اخبار ارز دیجیتال

واحد هسته ریسک MakerDAO با توجه به رویدادهای اخیر بازار، درخواست تغییر پارامتر فوری می دهد

تغییر پیشنهادی از استفاده از سکه های خاصی که اخیراً ارزششان کاهش یافته است، به عنوان وثیقه جلوگیری می کند.

واحد هسته ریسک MakerDAO، یک گروه کلیدی در سیستم مدیریتی MakerDAO، امروز یک درخواست فوری برای تغییر پارامترهای وثیقه DAI، استیبل کوین DAO ارائه کرد.

Primoz، یکی از اعضای تیم Risk Core Unit، این درخواست را در انجمن MakerDAO ارسال کرد.

“با توجه به رویدادهای اخیر در اکوسیستم رمزنگاری و عدم اطمینان پیرامون ثبات مالی و نقدینگی دارایی‌های موجودیت‌های مختلف و ارتباط احتمالی آنها با پروتکل‌های مدیریت توکن، فوریت‌های موقت زیر را پیشنهاد می‌کنیم.”

این پیام پیشنهاد می‌کند که سقف بدهی صندوق‌های MATIC، LINK، YFI و renBTC باید با مقادیر زیر کاهش یابد:

  • MATIC: 20 تا ۱۰ میلیون (۵۰%)
  • پیوندها: ۲۵ تا ۵ میلیون (۸۰%)
  • YFI: 10 میلیون تا ۳ میلیون (۷۰%)
  • renBTC: 10 میلیون تا ۰ (۱۰۰%)

پیشنهاد قبلی دیگر نیز کاهش سقف بدهی MANA را از ۱۰ میلیون به ۳ میلیون پیشنهاد کرد.

اگر این پیشنهاد تصویب شود، مقدار سکه هایی را که می توان به عنوان وثیقه برای ایجاد DAI جدید استفاده کرد، کاهش می دهد.

برخی از سکه های موجود در این لیست به حدی به سقف بدهی جدید نزدیک هستند که در صورت تصویب این پیشنهاد، می توانند به سرعت به سقف بدهی یا نزدیک شوند. به عنوان مثال، ارزش MATIC در حال حاضر ۱۴.۲ میلیون دلار برای حمایت از DAI است، اما این پیشنهاد سقف بدهی MATIC را به ۱۰ میلیون دلار کاهش می دهد. این بدان معنی است که کاربران نمی توانند MATIC را برای ایجاد DAI جدید واریز کنند.

پریموز در پیشنهاد خود سعی کرد کاربران را آرام کند و اظهار داشت که این تغییرات ممکن است موقتی باشد.

زمانی که وضعیت روشن‌تر شد و محیط زیست کمتر مخاطره‌آمیز بود، ما (@Risk Core Unit) یا MOMC تغییرات پارامتر بیشتری را برای تنظیم آنها بر اساس شرایط آینده پیشنهاد می کند. ما لزوماً نمی‌خواهیم موقعیت‌های فعلی‌مان منحل شود، اما می‌خواهیم پتانسیل قرار گرفتن در معرض بیشتر را محدود کنیم. “

طی چند روز گذشته، جامعه ارزهای دیجیتال تحت تاثیر اخباری مبنی بر اینکه FTX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، نقدینگی کافی برای پردازش تمام برداشت‌های مشتریان خود را ندارد، متحیر شده است. این رویداد یک بیماری همه گیر را آغاز کرد که در سراسر بازار ارزهای دیجیتال گسترش یافت و بسیاری از سکه ها متحمل ضررهای زیادی شدند.

معلوم شد که MakerDAO آخرین قربانی این سرایت است. با کاهش ارزش وثیقه پشتوانه DAI، سطح بدهی برای تیم واحد اصلی ریسک بسیار بالا بود. این می تواند سقف بدهی را کاهش دهد و ناامیدی وام گیرندگانی را که می خواهند DAI جدید ایجاد کنند، افزایش دهد.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا