام با HVB اعلام کرد.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا