اخبار ارز دیجیتال

MakerDAO “قانون اساسی” جدید را تصویب کرد، روند حکومت داری را رسمی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این سند دفاتر متعددی را ایجاد می کند که وظیفه انجام وظایف مختلف پروتکل را دارند که هر کدام دارای اختیارات و مسئولیت های خاص خود هستند.

MakerDAO، سازمان غیرمتمرکز خودمختار که بر استیبل کوین دای (DAI) حکومت می کند، طبق صفحه انجمن رسمی پیشنهاد، “قانون اساسی” پیشنهادی جدیدی را با هدف رسمی کردن فرآیندهای حکمرانی و جلوگیری از تصرف پروتکل توسط بازیگران متخاصم تصویب کرد.

طبق متن پیشنهاد، یک قانون اساسی ضروری است زیرا پروتکل سازنده «متکی به تصمیمات حاکمیتی است که توسط افراد و مؤسسات دارای نشانه‌های MKR گرفته می‌شود» و «می‌تواند منجر به شکست پروتکل سازنده یا از دست دادن کاربران شود». وجوهی که ممکن است برخی از نقاط ضعف و آسیب پذیری را آشکار کند.” ”

در این سند آمده است که برای جلوگیری از این شکست، قانون اساسی Maker درگیر “مهندسی هماهنگی” برای “تثبیت تعهد اصلی” جامعه میکر است.

اسناد حاکم چندین دسته از شرکت کنندگان را با اختیارات و مسئولیت های متفاوت ایجاد می کنند. به عنوان مثال، نگهبان قانون اساسی (CC) وظیفه «ترویج و حفاظت از فرآیند حاکمیت سازنده» را با اطمینان از پیروی سایر شرکت‌کنندگان با قانون اساسی دارد. یک CC می تواند یک عضو کمیته رای دهندگان قانون اساسی (CVCM) یا یک نماینده قانون اساسی (CD) باشد.

CVCM اسناد موقعیتی را برای رای دهندگان ایجاد می کند تا بررسی کنند و CD قراردادهای هوشمندی را اجرا می کند تا به دارندگان MKR اجازه دهد تا MKR خود را بدون از دست دادن کنترل توکن های خود واگذار کنند.

مربوط: MakerDAO به حفظ USDC به عنوان وثیقه اصلی رأی می دهد

هر دفتر این اختیار را دارد که در صورتی که فکر می‌کند این افسران قانون اساسی را نقض می‌کنند، فهرست افسران را از جلوی برنامه حذف کند. CD می‌تواند CVC را از قسمت جلویی غیرفعال کند.

پیشنهاد قانون اساسی ساز با ۷۶.۰۴ درصد آرای MKR به تصویب رسید. کمتر از یک چهارم (۲۳.۹۵٪) از آرای MKR با این پیشنهاد مخالف بودند و ۰.۰۱٪ رای ممتنع داشتند.

علیرغم رای مثبت، برخی از کاربران Maker آشکارا از قانون اساسی به دلیل استبدادی بودن انتقاد کرده اند. به عنوان مثال، کاربر با نام مستعار توییتر PaperImperium به کاربران توصیه کرد به دلیل محدودیت‌هایی که در ارتباطات نمایندگان قانون اساسی اعمال می‌شود، «سکوت کنند و آنها را از برقراری ارتباط در مورد سازندگان یا اطرافیانشان منع کنند».

Maker Constitution یک گام در روند ایجاد چیزی است که بنیانگذار Maker، Rune Christensen آن را “طرح پایان بازی” پروتکل می نامد، زیرا او گفت MakerDAO می تواند ارز ذخیره جهانی شود. End Game توسط Andreessen Horowitz مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا بسیاری از کارها را با سرعت زیاد انجام می دهد. .

DAI یک استیبل کوین الگوریتمی است که به دلار آمریکا متصل شده است. اثرات وحشت بانکی در ایالات متحده به طور موقت منجر به از دست دادن میخ در ۱۱ مارس شد، اما پس از اینکه MakerDAO یک اقدام اضطراری را تصویب کرد که توانایی کاربران را برای ایجاد DAI در USD Coin (USDC) محدود می کرد، میخ افزایش یافت.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا