اخبار ارز دیجیتال

MakerDAO پیشنهاد افزایش سرمایه گذاری خزانه داری ایالات متحده به میزان ۷۵۰ میلیون دلار را تصویب کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پیشنهاد اضطراری دارایی MakerDAO از اوراق خزانه ایالات متحده را تا ۱۵۰ درصد افزایش می دهد و هدف آن تنوع بخشیدن به وثیقه آن در برابر استیبل کوین دای است.

MakerDAO، پروتکل وام دهی و ناشر استیبل کوین، پیشنهادی را در ۱۶ مارس تصویب کرد تا سبد دارایی های خزانه داری ایالات متحده را ۱۵۰ درصد از ۵۰۰ میلیون دلار به ۱.۲۵ میلیارد دلار افزایش دهد.

هدف از این پیشنهاد افزایش قرار گرفتن پروتکل در معرض دارایی های دنیای واقعی و “اوراق قرضه با کیفیت بالا” پس از اینکه استیبل کوین دای (DAI) 1 دلار خود را در نوسانات بازار ۱۱ مارس از دست داد. افزایش سقف بدهی ۷۵۰ میلیون دلاری توسط ۷۷ درصد از Maker تایید شد. عوامل یکی از نمایندگان MakerDAO به کوین تلگراف گفت:

تحت این توسعه جدید، MakerDAO از ۷۵۰ میلیون دلار USDC در PSM برای خرید بیشتر اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و تنوع بخشیدن به دارایی های نقدی پشتوانه DAI استفاده خواهد کرد.

این اوراق با سررسید یکنواخت بیش از شش ماه هر هفته در مجموع به مبلغ ۱۲ لات ۶۲.۵ میلیون دلاری خریداری می شود. براساس این استراتژی، MakerDAO گفت انتظار دارد پس از حضانت به نرخ خالص سالانه ۴.۶ تا ۴.۵ درصد دست یابد. در این پیشنهاد اشاره شده است که جریان درآمد سازنده نیز می‌تواند توسط هزینه‌های تراکنش هدایت شود.

نردبان استراتژیک جدید Maker برای شش ماه آینده. منبع: MakerDAO

این پیشنهاد به Maker اجازه می‌دهد «از محیط بازدهی فعلی استفاده کند و درآمد اضافی از دارایی‌های PSM Maker به شیوه‌ای انعطاف‌پذیر و نقد ایجاد کند». بر اساس داده های فدرال رزرو، در ۱۴ مارس، بازده خزانه داری با سررسید ثابت ۱۰ ساله ۳.۶۴ درصد بود.

بازده بازار در اوراق با سررسید ثابت ۱۰ ساله ایالات متحده: منبع FRED

این اقدام تمدید تخصیص ۵۰۰ میلیون دلاری فعلی وزارت خزانه داری ایالات متحده است که از اکتبر ۲۰۲۲ توسط مشاور دارایی مالی غیرمتمرکز (DeFi) Monetaris Clydesdale مدیریت می شود. ادعا کرد.

با این حال، یکی از شرکت‌کنندگان در انجمن حکومت‌داری گفت: «Maker هنوز اولین پرداخت ۵۰۰ میلیون DAI را از Monetalis دریافت نکرده است». نمایندگان همچنین از عدم پاسخگویی فوری به سؤالات آنها در مورد تالارهای اختلاف ساز و حاکمیت شکایت داشتند که به آنها فرصت کافی برای تجزیه و تحلیل پیشنهاد داده نشد.

در ۱۱ مارس، شکست بانک سیلیکون ولی باعث وحشت در سراسر بازار شد و منجر به از بین رفتن چندین استیبل کوین از جمله USD Coin (USDC) و Dai شد. MakerDAO در یک موضوع توییتر در ۱۳ مارس در مورد نوسانات دریافت کردم جامعه در حال کار بر روی پیشنهادی برای تغییر قرار گرفتن در معرض استیبل کوین به سرمایه گذاری های بازار پول، مانند سرمایه گذاری های خزانه داری ایالات متحده، «با هدف تنوع بخشیدن به وثیقه نقدینگی DAI» بود.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا